Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

I Eat Tomatoes

'Novel-Light Novel' forumunda Acacia tarafından 24 Tem 2018 tarihinde açılan konu

 1. Acacia Li Xin Site Yetkilisi

  Acacia (Li Xin)
  Mesaj Sayısı 2,314
  Üyelik Tarihi11 Ara 2008
  IET' nin novel piyasasının en önde gelen ismi, Manga dünyasının günümüz E. Oda'sı gibi olduğunu söyleyebiliriz. 15 yılı aşkın süredir piyasada olan ve çıkardığı novel serileri ile kendisini kabul ettiren biridir. Bu sayede ciddi sayıda okuyucu kitlesine sahip olmuştur. Her ne kadar serilerinde benzer evrenleri, karakterleri, savaş sanatları, güç kategorileri vs çizse de özgün olay örgüsü ve anlatımı ile kendi serilerini okutturmaktadır. Novel serilerini okuyanlar bir şekilde IET ile yolları kesişmektedir.

  Bilinen Serileri:
  1- Coiling Dragon; Ana Karakteri Linley Baruch'tur. Toplamda 21 Cilttir(806 bölüm). Seri sona ermiştir. Tüm bölümleri ingilizceye çevrilmiştir. Türkçesi de 16. Ciltin, 9.bölüme kadar çevrilmiştir.

  2- Stellar Transformation; Ana Karakteri Qin Yu' dur. Toplamda 18 Cilttir(608 bölüm). Seri sona ermiştir. Tüm bölümleri ingilizceye çevrilmiştir. Türkçesi de 5. Ciltin, 25.bölüme kadar çevrilmiştir.

  3- Swallowed Star; Ana Karakteri Luo Feng' dir. Toplamda 32 Cilttir(1497 bölüm). Seri sona ermiştir. LNMTL' de tüm bölümleri ingilizceye çevrilmiş olsa da Wuxia'da 957 bölüme kadar ingilizceye çevrilmiştir. Günlük ortalama 1 bölüm çevrilip yayınlanmaktadır. Türkçesi de 626. bölüme kadar çevrilmiştir.

  3- The Desolate Era; Ana Karakteri Ji Ning' dir. Toplamda 45 Cilttir(1450 bölüm). Seri sona ermiştir. Tüm bölümleri ingilizceye çevrilmiştir. Türkçesi de 1218. bölüme kadar çevrilmiştir.

  4- Inch of Radiance
  5- Legend of Xingfeng
  6- Lord Xue Ying
  7- Seeking the Flying Sword Path
  8- The Nine Cauldrons

  ...

  İET' nin serilerini okuyacaksanız Coiling Dragon'dan sonra Stellar Transformation'u okumayın. İkisi de aynı evrende geçiyor. Serilerin %70 olay örgüsü benzer.

  Swallowed Star ve Desolate Era ise okunmasını rahatlıkla tavsiye edebileceğim seriler. Her ne kadar IET'nin diğer serileri ile birkaç kısımda benzerlik taşısalar da çoğunlukla farklılıklar taşıyan seriler. Özellikle bunu The Desolate Era (Issız Çağ) için söyleyebilirim. DE için üzerinde en çok düşündüğüm, zaman ayırdığım 2. seri diyebilirim.

  IET' nin diğer serilerini okumadım, ayrıntılarını bilmiyorum. https://www.novelupdates.com/nauthor/i-eat-tomatoes/ linkinden serilere bakabilirsiniz.

  Not: Okuyun, okudukça novel serilerini seveceksiniz.
   
 2. Caplino Üye

  Caplino (Üye)
  Mesaj Sayısı 52
  Üyelik Tarihi15 Şub 2018
  En sevdiğim iki serinin yazari. Coiling Dragon ve Desolate Era. Kendilerine has harika evrenler, hiç sıkılmadan okunacak aksiyonlar. Acayip güçlü yaratıkla varliklar, arkalarında ki gizemler. Çok güzel iki novel. Lord xue ying de aynı şekilde çok guzel. Sanırım tek sevmediğim serisi Seeking the Flying Sword Path. Hiç novel okumayan arkadaşlar varsa bence Çinli yazarların serilerine bir baksınlar bence. Japonlardan daha iyi yapıyorlar bu işi.
   
 3. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 5,920
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Kesinlikle inceleyeceğim. Teşekkürler @Acacia .
   
 4. Roronoa Zoro Yön falan mı soracaksın? Site Yetkilisi

  Roronoa Zoro (Yön falan mı soracaksın?)
  Mesaj Sayısı 8,874
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  Coiling Dragon'u belli bir yere kadar okumuştum. Sevmiştim de ama nedense bir ara verdim sonra kaldığım yeri falan unuttum. Baştan başlamaya da üşeniyorum. Güzel seriydi ama. :flaugh:
   
 5. God

  God (神)
  Mesaj Sayısı 394
  Üyelik Tarihi7 Oca 2017
  O kadar da gizemli biri değil. Yazdığı "novellar" bana hitap etmese de, sevilen bir yazar. Başarılarının devamını dilerim.
   
 6. Acacia Li Xin Site Yetkilisi

  Acacia (Li Xin)
  Mesaj Sayısı 2,314
  Üyelik Tarihi11 Ara 2008
  Attığın linkin İngilizce yada Türkçe çevirisi varsa paylaşırsan sevinirim. Bir de genel olarak serilerinin çıktığı yıllar ve içerikleri biliniyor. O kısımları yazmadım. Ben sadece kendisi hakkında pek bilgi bulamadığımdan o şekilde giriş yaptım. Ancak hakkında bilgi toplayabilirsen başlığa ekleriz, sorun değil.
   
 7. God

  God (神)
  Mesaj Sayısı 394
  Üyelik Tarihi7 Oca 2017
  Detaylı arama yapmadım. İngilizcesi varsa da bilmiyorum. Bu link ile mükemmel olmasa da, başarılı İngilizce çevirisine ulaşabilirsiniz.
   
 8. raichu10 Üye

  raichu10 (Üye)
  Mesaj Sayısı 187
  Üyelik Tarihi25 Haz 2014
  Coiling Dragon ve Desolate Era'sını okuduğum( CD 2 kez olmak üzere ) şimdi de Stellar Transformation'ı okuyorum.(6. ciltteyim) Şimdi okuduğum kadarıyla şöyle söyleyeyim. Öncelikle ST'nin biraz acemilik eseri olduğu çok belli oluyor yani böyle bir şeyler tam oturmamış gibi. Yine de CD'ye sequel olduğu için okunması iyi olur ikisinin arasındaki bağlantıyı görmek için. Coiling Dragon ise gerçekten seri gibi seri olmuş. ST'nin üzerine çok şey katmış özellikle de isimler konusunu iyi çözmüş diyebilirim. ST'nin isimlendirmeleri gerçekten çok kafa karıştırıcıydı. CD ise çok sade ve yerinde olmuş, olay örgüsü güzel ilerliyor her ne kadar ST'yle baya benzeşsede. Desolate Era ise tam bir ustalık eseri gibi. Cultivation sistemi olsun olayların ilerleyişi olsun gerçekten muazzam. Ama sonlara doğru biraz uzattığını da düşünmüyor değilim. Okuyun okutturun DE muhtemelen en sevdiğim seridir ISSTH ile birlikte.
   
 9. THR Üye

  THR (Üye)
  Mesaj Sayısı 246
  Üyelik Tarihi16 Oca 2012
  Bir zamanlar bende novel bana göre değil diyordum ama bu çinlilerin hayal dünyası ve kurguları gayet iyiymiş :D Novel'ları okudukça insanı içine çekiyor. Bende ilk CD'yi bitidim daha sonra ST'nin bir nevi devam serisi sayıldığını öğrenince onu okumuştum. Devamdan kasıtta bahsedildiği gibi olay örgüsü benzer olması
  Seri sonuna doğru CD evrenindeki Linley'in Lin Meng (Tövbe Haşa) :)tanrı olarak karşımıza çıkması.

  İngilizce okumak isteyenler için https://www.wuxiaworld.com/ tavsiye ederim. Birçok novel serisi mevcut. ST serisi iki parça halinde ilk yarısı Wuxiaworld'de devamını da http://www.translationnations.com/translations/stellar-transformations/ okuyabilirsiniz.

  RAW okumak isteyenler https://www.bing.com/translator/ da kullanabilir. Bazı durumlarda google'a oranla çince çeviride daha iyi gibi
   
 10. Ralpax Üye

  Ralpax (Üye)
  Mesaj Sayısı 112
  Üyelik Tarihi12 Ara 2016
  Birçok serisini okuduğum yazar. Bir çok insan cd serisi ile novel dünyasına adım atmıştır. Özellikle desolate era noveli çok geniş bir evreni var. Başlangıç olarak cd ve st serileri iyidir. Bu arada kendisi matematik öğretmeni olduğunu biliyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık