Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İdeal Devlet Anlayışınız

@The Nameless Pharaoh uzmeyecek cevapmi istersin yoksa gercekleri mi :)
Yanlış anladın galiba konuyu :D Bir arkadaş da benim ütopyamı eleştirmeye çalışmış ama ben de cevap verdim. Yani herkes birbirinin modellerini eleştirebilir. Zaten konu da benim ütopyam değil, herkesin kendi idealindeki devlet anlayışı. Yani sıkıntı yok ben kendi devlet anlayışımın arkasındayım tartışabiliriz. Zaten istediğim olay da bu.

Yanlış anladın galiba konuyu :D Bir arkadaş da benim ütopyamı eleştirmeye çalışmış ama ben de cevap verdim. Yani herkes birbirinin modellerini eleştirebilir. Zaten konu da benim ütopyam değil, herkesin kendi idealindeki devlet anlayışı. Yani sıkıntı yok ben kendi devlet anlayışımın arkasındayım tartışabiliriz. Zaten istediğim olay da bu.
O zaman üzmeyecek cevabı vereyim
:good::respect::fool:

Age of Empires https://g.co/kgs/Evg8SU

Ya ben de saf gibi bekliyorum bir şeyler yazacak diye :D İnsanlar ülkenin geldiği durumdan o kadar bunalmışlar ki trolle vuruyorlar artık bu tür konuları. Aslında siyasal bir tartışma değil, daha çok felsefi bir yaklaşım ile düşünmek için açmıştım bu konuyu.
Trollemek icin yazmadim. Istedigin, belirttigin veya umut ettigin seyler anca bu tur oyunlarda olur :). Yoksa utopya ve distopya gir çık yapmasi kolayda sıkıcı geliyor yazmasi :D

İdealize ettiğim fikirlerim yok ama madem bir şey isteyeceğim, imkansızı isteyeyim: Meritokratik monarşi ile yönetilen bir devlette yaşamak isterdim.

Tek dünya devleti bana da çok ütopik geliyor. Hele mülteci akımları bunun olmayacağını iyice gösteriyor, belki çok uzak bir gelecekte. Avrupa'da sağın yükselişi, yapılan araştırmalarda milliyetçi kitlenin sürekli büyümesi gibi. Avrupa Birliği gibi çok yakın kültürde aynı dine mensup ülkelerin oluşturduğu yapı bile çatlıyor. Demokrasi, uygun bir toplumla en iyi yönetim şekli bana göre. Bizdeki demokrasi ile Finlandiya'daki demokrasi bir olmuyor ne yazık ki. Bizim için en iyisi meritokrasi olur herhalde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık