Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İchigo ve Zangetsu Hakkındaki Gerçekler

Hocam burda demiyormu yani ? Bize Bach ile konuşurken gösterip içinde aslında gerçek Zangetsu ilemi konuştu bu çocuk naptı. Bach da şizofren gibi kendi kendine takıldı o zaman.

Şimdi gerçek bir shinigami oldun demiş bide. Onu oraya yormak çok saçma bana göre. Başkasından aldığı güçler yerine kendi güçlerini uyandırdı o yüzden tam bir shinigami oldun dedi kanaatimce.

Edit: hocam tam hatırlayamadım ama bildiğimiz havada durmayı öğretmiyormu orda ? Gördüğümüz tüm sağlam adamlar havada duruyor zaten

Sanırım zangetsu ismi zaten ichigonun gerçek zanpaktousunun ismi ancak asauchisiz bir biçimde 1000 yıl önceki bach tarafından yönlendiriliyordu.Kılıcı onun güçleriyle çıkardı yani quincy güçleriyle.Shinigami güçleriyle asauichisiz zanpaktou uyandıramıyorsun.Yani eski bach zangetsu isminin üzerine kondu.

Gerçek shinigami oldun denmesinden kasıt uraharanın tüm bunları bilmesine rağmen ichigoya shinigami oldun diye yutturmasına olan tepki :D Sence ouetsudan aşağı kalır yanı var mı bu konularda.Hele 0.takımın icatlarını taklit etmişken Urahara.

Evet bildiğimiz havada durma şekli.Ancak bir farkı var sanırım.Bunu quincy yöntemleriyle reishiyi manipüle ederek yapıyor.İchigonun reiatsu kontrolü kötü böyle şeyler ona ters.Bach kendi yöntemiyle öğretmiş olabilir.Aynı sonido - shunpo farkı gibi.

Birde shinigamileri ss içinde pek havada asılı görmedik ss arcta diğer mekanlarda bu özelliği kullanıyorlardı.Bach ss yapıtaşlarını kullanarak havada duruyor muhtemelen quincy gücüyle.

Çeviri için teşekkürler. Birde bunu okuyalım bakalım iyice otursun kafamıza bağlantılar. :D

ya anlayamıyacak ne var.bleachi cıktıgından beri her hafta okuyorum,animesinide bir kere komple izledim.adamın zaten evreni sınırlı.yapabilecegi seyleri yaptı,en son bölümdede en ilginc olanını yaptı.cok göstermeden elletti, cokta kafa yormadım acıkcası bleach diye :D

ama bakarsak olaylara;hiç mi biriniz düsünmedi ? daha ichigo ilk kocaman zampaktouyla cıktıgında,ulan bu velet bunu nasıl yaptı,diye,hiç mi kıllanmadınız ,byakuyanın özellikle safkanlıgına atar yapmasında.ishhinin shiba olacagı nasıl barizdiyse,masakininde quincy olacagı barizdi.baba shinigami tamam,ama nasıl normal insan bu kadar güçlü? demekki anasındada var bir bit yenigi demedinizmi ? en güçlü insan formu ne ? quincy degilmi ? sadece masaki grand fisher karsısında, hezimete ugratılınca ve ben quincyleri kafamda cok güclü tasarlayınca,yatmadı kafama.adamda masakiyi ikinci sınıf hollowa öldürtüp aradan cekti, bende üzerinde durmadım.ama şimdi hersey oturdu yerine etegindeki tüm tasları döktü.

hayır sanki, shounen manga karakterlerinin kökleri veya ruhu özel yerlere varmıyor ? hep böyle.yoruma bakın,bachı sonradan cıkarmıs.cocugun annesini quincy yap,yanına safkan ve cokta güclü bir aileden quincy koy,en iyi arkadası yap.ama bachı sonradan cıkart,adam daha en basta çizmiş. :D

bleachin ana teması quincy, shinigami savası zaten.hollowlar gecis evresiydi,aizen de öyle.savasın ana noktasıda ichigo,çünkü içinde hem quincy, hem shinigami gücleri olan yegane adam.adamın zampaktousu bile quincylerin, en güçlüsünün sekline bürünmüş ve shinigami gücüyle kaynasmıs.

daha quincyler,shinigamilerle savastılar dendi ve kaptanların güçlerini gördüm,eşkillendim dedim nasıl olur bu ezik uryuu gibiler bunlarla dövüsmüş,sonra reishi emebilmeyi ve ishidanın nasıl mayuriye tek attıgını gördüm,aha dedim.

hiç mi kıllanmadınız kıcı kırık ,quincy güçlerini yeni uyandıran bir velet,10. takım kaptanına tek attıgında,hiç mi kıllanmadınız, mayuri,insan sınırlarının ötesinde dolasıyorsun kozo dediginde.yukarıda biri cıkmıs aklınca baglantılar bulmus.onların hiç birine gerek yokki,manga karesinde yazandan ileriye gönderme yapan biri degil kubo,bu odanın tarzı.

ama adamın zaten kurgusu belli.hollowlar zayıf halkaydı harcadı onları.vaste lordları fazla şişirdi belki kimimize göre,ama ulqiorranın evrimini ve ichigonun içindekini gördük.ikisi aizenin yanında,karakurada savassalar... soul society diye bir yer kalmazdı.yinede bize gösterilen,serideki en büyük güc quincylerin reishi emebilmesi vede filler bountolarınkiydi.reishi emebilmek ne demek ? sınırsız bir güç demek,cek cek vur.nerede yapamıyorlar quincyler bunu ? dünyada.peki bunlardan kurtulan varsa ve shinigamilere yenildilerse,nereye kacmıs olabilirler ? içinde reishi olan baska bir boyuta... neresi orası ? hueco mundo.nerden cıktı bach ve tayfası? hueco mundo...

bachın, zangetsu olacagı kimsenin aklına gelmedi,çünkü benzer çizimlere aldandık ve de ustaca işlenmiş başka bir zampaktou ismine,ishhinin engetsusuna.ha dedim o zaman bu safkan kanla, babadan ogula gecen bir güç,yani isshinin zampaktosuda, zangetsu ossanın farklı bir seklidir diye düsündüm.

ama adamın, ichigonun içinde quincy gücü acıcagı belliydi.acmadıgı tek güc o kaldı cünkü.:D ve annesini 3 bölüm,ginjounun beni fullbringci diye kandırmaya meyillemesi dısında, hep quincy olarak düsündüm.kafanızda tartın,aralarında büyük bir nefret ve savas olan bu iki türü, en iyi nasıl kaynastırırsın.iki taraftan biri birilerini sever,evlenir melez cocukları olur.belki aileler yumusar, mutlu mesut olurlar.ishidanın yumusaması gibi.

yada ne yaparsın,büyük bir kötü cıkarırsın,iki taraftan birinden.iki tarafında sorumlulugunu tasıyan cocuk gelir günü kurtarır.

sonra neden bach gücüne ragmen hep içhigodan uzak durdu ? ilk basta ichigonun gücüne yordum,sonra kıllandım bu adamdan, yine bir power up cıkıcak diye, çünkü safkan quincyler ondan uzak duruyordu.yine çünkü hep holowdan bozmaları gönderdi ichigoya bach, ne zaman kirgeyle dövüstü,ha dedim kuruntuymus,ichigo artistlik yaptı,kurtar bizi kurosakiler falan,ha dedim gücünden cekiniyormus,ee sonra gördük yancısı tek attı,içinde quincy gücü varmıs veletin adamın derdi o quincy güçleri uyanmasın.adamın zaten kendi quincy gücleri kendi suretinde veledin içinde.üstüne birde shinigami ve hollow gücleri var bende olsam bende korkarım,quincy gücleri uyanır ve köklerini anlar diye.

ayrıca urahara dediki; quincy ve shinigamiler denge,hollow ve insanda öyle.ichigoda 4 üde var.ichigo insanı yanıyla hollowunu dengeledi,quincy yanıylada shinigami güclerini.aynı quincy gücü sayesinde shirosakinin gücünüde absorbe edip,bankaisene kattı.veledin özü insan, üstüne insa edilmiş; bleach evrenindeki, dandik fullbringcileri saymazsak, 3 güç var. hollow gücü vl,quincy gücü direk atalarının suretinde vede safkan 4 soylu aileden, shiba ailesinin shinigami gücü.

kubo bunlara, sonradan karar verdi diyenler için tek bir örnek; ishida quincy gücü,sado hollow gücü,inoue shinigami gücü.çünkü iyileştirme ve zaman degiştirip dondurma gücleri shinigamilerin en üstün kidou sınıfı. ;)

adam bu 3 gücüde direk ana karaktere verdi.iki tanesininkinin kökünü zaten, ichigodan yayılan sıradısı enerjiye bagladı.düsünün bakalım, ichigo kimsenin gücünü durduk yere artırmamısken,neden quincy okununkini devasa surete cıkardı ? mangada diyorki ishida yayım evrim gecirdi,shinigami ve quincylerin güçleri bambaska,tamamıyla birbirlerinin zıttılar.nasıl bir shinigaminin gücü,quincynin güclerine katkı yapar.zaten zampaktousunda aynı anda quincy gücü akan kişininki ;)

sonra shinagimi güçlerini devretmek suc,ama bunun yetkisi ve gücü shinigamide... peki ichigo nasıl rukianın istegi dısında tüm gücünü absorbe etti ?

güc emme kimin gücü,kirge yapmadımı.daha düsünsem veya bastan baslasam neler cıkar ama hatırladıgım bunlar.biraz uzun oldu idare edin.ama cidden kishide,kuboda,odada en büyük 3 manganın mangakaları olmayı hak ediyorlar bence.kubo bunu kanıtladı,kishidede obito haric sıkıntım yok.oda bile arada sacmalıyor mesela marinefordu cok acele gecti,boktan arcları uzatıyorda uzatıyor...ama sonucta en büyük 3 unvanını hala bu mangalar tasıyor.

@Dragon Hocam dediğin gibi hepimiz Zangetsu nun İsshin den geldiğini sandık.Hatta İsshin in FGT yüzünden güçlerini kaybettiğini sandık. Ama gördükki kızı korumak içinmiş. Aklıma takılan bu adam FGT yu nerde kullandı ? Dememişmiydi İchigo ya o tünelde Zangetsu sana çok fazla zorluk çıkarıcak diye. Hatta benim engetsu da çıkarmıştı dedi. Ama gördükki bu yüzden kaybetmemiş güçlerini. Ee o zaman kullanmadı. Yoksa lazım olur diyemi öğrendi ? Ayrıca bu adam nasıl GT kullanabiliyor onuda anlamadım. Adamın kılıcı ateş değilmi ne ayak. Bir yorumun varmı bu konuda ?

@Dragon Hocam dediğin gibi hepimiz Zangetsu nun İsshin den geldiğini sandık.Hatta İsshin in FGT yüzünden güçlerini kaybettiğini sandık. Ama gördükki kızı korumak içinmiş. Aklıma takılan bu adam FGT yu nerde kullandı ? Dememişmiydi İchigo ya o tünelde Zangetsu sana çok fazla zorluk çıkarıcak diye. Hatta benim engetsu da çıkarmıştı dedi. Ama gördükki bu yüzden kaybetmemiş güçlerini. Ee o zaman kullanmadı. Yoksa lazım olur diyemi öğrendi ? Ayrıca bu adam nasıl GT kullanabiliyor onuda anlamadım. Adamın kılıcı ateş değilmi ne ayak. Bir yorumun varmı bu konuda ?
fgt gücünü ögrenmek shinigami güclerini kaybettirmiyor,kullanmak kaybettiriyor.her shinigami kılıcıyla zıtlasınca,önce shikai için kendi iç dünyasına,sonra cisimleşmeylede bankai için,kılıcın ruhunu bu dünyaya cagırıyor.

ama bankai halindede iç dünyanda vakit gecirebiliyorsun.bizim salak oglan bir kere gitti, bankai halindeyken kendi iç dünyasına.ishhin bilmem kac yıl yasamıstır... shiba ailesinin bası,kılıcının gücünü sonuna kadar ögrenmiştir.orda kubo bizi o fikre yöneltti,ama aslında fgtyi hiç kullanmamıs.peki su an kullanabilirmi ? kullanabilir.yani bu koz elinde saklı duruyor ;)

getsuga tenshouyada gelince,bu teknigi zangetsu ögretti ichigoya,peki zangetsu kimmiş,bach.isshinin gtsine bakıyorsun aynı.engetsuda bu teknigi isshine ögretmiş... demekki teknik shinigamilere ve safkan kanla shiba ailesinden bu iki ferde özel.

bence bachın suretini aldı,zangetsu burada tamamız ve quincy gücleride içinde var ve istemeden kullandı arada ama, zampaktosunun ana gücüne bu güçleri bence hiç katmadı.yani su an yapılan, yeni kılıcta bu power up olarak yansıyacak bence.yani mantıklı ve tutarlı olması için öyle olması lazım.shikai modundaki getsuga tenshou saldırısı, zangetsu ve engetsuya ait,bankai formunda ise ichigo hollow halinin ve kararan reiatsusununda etkisiyle siyah getsuga attı.isshinde ise böyle birsey görmedik, yani ishhinin ates tipi olan zampaktousu bankai halinde aktif olabilir.

shikailer aynı tip olsa bile, bankai anladıgım kadarıyla kişiye özel yetenekler içeriyor,içhigonunki hıza yönelik,isshininki ise ates tipi zanko no tachi gibi bir sey cıkabilir ;) her ne kadar onun yanından gecmiyecek olsada :D ayrıca bir ayrıntı daha var,zangetsu ileriye bak,geri adam atarsan yaslanıcaksın der,bankaisinde ise daha genc haline bürünür ve bankaisinde ichigonun hızıda artar.

yani ichigonun yeni kılıcı herseyi özetliyecek, iç dünyasına gittiginde karsına cıkan kişiyle kubo bütün sırları döker artık diyorum.

o yüzden şimdilik kesin olan,getsuga tenshou zangetsu ve engetsuya özel bir shinigami gücü.ama siyah getsugayı ichigo, shirosakinin gücü dedi.yani bankai halinde kullandıgı siyah getsugayı, hollow yanının destegiyle, cero oscuraslara benzetti ve daha güçlü kıldı anladıgım kadarıyla.çünkü kuchikiyle ilk bankai savasında mavi siyah arasıydı orjinal ton.

ishhinin zampaktou ates tipi olduguna göre, oda bankai modunda bunu kullanıyor olmalı.

zaten bu yıldız bilmem nelerini koruyan gölge gibi seyde, zangetsunun pelerini gibi,zangetsu ichigoyu pelerininin içine alıp, ic dünyasına götürmüştü yanlıs hatırlamıyorsam,o gölgeyle yer degiştirme zıkkımıda bachın gücü olmalı.ve yine bence ichigo bankaisini tam anlamıyla sınırına dek hiç kullanmadı.ilk defa yeni kılıc tamamlanınca kullanıcak ;) yani shinagimi sınırına kadar kullandı fgt olarak, ama daha ötesine şimdi bu yeni kılıcıyla gecicek.kılıcın tipindeki o hac sekli falan,cidden cok fazla detay varmısta işte kubonun .... ligi :D

ya anlayamıyacak ne var.bleachi cıktıgından beri her hafta okuyorum,animesinide bir kere komple izledim.adamın zaten evreni sınırlı.yapabilecegi seyleri yaptı,en son bölümdede en ilginc olanını yaptı.cok göstermeden elletti cokta kafa yormadım acıkcası bleach diye :D

ama bakarsak olaylara;hiç mi biriniz düsünmedi ? daha ichigo ilk kocaman zampaktouyla cıktıgında,ulan bu velet bunu nasıl yaptı,diye,hiç mi kıllanmadınız ,byakuyanın özellikle safkanlıgına atar yapmasında.ishhinin shiba olacagı nasıl barizdiyse,masakininde quincy olacagı barizdi.baba shinigami tamam,ama nasıl normal insan bu kadar güçlü? demekki anasındada var bir bit yenigi demedinizmi ? en güçlü insan formu ne ? quincy degilmi ? sadece masaki fisher tiger karsısında, hezimete ugratılınca ve ben quincyleri kafamda cok güclü tasarlayınca,yatmadı kafama.adamda masakiyi ikinci sınıf hollowa öldürtüp aradan cekti, bende üzerinde durmadım.ama şimdi hersey oturdu yerine etegindeki tüm tasları döktü.

hayır sanki, shounen manga karakterlerinin kökleri veya ruhu özel yerlere varmıyor ? hep böyle.yoruma bakın,bachı sonradan cıkarmıs.cocugun annesini quincy yap,yanına safkan ve cokta güclü bir aileden quincy koy,en iyi arkadası yap.ama bachı sonradan cıkart,adam daha en basta çizmiş. :D

bleachin ana teması quincy, shinigami savası zaten.hollowlar gecis evresiydi,aizen de öyle.savasın ana noktasıda ichigo,çünkü içinde hem quincy, hem shinigami gücleri olan yegane adam.adamın zampaktousu bile quincylerin, en güçlüsünün sekline bürünmüş ve shinigami gücüyle kaynasmıs.

daha quincyler,shinigamilerle savastılar dendi ve kaptanların güçlerini gördüm,eşkillendim dedim nasıl olur bu ezik uryuu gibiler bunlarla dövüsmüş,sonra reishi emebilmeyi ve ishidanın nasıl mayuriye tek attıgını gördüm,aha dedim.

hiç mi kıllanmadınız kıcı kırık ,quincy güçlerini yeni uyandıran bir velet,10. takım kaptanına tek attıgında,hiç mi kıllanmadınız, mayuri,insan sınırlarının ötesinde dolasıyorsun kozo dediginde.yukarıda biri cıkmıs aklınca baglantılar bulmus.onların hiç birine gerek yokki,manga karesinde yazandan ileriye gönderme yapan biri degil kubo,bu odanın tarzı.

ama adamın zaten kurgusu belli.hollowlar zayıf halkaydı harcadı onları.vaste lordları fazla şişirdi belki kimimize göre,ama ulqiorranın evrimini ve ichigonun içindekini gördük.ikisi aizenin yanında,karakurada savassalar... soul society diye bir yer kalmazdı.yinede bize gösterilen,serideki en büyük güc quincylerin reishi emebilmesi vede filler bountolarınkiydi.reishi emebilmek ne demek ? sınırsız bir güç demek,cek cek vur.nerede yapamıyorlar quincyler bunu ? dünyada.peki bunlardan kurtulan varsa ve shinigamilere yenildilerse,nereye kacmıs olabilirler ? içinde reishi olan baska bir boyuta... neresi orası ? hueco mundo.nerden cıktı bach ve tayfası? hueco mundo...

bachın, zangetsu olacagı kimsenin aklına gelmedi,çünkü benzer çizimlere aldandık ve de ustaca işlenmiş başka bir zampaktou ismine,ishhinin engetsusuna.ha dedim o zaman bu safkan kanla, babadan ogula gecen bir güç,yani isshinin zampaktosuda, zangetsu ossanın farklı bir seklidir diye düsündüm.

ama adamın, ichigonun içinde quincy gücü acıcagı belliydi.acmadıgı tek güc o kaldı cünkü.:D ve annesini 3 bölüm,ginjounun beni fullbringci diye kandırmaya meyillemesi dısında, hep quincy olarak düsündüm.kafanızda tartın,aralarında büyük bir nefret ve savas olan bu iki türü, en iyi nasıl kaynastırırsın.iki taraftan biri birilerini sever,evlenir melez cocukları olur.belki aileler yumusar, mutlu mesut olurlar.ishidanın yumusaması gibi.

yada ne yaparsın,büyük bir kötü cıkarırsın,iki taraftan birinden.iki tarafında sorumlulugunu tasıyan cocuk gelir günü kurtarır.

sonra neden bach gücüne ragmen hep içhigodan uzak durdu ? ilk basta ichigonun gücüne yordum,sonra kıllandım bu adamdan, yine bir power up cıkıcak diye, çünkü safkan quincyler ondan uzak duruyordu.yine çünkü hep holowdan bozmaları gönderdi ichigoya bach, ne zaman kirgeyle dövüstü,ha dedim kuruntuymus,ichigo artistlik yaptı,kurtar bizi kurosakiler falan,ha dedim gücünden cekiniyormus,ee sonra gördük yancısı tek attı,içinde quincy gücü varmıs veletin adamın derdi o quincy güçleri uyanmasın.adamın zaten kendi quincy gücleri kendi suretinde veledin içinde.üstüne birde shinigami ve hollow gücleri var bende olsam bende korkarım,quincy gücleri uyanır ve köklerini anlar diye.

ayrıca urahara dediki; quincy ve shinigamiler denge,hollow ve insanda öyle.ichigoda 4 üde var.ichigo insanı yanıyla hollowunu dengeledi,quincy yanıylada shinigami güclerini.aynı quincy gücü sayesinde shirosakinin gücünüde absorbe edip,bankaisene kattı.veledin özü insan, üstüne insa edilmiş; bleach evrenindeki, dandik fullbringcileri saymazsak, 3 güç var. hollow gücü vl,quincy gücü direk atalarının suretinde vede safkan 4 soylu aileden, shiba ailesinin shinigami gücü.

kubo bunlara, sonradan karar verdi diyenler için tek bir örnek; ishida quincy gücü,sado hollow gücü,inoue shinigami gücü.çünkü iyileştirme ve zaman degiştirip dondurma gücleri shinigamilerin en üstün kidou sınıfı. ;)

adam bu 3 gücüde direk ana karaktere verdi.iki tanesininkinin kökünü zaten, ichigodan yayılan sıradısı enerjiye bagladı.düsünün bakalım, ichigo kimsenin gücünü durduk yere artırmamısken,neden quincy okununkini devasa surete cıkardı ? mangada diyorki ishido yayım evrim gecirdi,shinigami ve quincylerin güçleri bambaska,tamamıyla birbirlerinin zıttılar.nasıl bir shinigaminin gücü,quincynin güclerine katkı yapar.zaten zampaktousunda aynı anda quincy gücü akan kişininki ;)

sonra shinagimi güçlerini devretmek suc,ama bunun yetkisi ve gücü shinigamide... peki ichigo nasıl rukianın istegi dısında tüm gücünü absorbe etti ?

güc emme kimin gücü,kirge yapmadımı.daha düsünsem veya bastan baslasam neler cıkar ama hatırladıgım bunlar.biraz uzun oldu idare edin.ama cidden kishide,kuboda,odada en büyük 3 manganın mangakaları olmayaı hak ediyorlar bence.kubo bunu kanıtladı,kishidede obito haric sıkıntım yok.oda bile arada sacmalıyor mesela marinefordu cok acele gecti,boktan arcları uzatıyorda uzatıyor...ama sonucta en büyük 3 unvanını hala bu mangalar tasıyor.

Güzel yazmışsın hacı eline sağlık.Zaten bu konudan istediğim böyle ilişkilerin irdelenmesiydi.İshida olayını koyman güzel olmuş basit hollowları yok etme mevzusunda ta serinin başında yardımlaşıyorlardı sanırım.

" sonra shinagimi güçlerini devretmek suc,ama bunun yetkisi ve gücü shinigamide... peki ichigo nasıl rukianın istegi dısında tüm gücünü absorbe etti ? "

Bu kısma aizen kendisi hogyokunun neden olduğunu söyledi ama hogyokunun potansiyel olmadan işlemediğini de biliyoruz o açıdan bağlantısı hala olabilir.

İnoue shinigami gücüne sahip demişsin orda şöyle bir detay daha var.Ukitake sste çalışırken inoue shinigami olma potansiyeline sahip öldüğünde gibisinden konuştu.O açıdan doğru bir tespit.Fakat bize fullbringte anlatılan güçlerinin hollow kaynaklı olduğu inouede öyle gözüküyor ama demekki bazı farklılıklar var.O yüzden aizen alı koydu zaten direk olanı reddetme gibi tanrısal bir gücü var.

Fullbringler önemsiz değil bu arcta tekrar dönüş yapılacak ve hatta ruhlar kralıyla benzeştirilirse şaşırmayın.O tayfa shiba klanı tarafından eğitiliyor üzerlerine oynayacak onların ve fullbring hakkında daha fazla bilgi verecek.

Bu arada fisher tiger yazmışsın hafif bir tebessüm oluştu bende :D

Millennium Wizard @

evet haklısın fisher tiger yazmısım,grand fisherdı sanırım,isim hafızam cok üst düzeydir ama sabahtan beri ders calısıyorum,birde tek manga degil 10-12 tane manga takip ediyorum,yüzlerce karakter oldu,benim beynimde gitmeye basladı arada :D

ayrıca fisher tiger benim içimde yaradır.o kadar methedilip, götü boklu koramiral ve yancıları tarafından öldürülme sınırına getirildigi için :artiz:

FightNight_@

sonunda yiyebildiysen sıkıntı yoktur o zaman,mesuliyette kabul etmem :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık