Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İmparator & Sağ Kolu vs. İki Amiral

Hangi taraf kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    126
Anlamadım sorunu.
Bir ayağı çukurda da olsa halen bir ciddi bir gücü olan ve Marco, Vista gibi adamları olan biriyle kafa kafaya çarpışıp kazanmanın getirisi ne olacak da diğer yonkolar gidip o adamı indirsin. Misal Kaido tarafında Jack ölüp, King ile Queen ağır yaralandığında zayıf düşer diğer güçlere karşı. Bu tüm adamlarını kaybedebileceği bir duruma yol açabilir. Bundan dolayı imparatorlar birbirine doğrudan saldırmayıp güç topluyorlar. Kısaca bence bu cesaretsizlik değil stratejik davranmak sadece.

Bir ayağı çukurda da olsa halen bir ciddi bir gücü olan ve Marco, Vista gibi adamları olan biriyle kafa kafaya çarpışıp kazanmanın getirisi ne olacak da diğer yonkolar gidip o adamı indirsin. Misal Kaido tarafında Jack ölüp, King ile Queen ağır yaralandığında zayıf düşer diğer güçlere karşı. Bu tüm adamlarını kaybedebileceği bir duruma yol açabilir. Bundan dolayı imparatorlar birbirine doğrudan saldırmayıp güç topluyorlar. Kısaca bence bu cesaretsizlik değil stratejik davranmak sadece.
Bu Yonkolar Shanks dışında egoist tipler. WB Yonko seviyesinde olmasa emin ol gelip indirirlerdi adamı. WB'yi indiren adam olmak insanı KK'liğe yaklaştırır. Hem de yılların korsanın da illaki gizli bilgiler, haritalar vardır.

Bu Yonkolar Shanks dışında egoist tipler. WB Yonko seviyesinde olmasa emin ol gelip indirirlerdi adamı. WB'yi indiren adam olmak insanı KK'liğe yaklaştırır. Hem de yılların korsanın da illaki gizli bilgiler, haritalar vardır.
Egoistler doğru ama misal donanma 1vs 1 de tüm imparatorları tokatlar ama indirmiyorlar denge ve kayıp verip güçsüz duruma düşmemek için. Aynı mantıkla yaklaşıyorlar gibi bence. Ha tayfa olarak ben Wb'yi hepsinden önde görüyorum Shanks belirsiz tabi. Wb'yi de Squardo'dan kılıç yedikten sonra gördük ful ve ben o halinin dayanıklılık olarak zirve olsa da diğer güç kıstaslarında imparator ortalamasından aşağıda görüyorum.Kral haki salamayan haliyle prime döneminin arasında ciddi fark var. Prime döneminde de Roger ile eşit düşünürsek Roger bile Bm ile kafa kafaya çarpışmıyor. Denge var ve korumaya çalışıyorlar açıkça bana kalırsa.

Yahu amiraller küçümseniyor demişsiniz de karşıya Prime Beyazsakal koyulmuş arkadaşlar el insaf...
Marco, Kata falan da boş adamlar değil ki karşılarında 'Dünyanın en güçlü adam'ın en güçlü, formda hali olacak. Amiraller gerçekten de güçlü kişiler. Yonkolardan 1-2 tık güçsüz görsem de onları çok fazla uğraştıracak, yıpratacak hatta yonkoları yenme ihtimalleri de küçümsenmeyecek derece de var. Ama bu ''Beyazsakal'' lakaplı Edward Newgate Bey hayvanın teki , Yonkou üstü bir karakter arkadaşlar. Sanmıyorum ki sarı saçları lüle lüle olan Beyazsakal bir amiral karşısında 2-3 saatten fazla zaman harcasın. Bu süreçte de Marco falan bir amirale dayanır herhalde. Sonra hoop 2 vs 1 olur o zaman da sonuç belli zaten.

Kısacası Sarı saçlı, beyaz bıyıklı Edward ile amiral arasındaki fark > amiral ile sağ kol arasındaki fark diye düşünüyorum

WB 5000 + Marco 2000 vs Sakazuki 3500 + Aokoji 3250 7000 vs 6750

Kaido 4500 + King 2500 vs Sakazuki 3500 + Aokoji 3250 7000 vs 6750

Shanks 4000 + Beckman 3000 vs Sakazuki 3500 + Aokoji 3250 7000 vs 6750

rastgele güç kıyasım budur dshjfsj

Bu; Ryou - Geleceği Görme - Meyve Uyanışı durumlarının amirallerde zaten var olduğu kabul ediliyor mu? Bir de Beckman'ın diğer sağ kollardan farklı bir seviye de olduğu veya gücü ile ilgili bir sbs yorumlaması falan mı yapıldı? Niye ayrı tutulmuş yorumlar da?

Bu anketin cevabı, bir yonkou'nun amirali harcayacağı vakit mi? Yoksa bir amiralin bir sağ kolu harcayacağı vakit mi daha kısadır olmuş. WB istisnasını kenarda tutarsak, bir amiralin, bir sağ kolu daha kısa sürede alacağını düşünüyorum. Dolayısı ile gene WB istisnasını saymazsak, 2 amiral daha avantajlı duruyor. (amiralleri full expansion olarak ele aldım)

Bu; Ryou - Geleceği Görme - Meyve Uyanışı durumlarının amirallerde zaten var olduğu kabul ediliyor mu? Bir de Beckman'ın diğer sağ kollardan farklı bir seviye de olduğu veya gücü ile ilgili bir sbs yorumlaması falan mı yapıldı? Niye ayrı tutulmuş yorumlar da?

Bu anketin cevabı, bir yonkou'nun amirali harcayacağı vakit mi? Yoksa bir amiralin bir sağ kolu harcayacağı vakit mi daha kısadır olmuş. WB istisnasını kenarda tutarsak, bir amiralin, bir sağ kolu daha kısa sürede alacağını düşünüyorum. Dolayısı ile gene WB istisnasını saymazsak, 2 amiral daha avantajlı duruyor. (amiralleri full expansion olarak ele aldım)
Ama ne yazık ki WB istisnasını saymamazlık edemiyoruz çünkü adam dağ gibi orada duruyor :D

Seride henüz geleceği görme olayı gösterilmediği için saymıyoruz. Beckman de hem MFdeki Kizarunun tepkisi ve Kızıl saç korsanları için en orantılı tayfa dendiği için bu kadar parladı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık