Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Gücü Kısılan Meyveler

Enel - Goro Goro No Mi - amiral meyvesi yıkıcılığına sahip olması gerekirdi

Crocodile - Suna Suna No Mi - sudan etkilenme nedir ya böyle bişey olabilirmi (ozan tufan edasıyla söylüyorum)

Ace - Mera Mera No Mi - Normalde ateş derece olarak lavın üstüne çıkar normal şartlarda lavdan üstte olması gerekirdi.

goro goro (yıldırım), mera mera (alev/ateş) anlamsız şekilde kısıldığı için kullanıcılarını yarı yolda bıraktı.

bunun dışında tüm gücünü görmedik ama zamanı durdurma gibi bir gücü yoksa pika pika da oldukça kısılmış. pika pika için ışık değil parıltı diyorlar belki bu yüzdendir.

normalde ateşin lavdan üstün olması lazım. ama hadi diyelim ki üstün değil. lav, ateşe nasıl zarar verebilir ki. ateşe yakıt olur daha güçlendirir. nasıl lastik, yıldırım meyvesinin antisi ise alev de lav meyvesinin antisi olması lazım. ace ölürken luffy'i kurtarmak için logia özelliğini kapattı da deniliyor ama öyle olsa bile çok birşey değişmiyor.

Ace - Mera Mera No Mi - Normalde ateş derece olarak lavın üstüne çıkar normal şartlarda lavdan üstte olması gerekirdi.
Yakılan şeye falan bağlı o aslında. Normalde magmanın sıcaklığı 700 ile 1400 derece arasıdır, Saf kırmızı ateş (Ace'in normal kullandığı) 600-800 arasıdır. turuncu-sarı ateş (ace'in özel saldırı olarak kullandığı, büyük ihtimalle de maximum noktası) 1100 civarı derecedir. Meyvesinde daha çok ustalaşsaydı beyaz aleve (1300-1500) ardından maviye (1500+) dönebilirdi ama bu haliyle normal gibi geldi bana. Sabo meyvesinde ustalaşırsa daha iyi görürüz ateş meyvesinin hikmetini

Son düzenleme:
Yakılan şeye falan bağlı o aslında. Normalde magmanın sıcaklığı 700 ile 1400 derece arasıdır, Saf kırmızı ateş (Ace'in normal kullandığı) 600-800 arasıdır. turuncu-sarı ateş (ace'in özel saldırı olarak kullandığı, büyük ihtimalle de maximum noktası) 1100 derecedir. Meyvesinde daha çok ustalaşsaydı beyaz aleve (1300-1500) ardından maviye (1500+) dönebilirdi ama bu haliyle normal gibi geldi bana. Sabo meyvesinde ustalaşırsa daha iyi görürüz ateş meyvesinin hikmetini
Sanmıyorum. Meyvenin öyle bir potansiyeli olsaydı magma karşısında meyve hiyerarşisine kurban gitmezdi.

Sanmıyorum. Meyvenin öyle bir potansiyeli olsaydı magma karşısında meyve hiyerarşisine kurban gitmezdi.
Potansiyel var da kullanamıyor ki o kadar.. Ace'in en fazla sarı alev kullanabildiğini gördük, Sakazuki gücünü maxta kullanıyorsa 1400 > 1100 herhalükarda. Ki o saldırı günlerdir deniz taşına bağlı birine arkadan gelen bir saldırı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık