Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hakan: Muhafız (2018-2020)

Bu bütçeyle bu dizi çıkıyorsa yazık olmuş

Antik zamanlardan kalma ölümsüzleri öldürebilecek sadece muhafız kanından gelen insanlar ölümsüzleri öldürebiliyormuş Muhafızlar hançer gömlek ve yüzük kullanıyorlar hançeri başkası kullanırsa ne olur hiçbirfikrimiz tabiki yok son ölümsüzü bulup öldürecek konumuz kısaca bu Hakan yani muhafız güçlerini kazanıyor ve hakan hakan olarak devam ediyor hakanın günlük hayatı ve hakanın aşkı ??? e o zaman ben neden süper kahraman dizisi izliyorum hakanın hayatı içinmi hakan güçlerini kullanmıyor bütçeleride var peki... Ölümsüzler kendi kendine takılıyorken ne yaptığı belli olmayan kötü karakterlerimizi muhafızlar çıkıp öldürmeye başlıyor ölümsüzlerde diyor ki e bizi neden öldürüyorsunuz hakkatten neden öldürüyorlar ne yapmış bu adamlar kötülük nedir o kötülük bilmiyoruz Zamanında hakanın babası faysalın karısını öldürdüğü için okan yalabık(faysal) karısını canlandırmaya çalişiyor Muhafızla karşı karşıya gelincede adam diyor ki ben karımı canlandırmaya çalışıyorum kanından 2 damla ver gidiyim canlandıryım sizinle zaten uğraşmıycam diyor e haklı? kötü karakter iyi güzel hoşta ana karakterin altı çok boş faysalın yaptığı herşeyden sonra hakan umarım kazanamaz diyorsun e kazanıyor hikayede giriş var gelişme sonuç yok kısaca dizi çok acayip 10 bölüme dön bak neydi bu diyorsun
Öncelikle Okan yalabık ın ölümsüz değil twistini yiyen yoktur ve bu kadar gereksiz bir twiste 8 bölüm ayırmak yuhhh senaryo tembelliği bence. Bide ölümsüzleri ne yaptığını neden öldürülmesi gerektiği anlatılmıyor laf arasında geçiştiriliyor ki ölümsüzlerin motivasyonundan hiç bahsedilmiyor. Neden hakanın tarafını tutayım (ölümsüzlerin tarafını da tutamıyorsun). Yan karakterler tek boyutlu klişeden oluşuyor. Bilge esnaf, serseri kız, çalışkan yardımcı, psikopat katil (polis karakterlere girmiyorum bile). Direk türk romanından uyarlanmasına rağmen diyaloglar ne kadar sıkıcı, ne kadar zevksiz yazılmış. Müzik altı sahneleri İstanbul klipleri övülüyor ama instagram yada youtube değil ki burası. Sinema sanat mı diye tartışanlara bunu izletip sinema sanat değil aga ne anlatıyorsunuz siz deseler kimse cevap veremez bence. İron fist'in türk versiyonu olmuş, oda çöptü buda çöp bence
Gömlek sadece hakan’da işliyordu büyük ihtimal hançer de sadece muhafız’ın elinde kesici oluyordur.

Bu arada ölümsüzlerin altını doldurmamaları konusunda haklısınız. Dizi hakan’ı desteklememiz için yeterli neden sunmuyor. Hani ailesi falan ölüyor ama izleyiciye bir dava gerekliydi. Adam akıllı bir dava yoktu ilk sezonda. Sadece son bölümde ölümsüzlerin insanları sevmediğini öğreniyoruz. Anlaşılan faysal ve eşi bunların arasında en merhametlileriydi. Diğer ölümsüzler işlenince asıl niyetleri ve ne kadar kötü oldukları anlaşılacaktır.

Hala içim yanar bir insan neden bu kadar kaliteli bir oyuncu ve karakteri harcar ki?
Acayip potansiyel sahibi bir karakterdi bence.
Bomba patlayınca şok oldum.

Hala içim yanar bir insan neden bu kadar kaliteli bir oyuncu ve karakteri harcar ki?
Acayip potansiyel sahibi bir karakterdi bence.
Bomba patlayınca şok oldum.

Adam ona açma dedi ama her şey meraktan başımıza geliyor neyse diziye gelecek olursam, ben desteklerim diziyi izlerimde ama senaryo da boşluklar var ve Hazar Ergüçlüyü hiç sevmem onun haricinde oyuncular iyiydi ama ben böyle baya bir patmalar işte ne bileyim aksiyon bekledim ondan beklentim baua yüksekmiş herhalde, ayrıca bu adam ve Mazhar efsaneydi bence ...

Bu bütçeyle bu dizi çıkıyorsa yazık olmuş

Antik zamanlardan kalma ölümsüzleri öldürebilecek sadece muhafız kanından gelen insanlar ölümsüzleri öldürebiliyormuş Muhafızlar hançer gömlek ve yüzük kullanıyorlar hançeri başkası kullanırsa ne olur hiçbirfikrimiz tabiki yok son ölümsüzü bulup öldürecek konumuz kısaca bu Hakan yani muhafız güçlerini kazanıyor ve hakan hakan olarak devam ediyor hakanın günlük hayatı ve hakanın aşkı ??? e o zaman ben neden süper kahraman dizisi izliyorum hakanın hayatı içinmi hakan güçlerini kullanmıyor bütçeleride var peki... Ölümsüzler kendi kendine takılıyorken ne yaptığı belli olmayan kötü karakterlerimizi muhafızlar çıkıp öldürmeye başlıyor ölümsüzlerde diyor ki e bizi neden öldürüyorsunuz hakkatten neden öldürüyorlar ne yapmış bu adamlar kötülük nedir o kötülük bilmiyoruz Zamanında hakanın babası faysalın karısını öldürdüğü için okan yalabık(faysal) karısını canlandırmaya çalişiyor Muhafızla karşı karşıya gelincede adam diyor ki ben karımı canlandırmaya çalışıyorum kanından 2 damla ver gidiyim canlandıryım sizinle zaten uğraşmıycam diyor e haklı? kötü karakter iyi güzel hoşta ana karakterin altı çok boş faysalın yaptığı herşeyden sonra hakan umarım kazanamaz diyorsun e kazanıyor hikayede giriş var gelişme sonuç yok kısaca dizi çok acayip 10 bölüme dön bak neydi bu diyorsun
çok iyi yorum sadece yapmaları gereken her bölüm flashback koymaktı koyamadılar sıkıntı o ölümsüzlere kötü demişler mesela kötü olmayanlarda var burda ki problemide çözememişler kişisel probleme dönmüş sen benim aile mi aldın o yüzden ölceksin gibi

Sıkmadan kendini izletiyor ama senaryo boşluklardan oluştuğu için pek bir anlamı yok. Aksiyona da pek gitmediler zaten en azından tarihsel kısmını doğru düzgün anlatsalarmış. Hemen hemen her şey havada kalıyor. Sadık olanlar en az 500 yıllık geçmişe sahip ama en kötü bu kadar organize olabilirlerdi. Senaryoyu eğip büksünler ölümsüzü, sadık olanların başına geçirsinler, anca böyle anlam kazanır.

Özellikle Zeynep ve Leyla'nın oyuncukları kötüydü. Ana karakterlerle amerikanvari diyaloglar yazılırken yan karakterlere bizden diyaloglar yazılmış. Mazhar, onun elemanı olan polis, pazarcı kız, gazeteci bunlar yan karakter ama ana karakterlerden daha iyi oynamışlar. Pazarcı kızı ilk kovaladıkları sahnede mezara gelince dua ederek kaçması falan güzeldi. Dizinin en iyi yönü de müzikleri.

2. sezonda Hakan ve Faysal iş birliği yaparlar.
Adam ona açma dedi ama her şey meraktan başımıza geliyor neyse diziye gelecek olursam, ben desteklerim diziyi izlerimde ama senaryo da boşluklar var ve Hazar Ergüçlüyü hiç sevmem onun haricinde oyuncular iyiydi ama ben böyle baya bir patmalar işte ne bileyim aksiyon bekledim ondan beklentim baua yüksekmiş herhalde, ayrıca bu adam ve Mazhar efsaneydi bence ...
Aynı düşüncede olanları görmek sevindirici.
Leyla’nın oyunculuk olarak iyi performans gösterdiği sahneler vardı hani genel olarak ortalama diyebilirim.
Hazar ise diğerlerine göre daha çok göze batıyordu bazen oyunculuğu rahatsız ediciydi evet. Hele şu baştaki kıvırcık saçlı oğlan (adını unuttum) önce oyunculuk dersinden geçmeliydi bence hani sanki bir skeçte tiyatro sahnesinde oynuyormuş gibiydi.
Dediğiniz gibi pazarcı kız, mazhar ve bomba yüzünden ölen polis dizilerin çok iyi detaylarıydı. Mazhar zaten yurt dışında aktif olan birisi oyunculuğu diğerlerine göre fazlasıyla iyiydi. Malesef çoğu ikinci sezonda olmayacak.

Aynı düşüncede olanları görmek sevindirici.
Leyla’nın oyunculuk olarak iyi performans gösterdiği sahneler vardı hani genel olarak ortalama diyebilirim.
Hazar ise diğerlerine göre daha çok göze batıyordu bazen oyunculuğu rahatsız ediciydi evet. Hele şu baştaki kıvırcık saçlı oğlan (adını unuttum) önce oyunculuk dersinden geçmeliydi bence hani sanki bir skeçte tiyatro sahnesinde oynuyormuş gibiydi.
Dediğiniz gibi pazarcı kız, mazhar ve bomba yüzünden ölen polis dizilerin çok iyi detaylarıydı. Mazhar zaten yurt dışında aktif olan birisi oyunculuğu diğerlerine göre fazlasıyla iyiydi. Malesef çoğu ikinci sezonda olmayacak.
Ikinci sezon bence biraz daha iyi olur ölümsüzler geldiği için Hazal ın o hallerini izlemeyiz o kadar... Bazı yerlerde feci baydı cidden, bakalım ikinci sezon daha iyi olacaktır.

çok iyi yorum sadece yapmaları gereken her bölüm flashback koymaktı koyamadılar sıkıntı o ölümsüzlere kötü demişler mesela kötü olmayanlarda var burda ki problemide çözememişler kişisel probleme dönmüş sen benim aile mi aldın o yüzden ölceksin gibi
Ayrıca sizede katıldım. Benim için eksik dediğim yerler tam da bu yazılanlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık