Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İyi ve kötünün okuyucuya doğrudan sunulması; Lufi'nin iyi, rakibin ise kötü olarak etiketlenmiş bir şekilde önümüze sunulması Oda'nın başarısızlığı diyorum sadece, klişeleşmiş ama vazgeçilmeyen bir teknik bu. Naruto'da ise Kişimoto da benzer bir başarızlığa sahip. Naruto iyi ve rakipleri kötü. Yani Naruto ile Op çok farklı değiller. Küçük bir fark var, o da Kişimoto Oda'ya kıyasla kötü olarak etiketliği karakterlerin motivasyonlarını daha detaylı ve başarılı bir şekilde sundu. Oda ise pek uğraşmıyor bununla.

Örneğin Dofi için uğraştı ve en çok konuşulmuş Op baş düşmanı Dofi'dir. Üstelik Oda Dofi'yi Dressrosa'nın ortalarına kadar da doğrudan kötü olarak etiketlemedi. Dofi kendi kavgasında bir adamken birden şeytanlaştırıldı, bu Dofi'yi bitirdi bana kalırsa. Oda Dofi'yi çamurlamak yerine daha düzgün sunabilirdi ama yapmadı çünkü adamın tarzı bir peygamber geliyor ve helak olan milleti kurtarıyor şeklinde.

Bir de tüm op kötülerini topla bir Obito etmez.
Konudan bağımsız olarak Doffy Op'un en iyi yazılmış kötüsüdür bence. Karasakal, Akainu vesaireyle falan kıyaslandığında bile yukarıda kalıyor adamın işlenişi. Toei animasyonunu batırmasaydı Dressrosa komple arşivlenip birkaç kere baştan izlenirdi de ayrıca gayet.

Konudan bağımsız olarak Doffy Op'un en iyi yazılmış kötüsüdür bence. Karasakal, Akainu vesaireyle falan kıyaslandığında bile yukarıda kalıyor adamın işlenişi. Toei animasyonunu batırmasaydı Dressrosa komple arşivlenip birkaç kere baştan izlenirdi de ayrıca gayet.
En karizmatik kötü derim ben, ziraa Teach'in eline su dökemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık