Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Ötle
Harry bu iki adamın hep gölgesinde kaldı bu bir gerçek.
Herkesi geçip en güçlüsü olacağım klişesine başvurmadı diye de mutluyum aslında.

Yazar Harry’yi arkadaşlık-sevgi-aşk gibi duyguların gücüyle ilerletip kazandırdı. Bu da başka bir klişe ama daha evrenseldir ve daha duygusal o yüzden çoğu kişi de rahatsız olmamıştır ve tutmuştur.
Öyle bir şey yapamazdı. Harry'ye en güçlü olacak vasıf yok.

Harry bu iki adamın hep gölgesinde kaldı bu bir gerçek.
Herkesi geçip en güçlüsü olacağım klişesine başvurmadı diye de mutluyum aslında.

Yazar Harry’yi arkadaşlık-sevgi-aşk gibi duyguların gücüyle ilerletip kazandırdı. Bu da başka bir klişe ama daha evrenseldir ve daha duygusal o yüzden çoğu kişi de rahatsız olmamıştır ve tutmuştur.
Sevgi-aşk falan iyi güzelde, Dumby resmen Harry'i voldinin ölümsüzlüğü bitsin diye kullanmış. Git Hortkulukları yok et, son hortkulukda sensin geber sonra voldide bir şekilde, en olmadı eceliyle geberir. Adamın planı bu. Niye hortkuluklar hakkında her şeyi anlatıp, yok etmeyi falan öğretmesin, mürver asayı harry'e geçirmesin ? En sonda Narcissa'nın ihanetinin mantıklı bir açıklaması yok. Draco öldüyse zaten öldü, eğer ölmediyse yalan söylediği ortaya çıksa voldi kendi öldürürdü.

Mesela Weasleyler niye fakir? Muggle'lar kendi paralarını büyücü parasına change edebiliyor, herhangi bir büyücü kanına sahip birisi Muggle'lar üzerinden dünyanın parasını kazanır. Fakir büyücü saçmalığı nedir :D Adamların evi bile ezik, büyüyle dikmiyorlar mı evi zaten?

En güçlüsü olmayı amaçlayıp Voldemort'u yenmeyi amaçlasa daha güzel olurdu. Klasik mlasik ama ben dediğin sevgi dostluğun yanına neden daha güzel bir büyücü olma öyküsü koymasın onu düşünüyorum. Yani biz tam olarak güçlü büyücü olma adına bir yolda nasıl ilerlenir onu öğrenemedik. Öyle çok gördüğümüz büyü felan da yok... Oysa çok güçlü bir büyücü olmayı kendine amaç edinmiş bir Harry Potter'ın nasıl geliştiği daha tatmin edici olurdu.
Şu kısma az çok katılıyorum ama
güç falan seyir ve okuma zevki olarak daha iyi olsa da sevgi-aşk gibi konularla daha büyük bir kitleye hitap edersin ve daha kalıcı olur.
Kimse en güçlü olsun demiyor. Bari ilk 10'a girseydi :D Biraz düşündüm de ilk 15"e bile zor girer yav :D
Orası maalesef öyle:/ ilk bölümde hiç büyü kullanmadı diye hatırlıyorum:D
Biraz da şanslı bir kardeşimizdi hayri.
Haksız yükleniyorsun elemana, daha en fazla çocuk irisi sayılır. Rakip olarak gösterdiklerin koca koca adamlar :bilmem:
La Harry’yi severim ama acı gerçekler gün gibi ortada:D Harmonie dediğimiz kişi bile Harry ile dalga geçer yendikten sonra da geyik olsun diye donunu indirtir:D Kız birinci bölümde Harry’nin son bölüme kadar kullandığı büyüden fazla çeşitli büyü kullanmış birisi.

Ötle

katılıyorum en güçlü zaten olacak potansiyeli vermedi, ama geçici doping falan verebilirdi dumby. Ne bileyim felsefe taşını falan toz haline getirip yedirseler gibi bir sürü senaryo üretilebilir. Ne bileyim dumby kendini feda edip harry'e güç verse gibi gibi.

Sevgi-aşk falan iyi güzelde, Dumby resmen Harry'i voldinin ölümsüzlüğü bitsin diye kullanmış. Git Hortkulukları yok et, son hortkulukda sensin geber sonra voldide bir şekilde, en olmadı eceliyle geberir. Adamın planı bu. Niye hortkuluklar hakkında her şeyi anlatıp, yok etmeyi falan öğretmesin, mürver asayı harry'e geçirmesin ? En sonda Narcissa'nın ihanetinin mantıklı bir açıklaması yok. Draco öldüyse zaten öldü, eğer ölmediyse yalan söylediği ortaya çıksa voldi kendi öldürürdü.

Mesela Weasleyler niye fakir? Muggle'lar kendi paralarını büyücü parasına change edebiliyor, herhangi bir büyücü kanına sahip birisi Muggle'lar üzerinden dünyanın parasını kazanır. Fakir büyücü saçmalığı nedir :D Adamların evi bile ezik, büyüyle dikmiyorlar mı evi zaten?
Dilenciler var o evrende ona bakarsan :D Fantastik evren bile olsa herkesin zengin olması imkansız :D

La Harry’yi severim ama acı gerçekler gün gibi ortada:D Harmonie dediğimiz kişi bile Harry ile dalga geçer yendikten sonra da geyik olsun diye donunu indirtir:D Kız birinci bölümde Harry’nin son bölüme kadar kullandığı büyüden fazla çeşitli büyü kullanmış birisi.
Düello, Karanlık Sanatlar ve Karanlık Sanatlarla Mücadelede Hermonieye fark atmıştır Harry yalnız.
In fact, Harry had beaten Hermione in two of the three Defence Against the Dark Arts exams they had taken together. The only exam she beat him in was their first year exam and Hermione later reflected that it did not count, as Quirrell "wasn't a particularly good teacher".[119]

Narcissa’nın ihaneti konusuna katılıyorum birden çıkan bir şeydi ama böyle bir şey olacağını biraz koklattılar diye düşünüyorum. Malfoy’larda hep çekimser bir kötülük gördük. Hiçbir zaman zevk almadılar kötülük yaparken yani bu çekimser tavır hep hissediliyordu.

Dumble’ı sorgulamayı bırakalı çok oldu:D çünkü tehlike anında hep kayboluyordu ve hiç vaktinde olması gerektiği yerde olmuyordu. Sadece 2 defa zamanında yetişti ikiside 5. Bölümde gerçekleşiyor. Birincisi Sybill Trelawney’in postalanmasını engellemişti ikincisi (güya) vaktinde gelip Voldermort’u postalamıştı.
İşte yazar öyle bir şey düşünmemiş ki vasıf bile vermemiş:D Eğer düşünseydi Harry’yi çok farklı bir kişilikte görebilirdik ama tutar mıydı o ayrı mesele.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık