Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] Hisoka-Feitan vs Meruem

'One Piece Tartışma ve İncelemeler' forumunda kadir †. tarafından 27 Eyl 2016 tarihinde açılan konu

?

Kim kazanır ?

 1. Hisoka-Feitan harcar

  3.7%
 2. Meruem ikisini de harcar

  96.3%
 1. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,834
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  [​IMG]


  Feitan (フェイタン)

  Örümcek takımın bir üyesidir. Kaç numara olduğu henüz bilinmemektedir. Fiziksel olarak ekibin en güçlü beşinci elemanıdır.


  Cinsiyet: Erkek
  Saç Rengi: Siyah
  Göz Rengi: Altın/Gümüş
  Yaş: Bilinmiyor
  Boy: 155 cm
  Kilo: 45 kg
  Ekip: Örümcek Takımı
  Nen Türü: Dönüştrücü  Görünüş


  Ekibin en kısa üyelerindendir. Elbisesinin altında bir bot vardır. Yüzüne taktığı maske sayesinde sadece gözleri gözükür. Genellikle soğuk soğuk bakar.


  Saçları orta dağınıktır. Kaşları ince ve asık suratlıdır.


  Geçmişi


  Uvogin, Machi, Franklin, Nobunaga, Pakunoda ve Chrollo gibi meteor şehrinden olduğu için resmi bir kaydı yoktur. İlk olarak karşımıza Yorknew City'de çıkmıştır.


  Kimera Karınca Zazan ile dövüşlerinde, Zazanı öldüren kişinin lider olacağına karar verilmiştir ve Feitan Zazan'ı öldürerek Örümcek Takımının geçici lideri konumuna gelmiştir.
  Yetenekleri


  Örümcek Takımı arasında bile öne çıkan, nadir bir gücü vardır. Hızlı bir dövüş tarzı vardır. Buna ustaca kullanılan kılıç yetenekleri ve değişken Nen yapısı da eklenince durdurulamaz bir güç oluyor. Nadiren ciddi dövüşür, seride gözüken en ciddi dövüşü Zazan'a karşıdır. Burada muazzam Rising Sun tekniğini ortaya çıkartmıştır.


  Fiziksel Gücü: Kaba kuvvet bakımından ekipte beşinci sırada yer alır. Ekipte en güçlü kişi Uvogindir. Uvoginden sonra da Nobunaga gelir. Feitan'ın gücü daha çok rakibinin kafasını uçurmaya dayalıdır.


  Muhteşem Hızı ve Refleksleri: Hız bakımından ekibin en tepesindedir. Aynı zamanda serinin de en hızlılarından'dır. Hatta hız bakımından en tepeye yerleşen ilk kişiydi, göz açıp kapayıncaya kadar harekete geçebilir. Uvogin'in güçlü bağırışından pek etkilenmemiştir. Açık arttırma sırasında saniye içinde Gon ve Killua'nın yanında belirmişti. Zazan ile dövüşünde ise paslandığını söylemesine rağmen, Zazan'a rahatça ayak uydurmayı başarmıştır. Yüksek çevikliği sayesinde de rakibine her an, her yerden saldırabiliyor.


  Dayanıklılık: Zazan'ın neredeyse tüm saldırılarını atlatsa da, atlatamadığı saldırılara hayret verici derecede dayanmıştır. Hatta kolu ve kaburga kemikleri kırıldıktan sonra bile, Nen kullanıcısı bir Kimera Karıncasına karşı dövüşü devam ettirebilmiştir.


  Gizli bir silahla dövüşür. Bu gizli silah şemsiye süsü verilmiş bir kılıçtır. Bu kılıcı ustaca kullanabilmektedir. Karınca Arc'da Kraliçe Zazan'ın kuyruğuna karşı fazla efor sarf etmeden dövüşmüştür. Usta becerilerine ve müthiş hızına birde kılıç ustalığı karıştığı zaman Feitan tehlikeli bir rakibe dönüşmektedir. Kılıç Ustalığı sayesinde iyi bir gözlemcidir de rakibinin yaptığı en ufak açığı fark edip, avantaja dönüştürebilir.


  [​IMG]  Sadistlik: Usta bir işkenceci'dir. Ve bilgi alma konusunda uzmandır Owl'a yaptığı işkence buna bir örnektir. Zazan'ı öldürüş şekli ise oldukça sadistçeydi.


  [​IMG]  Nen Kullanımı


  Usta bir Nen kullanıcısı olduğu Rising Sun ve Unleashed tekniklerinden belli olmaktadır. Ayrıca Aura ayırmak için 4 Nen türünü kullanması ne kadar yetenekli olduğunu göstermektedir. Nen teknikleri ustaca ve tehlikelidir. En önemli tekniklerinin arasında ise Ko ve Shu vardır. Bu iki tekniği kombine ederek dövüşebilmektedir.


  Teknikleri;  Unforgiven;  Unforgiven Feitan aşırı öfkelendiğinde ortaya çıkar. Yüzü dahil neredeyse tüm vücudunu saran bordo-beyaz bir zırh ile gözükür. Sadece öfkelendiğinde aktif edebilir. Phinks'in söylediğine göre bu tekniğin dereceleri vardır.  [​IMG]  Rising Sun;


  Öfkelenme noktasını geçtikten sonra, savaşta aldığı hasarlara bağlı olarak bu tekniği ortaya çıkartır. Adını aldı Yükselen Güneş'e yakışır bir ısı ortaya çıkartır ve buradan sonra rakibinin pek bir şansı kalmaz.


  Tekniğin tam kapasitesi bilinmez. Öyle ki gayet güçlü dostları daha bu tekniği yapmaya hazırlandığı anda kaçmaya başlamıştır.  Teknik yarı çapı oldukça büyük ve aşırı sıcak küreler ile yapılır. Feitan zırhının içinde olduğu için bu sıcaktan etkilenmez. Bu teknikle Zazan'ı tek bir saldırı ile alt etmeyi başarmıştır.  [​IMG]  Bazılarına göreyse, ekipte eski üyeler Chrollo Lucifer ve Hisoka'dan sonra gelen en güçlü üyedir.  [​IMG]

  Hisoka Morou (ヒソカ モロウ, Hisoka Morow), Hayalet Takımının eski üyesi ve bir avcıdır.  Cinsiyet: Erkek
  Yaş: Bilinmiyor
  Saç Rengi: Kızıl
  Göz Rengi: Sarı
  Nen Türü: Döüştürücü

  [​IMG]

  GÖRÜNÜŞÜ
  Hisoka, uzun boyu ve oldukça bir açık ten rengi vardır. Uzun ve dalgalı saçları, kızıl rengindedir.
  Hisoka, kıyafetleriyle bir büyücü ve soytarı gibi gözükmektedir. Her Arc kıyafetleri değişmektedir.

  KİŞİLİĞİ

  Hisoka kendisini beğenmiş, yalancı ve kurnaz birisidir. Güçlü Nen kullanıcıları ile dövüşmek için her yolu dener. Dövüş sırasından aldığı yaralardan zevk duyması onun sadomazoşist olduğunun göstergesidir. Hisoka, dövüş sırasında rakiplerini öldürse de, eğer rakibi tam potansiyeline ulaşmadıysa öldürmez. Rakibi tam potansiyeline olasıya kadar ona derin bir sevgi besler.
  Hisoka dövüş sırasında kendisini zor duruma sokmaktan hoşlansa da, Chrollo ile olan dövüşünde ölüp tekrar dirildikten sonra bu durumu geride bırakmıştır. Hayalet Takımını, mekan ve şartlar ne olursa olsun öldüreceğine dair yemin etmiştir.  GEÇMİŞİ

  [​IMG]

  Hisoka’nın geçmişi bilinmemektedir. Kurta Klanı katliamı sonrası Hayalet Takımına girdiği ve ilk avcı sınavı sırasında birisini öldürmesi yüzünden diskalifiye edilmiştir.  GÜÇ VE YETENEKLERİ

  [​IMG]

  Hisoka kendisini herkesten güçlü görmektedir. En güçlü avcılardan olan Netero ve Ging gibi kişiler ile bile dövüşmek istemektedir. Sırf Chrollo ile dövüşmek için Hayalet Takımına katılmıştır.

  Muazzam Güç: Hisoka Hayalet Takımın fiziksel açıdan en güçlü üçüncü üyesidir. Yumruğu ile kayaları parçalayacak kadar güçlüdür. Tekmesi ile rahatlıkla yerdeki mermerleri uçurabilir.

  Gelişmiş Hız ve Refleksler: Hisoka gelişmiş hız ve reflekslere sahiptir. Özellikle bu özelliklerini nen gücü ile birleştirdiği zaman takip etmesi zor olur.

  Dahi Seviyesinde Zeka: Hisoka tartışmasız seride ki en zeki karakterlerden birisidir.Dövüş sırasından ki oyunlar ve sorduğu sorular ile rakibini istediği gibi yönetebilir.  NEN

  [​IMG]

  Hisoka seride ki en iyi nen kullanıcılarından birisidir. Her ne kadar bir Dönüştürücü olsa da Çoğaltan, Efsuncu ve İdareci tiplerinde de ustadır. Kendisini ölümden diriltecek kadar yetenekli bir nen kullanıcısıdır.

  Bungee Gum (伸縮自在の愛バンジーガム Elastic Love)

  [​IMG]

  Hisoka, aurasını inanılmaz derece yapışkan bir madde yapabilmektedir. Bu sayede rakibini beklenmedik durumlara sokabilmektedir. Ayrıca kalkan olarak da kullanabilmektedir.  Texture Surprise (薄っぺらな嘘ドッキリテクスチャ Flimsy Lies)

  [​IMG]

  Hisoka bu yeteneği sayesinde herhangi bir şeyin görünümü değiştirebilmektedir. Hatta kendisine bir kol ve ayak yapabilmektedir.


  Meruem

  [​IMG]

  Kimera Arc'ının ana karakteri, Kimera Karıncalarının Kralıdır. Kendisini Netero bile durduramıştır.


  Güçlü gördüğüm bu ikili baş edebilir mi sizce, yoksa komple Hayalet Takımını mı koymalıydım :D
   
  Son düzenleme: 27 Eyl 2016
 2. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Meruem'e gelince sıkıldın mı? Onu az tutmuşsun.:D

  Hisoka ve Feitan'ı severim ama onların dengi değil. Kral başka bir seviyede. Korumaları alırlar ama.
   
 3. Eserovic Zoro ve Guts vs all

  Eserovic (Zoro ve Guts vs all)
  Mesaj Sayısı 1,960
  Üyelik Tarihi1 Mar 2013
  Meruem affetmez. Kolay bi vs olur. :a:
   
 4. Kaptan Usopp-sama Açılın Yassop'un oğlu geliyor..

  Kaptan Usopp-sama (Açılın Yassop'un oğlu geliyor..)
  Mesaj Sayısı 236
  Üyelik Tarihi26 Kas 2015
  Meruem karsisina karsi chrollo ve hisoka birlikte bir şansları olabilir ama onlarda en fazla bir kol alir Krala ismini soylerlerse kendi istegi ile verir kolu :D
   
 5. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,834
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Hisoka Meruem'i görse neye dönüşürdü acaba :D
   
 6. Kaptan Usopp-sama Açılın Yassop'un oğlu geliyor..

  Kaptan Usopp-sama (Açılın Yassop'un oğlu geliyor..)
  Mesaj Sayısı 236
  Üyelik Tarihi26 Kas 2015
  Meruemi geçtim korumalarindan birini görse +18 seyler olur söyleyemirum Gonun bakisindan bile ne hale gelmişti. :D
   
 7. Kyouka Suigetsu Lo Po Bia Elaine

  Kyouka Suigetsu (Lo Po Bia Elaine)
  Mesaj Sayısı 1,502
  Üyelik Tarihi25 Nis 2013
  Hisoka ve Feitan'ın Meruem'e zarar verebileceği teknikleri yok. Ayrıca zaten onu yakalayabilecek hızları da yok. Feitan'ın tekniklerinin son seviyesini bilmiyoruz ama her koşulda teknik uygulayabilmesi için darbe istiflemesi lazım. Meruem'den alacağı tek darbe de kafasının uçması olur. Hisoka'nın ne ne hız bakımından ne de hasar bakımından Meruem'e bir tehlikesi yok. Akıl yürütme felan da sökmez. Meruem'in olduğu yerde seviyeler saf güçten ibarettir.
   
 8. Hisoka Üye

  Hisoka (Üye)
  Mesaj Sayısı 133
  Üyelik Tarihi6 Tem 2014
  Tüm hayalet takımı olsa anca Meruem'i yenmek için ufak bir şansları olabilir.
   
 9. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 7,689
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Meruem rahatlıkla alır.
   
 10. Kagura Nami

  Kagura (Nami)
  Mesaj Sayısı 3,428
  Üyelik Tarihi28 Eki 2012
  Meruem kuyruğuyla alır.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık