Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Haki ve Şeytan Meyvesi'nin Güçleri Nereden Geliyor?

• Konbuyu başlatan karolla
  • Başlangıç tarihi

Teoriye katılıyor musunuz?

• Evet, katılıyorum

Kullanılan: 15 45.5%
  • Hayır, teori yazmak zorunda mısın?

Kullanılan: 7 21.2%
  • Kendi teorim var, aşağıda yazdım

Kullanılan: 2 6.1%
  • Evet, gülmekten katılıyorum

Kullanılan: 9 27.3%

• Kullanılan toplam oy
    33
Şeytan meyvesinin kalbe bağlılığı değilde hakinin kalbe bağlılığına katılıyorum. Güzel bir konu olmuş.

Ayrıca Dof'un ben meyvenin etkisinden haki ile kurtulduğunu düşünüyorum. Jozu niye kurtulamadı o zaman? Ayrıca kalbi de öyle donmadı yaşadığına göre. Dof h.haki ile kurtuldu orada meyveden bence.
Jozu elmas, Dof tel kullanıyor. Elmasın donduktan sonra ne yapmasını bekliyorsun ? Dof, Counter Shock ile vurulmasına rağmen iç organlarını telleri ile dikebiliyor, donduktan sonrada tellerini kullanarak buzdan kurtulması normal.

Teorinin tutup tutmaması hakkında bir şey demenden şunu söyleyeyim. Bazı dayanaklarında tutarsızlıklar var. Mesela Ace'in meyvesinin çalınması. Adam öldüğü için meyvesi bir yerde doğdu. Açıklanmış bir şey bu.

Ve Law'ın kalbi olayı. Vergo istediği zaman kalbini sıkıp etkisiz hale getirebiliyordu Law'ı. Sebep bu bence. Law'a karşı önemli bir kozu kayboldu Vergo'nun.

Ötekiler hakkında bir yorum yapmıyorum.

Eline sağlık bu arada. Teori teoridiri. Emeğine sağlık.

karolla

Jozu elmas, Dof tel kullanıyor. Elmasın donduktan sonra ne yapmasını bekliyorsun ? Dof, Counter Shock ile vurulmasına rağmen iç organlarını telleri ile dikebiliyor, donduktan sonrada tellerini kullanarak buzdan kurtulması normal.
Ne diyorsun teorime?

karolla

Teorinin tutup tutmaması hakkında bir şey demenden şunu söyleyeyim. Bazı dayanaklarında tutarsızlıklar var. Mesela Ace'in meyvesinin çalınması. Adam öldüğü için meyvesi bir yerde doğdu. Açıklanmış bir şey bu.

Ve Law'ın kalbi olayı. Vergo istediği zaman kalbini sıkıp etkisiz hale getirebiliyordu Law'ı. Sebep bu bence. Law'a karşı önemli bir kozu kayboldu Vergo'nun.

Ötekiler hakkında bir yorum yapmıyorum.

Eline sağlık bu arada. Teori teoridiri. Emeğine sağlık.
Ace'in meyvesi yeniden mi doğdu? Doğması için 50 yıl falan gerekmiyor muydu? Hatırlayamadım ben kaynak gösterirsen teorimi ona göre şekillendireceğim.

Ben haki ile kurtulduğunu düşünüyorum. Bu örnek Doflamingo, WB ve Luffy'de görüldü. Jozu'da göremedik aynı etkiyi. Dof donmaktan kurtuldu. WB donmaktan kurtuldu. Luffy de kar kadın vardı ondan kurtuldu.

karolla

Şeytan vücudun enerjisini kendini korumak için çekip kabuğuna çekiliyor olabilir.
Belkide meyvenin tekrar oluşması için deniz ortamı şart. Ve meyveyi sen bugün de yesen, denize düştüğün an meyve yeniden doğma imkanı bulduğu için yeniden oluşma sürecine giriyor. Enerjisini de kullanıcısını öldürerek sağlıyor? Bu yüzden birisi öldükten yıllar sonra meyve oluşumunu tamamlayıp tekrar doğuyordur.

@karolla Luffy ile Franky'nin kıstırdığı herif söylüyor.
İnanıp inanmamak sana kalmış.
Yalnız burda şöyle bir şey var. Sanki şeytan meyvesinin normal şartlar dışında dünyaya gelmesinden söz ediliyor. Yani bu anlam da çıkabilir cümleden. Çünkü bilinmeyen bir şekilde dünyaya geldi deniliyor. Sanki başka bir şekilde ortaya çıkması gerekiyormuş ya da normalde ortaya çıkması gerektiğinden daha farklı bir şekilde ortaya çıkmış gibi.

Not: ''Yukarıdaki cümleden bağımsız olarak'' kaynağını tam olarak hatırlamıyorum ancak ben de meyveler 50 yılda bir dünyaya geliyor diye bir bilgi hatırlıyorum.

karolla

@Smoker meyveler 50 yılda bir doğmuyor muydu kullanıcısı öldükten sonra?

@Izuku Midoriya Belki de meyve çalmak için karanlık gücü şart değildir. Vücudun yanına zaten var olan bir meyve koyarsan, meyve kullanıcısı ölünce meyvenin şeytanı, en yakındaki meyveye gidiyordur. Punk hazardda o kertenkele ölünce böyle bir şey olduydu sanki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık