Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Honkai: Star Rail (2023)

Oynayacak mısınız ?

• Kullanılan toplam oy
    21

Geliştirici: COGNOSPHERE
Yayıncı: miHoYo
Platformlar: PC, PS4, PS5, Windows, Android, iOS
Yayınlanma Tarihi: 26 Nisan/2023
Tür: RPG, Macera, Strateji

Tanıtım

Honkai: Star Rail, HoYoverse tarafından geliştirilen ve yayınlanan, oynaması ücretsiz bir 3D rol yapma video oyunudur. 3, 2, 1, warp (?) başlatılıyor! Curios'un mühürlendiği bir uzay istasyonu, ebedi kışın hüküm sürdüğü yabancı bir gezegen, iğrençlikleri avlayan bir yıldız gemisi... Astral Ekspres'in her durağı galaksinin daha önce hiç görülmemiş bir görüntüsü! Fantastik dünyaları ve uygarlıkları keşfedin, hayal gücünün ötesindeki gizemleri ortaya çıkarın ve mucizevi bir yolculuğa çıkın!

(Alıntıdır)

Oyun, Elio isimli birisinin kehaneti olan; Antimadde Birliği'nin Herta Uzay İstasyonu'nu istilasıyla gelişen olayları konu alıyor. Kafka ve Silver Wolf isimli karakterler tarafından oluşturulan bir holograma Stellaron isimli bir maddenin sokuşturulmasıyla yaratılıp, bizi bulan March 7th ve Dan Heng karakterleriyle; bir tür galaktik çekişmeyi önlemeye çalışıyoruz.

İndirdim oynadım. Sıra tabanlı olmasından dolayı sevmedim. Dövüş mekanikleri garip. Düşman sizi fark edince veya siz ona bir kere vurunca dövüşün içine giriyorsunuz. Bu vurma olayında, muhtemelen ne kadar güçlü olursanız olun, düşman ölmüyor ve dövüşe girmeniz gerekiyor. Araya giren sinematikle oyunun akışını sekteye uğratıyor bence bu durum, düzeltilmesi lazım. Her ne kadar sıra tabanlı da olsa, bir/birçok karakterinizin ultisi dolduysa istediğiniz zaman bunları kullanabiliyorsunuz. Dan Heng ve Himeko'nun ultileri dışında neredeyse bütün skill animasyonları boktan. Bu noktada "skill kullanmayı ne kadar uzatabiliriz" diye düşünmüşler resmen. Güzel şeyler de var tabi; karakterlerle saldırı yaptıkça, bazı karakterlerin stacklenmiş pasifi tetikleniyor falan, hoş.

Karakterlerin hareketleri çok yapay. Konuşmaları bittikten sonra, anlamsızca, birbirlerine bir süre -3, 5 saniye sürüyor genelde- bakıyorlar. Bazı konuşmalar atlanmıyor, belli bir kısmının söylenmiş olması gerekiyor atlanması için. Saçma, karakter oflayıp pufluyor, ben okumuş oluyorum bütün metini ama beklemek zorunda kalıyorum. Zaten sıra tabanlı olmasından dolayı yavaş ilerleyen oyunu neden böyle yapmışlar anlamadım.

Genshin Impact'e benzer bir Warp(wish sistemi) var. Toplanılabilecek 40 tane -bazıları kendi içinde 4 parçaya bölünmüş gördüğüm kadarıyla, yani muhtemelen 100'ü aşacak- bilgi notu var. Odaların, genel olarak küçük tasarlanmış olmasına rağmen, bu bilgi notları gözden kaçabilir. Basit hazine kutuları ve içinden çıkan Trailblazer Exp'leri kaçırmayın derim. Trailblazer leveliniz ilerledikçe "Trial of the Equilibrium" isimli -meydan okuma tarzında- görevler çıkacak. Takip edilmesi lazım çünkü Trailblaze leveliniz arttıkça görevler değişecek. Görevleri yaptıkça daha iyi ödüller alınacağı göz önünde bulundurulursa, ne kadar görev yapılırsa o kadar iyi.

İlk elin günahı olmaz. Her ne kadar sıra tabanlı olsa da, güzel birkaç güncelleme ile Genshin Impact kalitesine ulaşabileceğini düşünüyorum.

Bir deneyim diye bakayım dedim 10 GB diyor. o_O
Neyse beklentim yükseldi şimdi biraz inşallah Raid Shadow Legends gibi bir saçmalık değildir....

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık