Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Evren ve Karakterler?

Genjutsu'nun işlemesi için hedefin çakrası olmalı One Piece karakterlerinde çakra yok o yüzden genjutsu işlemez.Haki ile çakrada aynı şey değil aynı kabul etmemek lazım.Çakra daha çok biyolojik birşeyken (ruhsal kısmıda var gerçi) haki tamamen ruh ve irade ile alakalı bir güç.

Üye silindi 1004

Genjutsu'nun işlemesi için hedefin çakrası olmalı One Piece karakterlerinde çakra yok o yüzden genjutsu işlemez.Haki ile çakrada aynı şey değil aynı kabul etmemek lazım.Çakra daha çok biyolojik birşeyken (ruhsal kısmıda var gerçi) haki tamamen ruh ve irade ile alakalı bir güç.
Mangaların ve Japonların cross-over mantığı bilmiyoruz ama, böyle değerlendirirsek One Piece karakterleri noktayı koyar.

Aslında konu özünde hangi evrende daha yıkıcı unsurlar var şeklinde başlamış ama doğal olarak op vs naruto olayına dönmüş. Böyle bir durumda iki evreni kıyaslayacaksan birbirlerine yabancı unsurları eleyeceksin, op'den logiayı naruto'dan genjutsu ve edo tensei'yi çıkaracaksın. Ve elde olan değerlendirelebilir unsurlardan en üst sınırda olacakları alacaksın, buda op'den genç, sağlıklı ve gücünün zirvesinde bir WB olurken naruto'dan yaşayan ve yine gücünün zirvesindeki hali ile Hashirama oluyor (naruto'yu animeden takip ediyorum). İkiside fiziksel özelliklerinin üstün olması ile övülüyor esas olarak ama bu noktada WB'nin daha üstün olduğunu düşünüyorum, iki tarafta da geniş alana etki eden yetenekler var, genel olarak bakınca deprem daha üstün gibi ama birebirde mokuton daha avantajlı görünüyor, işin özü şöyle bir bakınca pek fark yok gibi..

@ Reiper

Konusu birbirinden farklı olan serileri kıyaslayıp duruyorsun. Simya zaten baş başına karanlık olan bir durum. Ana olayı komedi olan bir seriyi konusu zaten karanlık olan serilerle kıyas yapıyorsun. Naruto istediği kadar sosyal ilişkiden dramdan bahsettsin sonunda hiç birinden eser kalmıyor.
O zaman hiçbir seriyi kıyaslamayalım bundan sonra, hepsinin konusu farklı. :/

Dert etmeyin.Nasıl olsa Naruto evreninde ki her karakter konuşularak ikna ediliyor.

Usopp tek yeter Naruto evrenine :D
İman Powerla döverek müttefik yapmaktan daha mantıklı olduğu aşikar.

Alpamis

O zaman hiçbir seriyi kıyaslamayalım bundan sonra, hepsinin konusu farklı. :/

İman Powerla döverek müttefik yapmaktan daha mantıklı olduğu aşikar.
Çoğu dövdüğü yine çıkar ilişkisinden dolayı yardım etti.Ve o arada da saygı duymaya başladılar.Soruyorum baş kötüyü sadece bir adamın konuşupta durdurabilmesinin neresinde mantık ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık