Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Imu

Bu karakter hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 27 32.9%
  • Sevmem.

Kullanılan: 55 67.1%

• Kullanılan toplam oy
    82
Sen bilirsin ama Gorosei kutsal ejder topluluğun başı olarak açıklandığına göre sıradan insanlarla aynı havayı solumak istemeyen bir topluluk gidip de dışarıdan birilerini bulup gel bizi yönet demezler gibi geliyor bana. Hani kutsal oldukları çıkarımı öncelikli olan olsa gerek.
Evet bende öyle düşünüyordum ama daha fazlasını istemeye başladım Gorosei için. Çünkü İmu'yu tanıyorlar ve önünde diz çöküyorlar , savaş yaraları var,ayrıca filo amirali gelip azarladığında da klasik üst bir rütbe tepkisi veriyorlar gibi sebepler , daha fazlasını istemeye itiyor adamı. Mesela kayıp yy dan sonra kutsal ejderlerden de sonra bu adamların başka bir şekilde oluşturulduğu gibi.

Gözlükten belliydi aslında dof-samanın dünyayı yönettiği. Kendini yakalattı ki dünyayı kasıp kavuracak olan fırtına hemen gelsin, dizginlerini tuttuğu sığırların dağlara taşlara çıkmasına müsade etti böyle yaparak. Bu sığırların da başını kaido çekiyor hepsini güdecek bir başdır kaido böylelikle istediğine kaido üzerinden ulaşacak doflamingo sama.
Böyle gözü açık kardeşlerim olduğu sürece aklım kalmaz ardımda. Helal olsun.

Ben şahsen İm reisin tek başına değil de D. ye ihanet edenleri bir araya getirip karşı çıkanların başındaki şahıs olduğunu düşünüyorum. Abartı gibi. 20 krallık idi galiba bunların o zamanki atalarını yanına çekmiştir gibi. Tabi gereksiz çıkmazsa Enel reisin gittiği Ay da var. Bence İm orada tokatlanip gönderildi mutlaka gizli bir amacı çıkacak. Lütfü Rafteli bulduğunda aslında orada bulunan gizemi İm ele geçirmek isteyecektir. Karışık bir olay silsilesi çıkacak. En az 20-30 sayisı var arka planına dahil olayların bu reisin. Shanks ile karşılaşmasını bekliyorum nedensizce

Ölümsüz olması konusunda ben de ümitliyim. Eğer öyle bir durum varsa dediğin gibi hükümeti kurmuş olabilir. Daha önceki bölüm yorumunda yazmıştım, şimdilik bu şekilde bekliyorum.

Bu İm Sama kim:

-Birçok kimse İm Sama'yı hükümetin gizli kralı olarak düşünüyor. Ben İm'in kral değil, bir ''kahin'' olduğunu düşünüyorum. Malum dünya hükümetinin korktuğu bir kehanet var, seçilmiş kişi/beklediğiniz savaş gelecek diye (Wb'nin sözleri). Hep kehaneti konuşuyoruz ama bu kehaneti söyleyen kahini konuşmuyoruz. En son bölümde Gorosei, İm sama önünde eğiliyor, onun ağzından bir cümle bekliyor. Sanki bir kehanette bulunmasını bekliyorlar.

-Mary Geoise çok gizemli bir yer. En son bölümde gördük ki kutsallar ya da kral aileleri bile kafasının istediği gibi her odaya giremiyor. Burda en gizli bölge İm'in kaldığı yer. İm'in bulunduğu bölgeye sadece Gorosei biliyor ve İm dünyadan gizleniyor.

-906. bölümde Dof'un sözleri var: '' Gizli hazinenin ortaya çıkmasın istemiyorlar, bunun için beni öldürmek istiyorlar. Aslında bunun ortaya çıkıp çıkmaması önemli değil. Güç ömrü olan kısa bir şeydir''. Dof bunları söylerken odak noktası Mary Geoise'deki hazine odasına çevriliyor ve orda şapka gösteriliyor. Peki o anda hazine odasında başka kim var: İm.Yani İm, hükümetin bir hazinesi.

-İm'in bir kız çocuğu olduğunu düşünüyorum. Gerek 906. bölümdeki merdivenleri çıkış şekli(bir kral ağırlığı vermiyor), gerekse bu bölümde tahta çıkış şekli ve kelebekler(gaddar bir kral ve kelebek? Kelebekler masumiyeti simgeler)

-Son bölümde İm'in etrafında kelebek gösterildi. Peki kelebekler nasıl oluşur? Koza vs dönüşür ve kelebek olur, ayrıca kelebeklerin ömrü kısadır. Dof'un sözleri:''Gücün ömrü kısadır''. Bence hükümet bu İm'e her zaman sahip değil. Belli aralıklarla(koza misali) İm ortaya çıkıyor, belli vakit yaşıyor ve ölüyor.. Ya da belli vakitte kozadaki kelebek gibi uyuyor ve belli bir süre sonra uyanıyor. Bu devir sürekli tekrar ediyor. Yani ya her dönemde farklı bir İm Sama ortaya çıkıyor ya da İm Sama aynı kişi fakat bir uyuyup bir uyanıyor. ( Bu da İm: İmmortal(ölümsüz) bağlantısı olabilir).

-İm çocuk çıkarsa ve belli dönemlerde yaşamışsa bu, hükümet için tehdit oluşturabilecek adamların neden zamanında farkedilemediğini mantıklı hale getirilir. Çünkü bunların güçlenmeye başladığı dönemde ''kahin'' hayatta değildi. Yine toplantıların dört yılda bir yapılması. Eğer İm her zaman hayatta olsaydı, yılda bir bu toplantıyı yapabilirdi. İm, bu kehanetleri sadece toplantı zamanları yapıyor olabilir. İm'in kehanette bulunabilmesi için kurucu 20 yirmi üyenin de bir arada olması ve onlarında kutsal sayılan bir yerde olması gerekebilir.
Güzel yazmışsın. Umarım aynısı ya da benzeri gerçekleşir.

Im’un boyu gerçekten kısa . O posterleri Kaido parmağı ile tutuyordu . Boyuna bakınca genç bir delikanlı ya da kız çocu olabilir .
Trollük peşinde hınzır Oda .

-Son bölümde İm'in etrafında kelebek gösterildi. Peki kelebekler nasıl oluşur? Koza vs dönüşür ve kelebek olur, ayrıca kelebeklerin ömrü kısadır. Dof'un sözleri:''Gücün ömrü kısadır''. Bence hükümet bu İm'e her zaman sahip değil. Belli aralıklarla(koza misali) İm ortaya çıkıyor, belli vakit yaşıyor ve ölüyor.. Ya da belli vakitte kozadaki kelebek gibi uyuyor ve belli bir süre sonra uyanıyor. Bu devir sürekli tekrar ediyor. Yani ya her dönemde farklı bir İm Sama ortaya çıkıyor ya da İm Sama aynı kişi fakat bir uyuyup bir uyanıyor. ( Bu da İm: İmmortal(ölümsüz) bağlantısı olabilir).
Reverie'nin belirli aralıklarla yapılmasınun gerekçesi olur.

Trollük peşinde hınzır Oda .
O kadarı da fazla olur , zaten yeni çıktı adam ortaya .

Umi'nin tam tersi bir isime sahip olması ilginç geldi bana.Doğrudan hikayenin sonları ile bağlantılı olmalı . Varlığı yayıldıktan sonra etraf savaş için hazır olacaktır diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık