Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İnsan Beyni Daha Çok Gelişirse Ne Olur?

Beynin zaten %100'ü kullanılıyormuş çoğunluğa göre.Bende ondan değiştirdim.
sana sormak istediğim bişi var, tam olarak aynı yerde miyiz emin olmak için. beynin %100ü kullanılıyordan senin anladığın ne?
a- beynin kapladığı alanın tamamı farklı zamanlarda da olsa kullanılıyor yani hepsi kullanılıyor
b- beynin aynı anda tüm alanları kullanılıyor tam kapasite kullanılıyor

sana sormak istediğim bişi var, tam olarak aynı yerde miyiz emin olmak için. beynin %100ü kullanılıyordan senin anladığın ne?
a- beynin kapladığı alanın tamamı farklı zamanlarda da olsa kullanılıyor yani hepsi kullanılıyor
Soru biz şuan a'yız b olursa ne olur değil mi?

a.Seninki ne?

vaay reyiz eyv. o zaman soruyu daralt bence, mesela beyin hangi alanda gelişecek onu kararlaştır. mekanı anlaması mı gelişecek, mesela 4 boyutlu uzayı mı anlayabilecek :S sebep sonuç ilişkisine farklı bi boyut getirir çünkü bu xd
Çok zahmetli.Birde beynin herhangi bir alanda gelişmesi belirli bir şeye mi bağlı?Yani hangi alanda gelişicek demişsin ya.O kişinin kendisine mi kalır?Bir soru soruyorsun peşinden 3 soru geliyor reyiz çok karışık konu.

Bilmiyorum aslında bazı bilim adamları insanlar beyninin sadece %3'ünü felan kullanıyor diyorlar ama ben pek inanmıyorum açıkçası %100'ünü kullansak o zaman ne yapabileceğimiz hayal bile edilemez.

İnsan beyni gelişirse insanlığın evrimleşmesi (gelişmesi) daha hızlı olur mantıken. Yani sorunlara çözümler daha çabuk bulunur, uzaya 3xxx yılında gitmek yerine 2xxx yılında gidilir vs.

Bilmiyorum aslında bazı bilim adamları insanlar beyninin sadece %3'ünü felan kullanıyor diyorlar ama ben pek inanmıyorum açıkçası %100'ünü kullansak o zaman ne yapabileceğimiz hayal bile edilemez.

İnsan beyni gelişirse insanlığın evrimleşmesi (gelişmesi) daha hızlı olur mantıken. Yani sorunlara çözümler daha çabuk bulunur, uzaya 3xxx yılında gitmek yerine 2xxx yılında gidilir vs.
Yüzde 3 imkansız

Filmde beğendiğim kısımlar çoktu.
  • Gözlerinin , saçının veya bedeninin rengini değiştirmesi ,
  • Uzağı görebilmesi
  • Uzak Sesleri duyabilmesi
  • Manyetik alanı , ışığın ve seslerin dalga boylarını seçebilmesi.
  • Bedeninde 1000 Volt Elektrik üretip bunu kullanması (yılan balığı )
  • Bedeninde Işık üretip bunu kullanması
  • Kanatlarının çıkması
  • Metamorfoz ile başka bir şeye dönüşmesi
  • Uzay şartlarında yaşamak. (Yaşayan mikro canlılar var.)
Bunların hepsi mantıklı şeyler .Doğadaki bütün hayvanları incelersen yukarıdaki özelliklerin hepsini görebilirsin.İnsan da bu bütün özelliklerin toplanmamasının tek sebebi ihtiyacımız olmaması sanırım.
Çünkü evrimsel süreçte her şeyin sorumlusu beyindir.Beyin imkan dahilinde her şeyi değiştirebilecek güce sahiptir. İnsanın öz benliği ile beyni arasındaki iletişim bağinı tam olarak güçlendirmek eğer beynin yüzde yüzünü kullanmak demekse bu mümkün olabilir.

Çünkü insanlar hala beynine tamamen hükmetmiş değil.Mesela beyin aracılığıyla karaciğere veya akçiğere emir verip daha fazla çalışmasını isteyemez.Andrenalin seviyesini istediği gibi yükseltemez.Kollarının veya boyunun uzamasını sağlayacak hormonların seviyesini değiştiremez insaoğlu .

Sonuçta eğer bir gün birileri beyin ile özbenlik arasındaki bağı tamamen çözmeyi başarırsa yukarıdaki şeylerin bir insan için hayal olmayacağına eminim.

Son düzenleme:
İnsan beyni gücü isterse 1500% artsın, yine kapının arkasını göremez. Böyle bir şey olabilse fizik bilimi çöker. İmkansız olaydır. Ama tabii ki şaşırtıcı somut değişimler gözlemleriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık