Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Gintama (Anime)

Roronoa Zoro

Şu seriye 5-6 senedir başlayayım diyorum, biri çıkıp "konusu yok" diyor. Soğuyup vazgeçiyorum.
Hani South Park gibi absürd komediyse izlenir de, amaçları o değilse hiç çekilmez bea.

Şu seriye 5-6 senedir başlayayım diyorum, biri çıkıp "konusu yok" diyor. Soğuyup vazgeçiyorum.
Hani South Park gibi absürd komediyse izlenir de, amaçları o değilse hiç çekilmez bea.
Her bölüm değişik bir konu işliyorlar. South park, family guys ve the simpsons dizileri gibi. Ana konusuda dünyayı ele geçiren uzaylıları, dünyadan atmak.

Gintama'nın trollüğü bir yana dursun, ciddi arcları muazzamdır.
Konusu da şöyle yazıyor, okumadıysan;
Edo döneminin sonlarında Amanto adlı zalim uzaylıların Dünya'yı istilası başlar ve dünyalılar ile uzaylılar arasında bir savaş kopar. Savaş sırasında birçok samuray hayatını kaybeder. Sonunda dünyalılar uzaylıların silahlarına yenik düşer ve teslim olurlar. Bu andan itibaren istediklerini yapmaya başlayan ve Edo şehrinde diledikleri gibi davranmaya başlayan Amantolar yetmezmiş gibi hükümet geride kalan samurayların kılıç taşımasını yasaklar.

Aradan uzun zaman geçer. İşte Sakata Gintoki, artık samuraylara ihtiyaç duyulmayan böyle bir dönemde yaşayan bir samuraydır. Güçlü bir uzaylı olan Kagura ve bir nevi öğrencisi olan Shinpachi ile yaşayan Gintoki, Dünya'yı daha katlanılır bir yer kılabilmek ve kiralarını ödeyebilmek için kendilerine gelen birbirinden garip görevleri üstlenirler.

Unknown

Tam olarak öyle bir konusu yok. Dünyayi gizliden gizluye yöneten uzaylilar, insanlar arasina karışmış uzaylilar ve onun icinde bir sekilde yasayan insanlar, düzeni korumaya çalışan insanlar, düzeni begenmeyip yeniden kurmaya çalışanlar, sadece hayatini sürdürmeye çalışan insanlar (ki buna ankarakterinimiz Sakata Gintoki de giriyor) çevresinde dönen olaylar işte.. İşin güzel kısmı komedi,dram ve aksiyonun o kadar güzel sekilde hikayeye yerlestiriliyor ki izledkce sersemliyorsun.. Merak unsuru ana karakterin savas geçmişi üzerinden veriliyor. Ana hikaye öyle ilerliyor.

Genel olarak hikayeler birer bölüm oluyor ve komedi üzerinde duruluyor. Ama asıl olay kısa arclara gelince isleniyor. Genelde 3-4 bölüm oluyor ve bolca aksiyon, komedi ve dram oluyor.

Ki belirtmek gerekirse bence bu seriye özel gintama kafasi diye birşey var. Seriyi ya gerçektende cok seversin yada hic sevmezsin. Eğer bu kafada degilsen bu ne be deyip kapatirsin

Ki belirtmek gerekirse bence bu seriye özel gintama kafasi diye birşey var. Seriyi ya gerçektende cok seversin yada hic sevmezsin. Eğer bu kafada degilsen bu ne be deyip kapatirsin
Aynen oyle, ya cok seversin yada hic... Benim anime listemde ilk sirada olan animedir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık