Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İdam ve Hazine

Poneglyhp"ler bildiğin Rosetta taşından esinlenilmiş.Bunu bulanlarda Napolyon"un askerleriymiş.Bütün antik mısır dili bu sayede çözülmüş

Poneglyhp"ler bildiğin Rosetta taşından esinlenilmiş

Aha vize sorum. Ne döktürmüştüm ama. :d

Rosetta taşında devlet içi bir anlaşma yer alıyor ama poneglyphlerde anlaşmadan bahseden bir şey görmedik daha. Bu biraz uç örnek oluyor. Oliver Levasseur'un şifreli yazısı daha mantıklı o harfler için. Bir de taş üzerine metin dediğin antik çağın birçok kültüründe var. Dayanıklı taş üstüne yazma fikri daha geneldir, sadece Rosetta'ya mal etmek doğru olmaz.

Aha vize sorum. Ne döktürmüştüm ama. :d

Rosetta taşında devlet içi bir anlaşma yer alıyor ama poneglyphlerde anlaşmadan bahseden bir şey görmedik daha. Bu biraz uç örnek oluyor. Oliver Levasseur'un şifreli yazısı daha mantıklı o harfler için. Bir de taş üzerine metin dediğin antik çağın birçok kültüründe var. Dayanıklı taş üstüne yazma fikri daha geneldir, sadece Rosetta'ya mal etmek doğru olmaz.
Balık adam adasında bi söz mü vermişlerdi ne. Öyle bişey yazıyordu ya ordaki taşta, zorlarsak uydururuz buna.

Poneglyhp"ler bildiğin Rosetta taşından esinlenilmiş.Bunu bulanlarda Napolyon"un askerleriymiş.Bütün antik mısır dili bu sayede çözülmüş

Taş olayı zaten barizde, kağıt olmaz taş olur. Olivier'in harf ve sayı sistemi olmaz, Mısır Hiyeroglif'leri olur. Ama hikaye Olivier Levasseur'e çok benziyor.

@straw-hat ; Ellerine sağlık kardeşim.

Oda hikayeye başlarken çalarak başlamış yani.:D

@kadir t

Poneglyhp"leri ben Orhun kitabelerinden esinlendi diye biliyordum.

Baya iyi bilgiler bunlar bence One Piece'in gerçek hayattan kesitler sunması en önemli özelliği seriye daha çok bağlıyor insanı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık