Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Haoshoku ve Hava Olayları

Her haki türünde de ileri seviye kullanımlarda farklı şeyler var gibi duruyor. Birinde geleceği görüyorsun birinde koka denilen savunmayı yapıyorsun birinde de her şeye hükmetme gücü gelebilir. Her maddenin bir ruhu var deniyordu, Roger'in her şeyin sesini duyması da buna bağlanabilir.

Yahu koskoca karın yağışını durdurmasından bahsediyoruz. Napacak hiken mi çakacak gökyüzüne? Logia'la alakalı çıkması saçma olur bence. O zaman Akainu gökte güller açtırır desene. Bence logia ile alakalı çıkmasındansa kral hakiyle bağlantılı çıkması daha mantıklı şu denklemde.
Meyve uyanışı olmasıda olası. Sonuçta uyanışlarda çevre etkileniyor.

Shanksin Luffynin aranma posterini görmesi ve Roger Garpla konusurken orada yanıp sönen ateş?
Üstelik Dragon Rogerın idamındayken üstünde devrimci giysisi vardı.Sanmıyorum ki Dragon o gemide olsun.
Roger idamından bir süre önce tayfasını dağıtmıştı Dragon o arada da devrimci olmuş olabilir tabi bence her türlü o gemide değildi Luffy'nin babası KK gemisinde olacak ve Ray ile geçirdiği o kadar zaman bunun konusu açılmayacak çok mümkün gelmiyor bana :bilmem: Güzel teori olmuş ellerine sağlık bence de H.Haki ile hava olayları ilgili hatta daha başka şeyler çıksa ona da şaşırmam :good:

Dragonda h.haki zate var bunu söylediler ama onun logutownda ki olayı bana meyvasıyla alakalı gibi geliyor. Onun dısında katılıyorum örneklerine. Big mom da cracker yenildiginde sinirleniyordu ve kulenin etrafındaki hava kararmaya baslıyordu. Muhtemelen bir etkileri oluyor. Nasıl meyve uyanıs gerceklestiriyorsa h.haki de uyanıs tarzında dogayı etkiliyor olabilir.

Mihawk Coffin Boat'ı rüzgar ve okyanusu kontrol ederek hareket ettiriyor olabilir.
Don Krieg zamanı o kadar korsan ve gemiye karşı çıkan fırtına bu yüzdendir belki.
Bu sayede su üzerinde de yürüyebilir:
Manga'da Mihawk'ın altındaki desen ile gemilerin üstündeki desen benzer:
Anime'de okyanusun üzerinde yürüyor gibi zaten:

Mihawk Coffin Boat'ı rüzgar ve okyanusu kontrol ederek hareket ettiriyor olabilir.
Don Krieg zamanı o kadar korsan ve gemiye karşı çıkan fırtına bu yüzdendir belki.
Bu sayede su üzerinde de yürüyebilir:
Manga'da Mihawk'ın altındaki desen ile gemilerin üstündeki desen benzer:
Anime'de okyanusun üzerinde yürüyor gibi zaten:
Ama çıkan fırtına sayesinde ana gemileri de batmadan kaçabildiklerini söylüyor Gin burada. Mihawk neden böyle bir şey yapsın? Aksine sayfa Mihawk'ın hava olaylarını kontrol edemediğine kanıt niteliğinde bence.
Animede bildiğin suyun üzerinde çizmişler. :oleyo:

Son düzenleme:
Ama çıkan fırtına sayesinde ana gemileri de batmadan kaçabildiklerini söylüyor burada. Mihawk neden böyle bir şey yapsın? Aksine sayfa Mihawk'ın hava olaylarını kontrol edemediğine kanıt niteliğinde bence.
Öncelikle, o kadar kişiyi öldürmek istiyor değildir bence.
Saldırı amacı zaman öldürmekti. H. Haki ile düşmanı bayıltıp işi hemen bitirse o kadar yolu neden gelmiş olsun?
Dünyanın en güçlü adamı WB bile ona göre meyve bıçağı sayılacak bir silahtan etkileniyorsa binlerce kişi Mihawk'a saldırsa sıkıntı çıkabilirdi. Bu yüzden ve biraz da zaman geçirmek için hava olayları ile rakibi telaşa soktu. Sonra zevkine rastgele saldırmıştır.

Dragonda h.haki zate var bunu söylediler ama onun logutownda ki olayı bana meyvasıyla alakalı gibi geliyor. Onun dısında katılıyorum örneklerine. Big mom da cracker yenildiginde sinirleniyordu ve kulenin etrafındaki hava kararmaya baslıyordu. Muhtemelen bir etkileri oluyor. Nasıl meyve uyanıs gerceklestiriyorsa h.haki de uyanıs tarzında dogayı etkiliyor olabilir.
Dragon'da resmi olarak h. haki olduğu geçmedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık