Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk b.haki üzerine yoğunlaşmış bir adam tabii ki de Shanks'dan iyi gözlem hakisi olmayacak :D Tüm olayı haki olan bir adam,tüm olayı kılıç ustalığı +haki olan adamdan daha iyi haki kullansın bi zahmet.H.haki en önemli ve en nadir olan haki bildiğimiz üzere.Diğer hakilerin ileri düzeylerini gördük onlar bile oldukça seviye atlatan şeyler.En nadir haki türü olan H.hakinin ileri düzeyi tabii ki de diğer hakilerden çok daha etkili olacak :D
Shanks'ın olayı kral haki. Olayı kral haki olduğu için de kral hakisinin daha iyi olmasını beklersin ki bu normal bi'şey zaten. 3 tip hakide zirve diye bir muhabbet yok.

Shanks çıktığı ilk bölümde kral hakiyle gözüktü, ardından mangaka kral haki mevzusunda destekledi ve yükseltti Shanks'ı.

Mihawk çıktığı ilk bölümde gözlemle ön plana çıktı, ardından mangaka gözlem ve silahlanma haki mevzusunda destekledi ve yükseltti Mihawk'ı.

Buna kol ve kılıç eklenince istediğin kadar kral haki de oluru yok bu işin :) 2. form Hakuba olayını hiç saymıyorum bile. Birbirine yakın olan güçlerde 1-2 avantaj-dezavantaj durumu çok etkilidir. Sen böyle adamlar arasında 4-1 avantajdan bahsediyorsan fazla zorlamaya gerek yoktur; kazanan bellidir.

Kral haki büyük güç ama bu güç meyve kullanıcıları karşısında işe yarayacak bence daha çok.

Bir haki türünün miktarı seni serinin dinamiklerinden çıkarıp farklı bir varlık haline getirmez. Shanks'a kral haki varsa var. Bu onu kılıç ustası yapmaktan çıkarmaz.
  • Cavendish'te Hakuba var ama kılıç ustası. Onu ayrı bir şeymiş gibi değerlendireni görmedim.
  • Shiryu'da meyve var ama onu ayrı bir şeymiş gibi değerlendireni görmedim. Aynı şekilde Smoothie de öyle.
  • Ray'de babalar gibi kral haki var. Herif kılıç ustası.
- Shanks'ın her dövüş sahnesinde elinde kılıç var.
+20 senedir kılıç kullanıyor.
- Mihawk'la dillere destan dövüşmüş.
- Kılıcı isimli.

Sonuç açık ve net. Kimse serinin güç unsurlarından birini yoğun olarak kullanıyor diye farklı bir sınıfa taşınamaz. Hele ki bu kişi yukarıda saydığım özelliklere sahipse.

Üye silindi 1004

Shanks'ın olayı kral haki. Olayı kral haki olduğu için de kral hakisinin daha iyi olmasını beklersin ki bu normal bi'şey zaten. 3 tip hakide zirve diye bir muhabbet yok.

Shanks çıktığı ilk bölümde kral hakiyle gözüktü, ardından mangaka kral haki mevzusunda destekledi ve yükseltti Shanks'ı.

Mihawk çıktığı ilk bölümde gözlemle ön plana çıktı, ardından mangaka gözlem ve silahlanma haki mevzusunda destekledi ve yükseltti Mihawk'ı.

Buna kol ve kılıç eklenince istediğin kadar kral haki de oluru yok bu işin :) 2. form Hakuba olayını hiç saymıyorum bile. Birbirine yakın olan güçlerde 1-2 avantaj-dezavantaj durumu çok etkilidir. Sen böyle adamlar arasında 4-1 avantajdan bahsediyorsan fazla zorlamaya gerek yoktur; kazanan bellidir.

Kral haki büyük güç ama bu güç meyve kullanıcıları karşısında işe yarayacak bence daha çok.

Bir haki türünün miktarı seni serinin dinamiklerinden çıkarıp farklı bir varlık haline getirmez. Shanks'a kral haki varsa var. Bu onu kılıç ustası yapmaktan çıkarmaz.
  • Cavendish'te Hakuba var ama kılıç ustası. Onu ayrı bir şeymiş gibi değerlendireni görmedim.
  • Shiryu'da meyve var ama onu ayrı bir şeymiş gibi değerlendireni görmedim. Aynı şekilde Smoothie de öyle.
- Kılıcı isimli.

Sonuç açık ve net. Kimse serinin güç unsurlarından birini yoğun olarak kullanıyor diye farklı bir sınıfa taşınamaz. Hele ki bu kişi yukarıda saydığım özelliklere sahipse.
Beyazsakal’ın silahı da isimli ayrıca en iyi kılıçlardan birisi olarak geçiyor resmi olarak. Manga paneli var bunla ilgili. Beyazsakal da kılıç ustasıydı öyleyse.

- Kılıcı isimli.

Mihawk'ın Shanks'tan daha fazla avantajı yok işte.İddasına bile girebiliriz b.haki hariç hakilerde Shanks öndedir.Keza fiziksel güç olarak da Mihawk'tan geri değil Shanks.WB gibi bir canavarın iki elle asıldığı bisentoyu tek koluyla durduruyor kol avantajı da hikaye anlayacağın.Luffy bile ilk bölümlerde sizleri bile yenebilecek seviyede tayfam olacak diyor.Bu adam serinin zirvesine bayağı yakın bir adam yani.

Senin anlamadığın nokta şurası atıyorum Shiryu ile Vista kılıç ustalığı olarak aynı düzeyde ya da Vista biraz daha üstün ama Shiryu'nun elinde görünmezlik meyvesi var.Faktörleri tamamen değiştiren bir şey bu.Serideki en iyi h.haki kullanıcısı olarak görülen adamın sadece ezikleri bayıltmaktan çok daha fazlasını yapabileceğini de biliyoruz.Mihawk'ın über çıkacaksa silahlanması über seviyede çıkacak bu siyah kılıç muhabbetinden dolayı.Ki siyah kılıç olayını bir Ryuma ve Mihawk'ta gördük.Bu 2si diğer kılıç ustalarına göre daha saf kılıç ustası olduğundan dolayı diye düşünüyorum.Madem Shanks'da,Rayleigh'de Mihawk kadar kılıç ustası neden siyah kılıçları yok.

nami olmasaydı orda luffy rahmetliydi şimdi :) ki bence luffy şuan bile doffy ve crackerden güçlü değil yani birini dövebilmek için illa ondan güçlü olmak gerekmiyor serideki en güzel örnek enel vs luffy
Luffy Cracker ve Doffy'yi fena harcar hocam.Cracker'ın 2,3 tık üstü Kata'yla Snakeman halinde eşit kapışıyordu adam zaten.Şu anki Luffy Kata'yla dövüşen Luffy'den bile daha güçlü.Artık komutanlar Luffy'nin rakipleri değil bnaa göre :D

Üye silindi 1004

Mihawk'ın Shanks'tan daha fazla avantajı yok işte.İddasına bile girebiliriz b.haki hariç hakilerde Shanks öndedir.Keza fiziksel güç olarak da Mihawk'tan geri değil Shanks.WB gibi bir canavarın iki elle asıldığı bisentoyu tek koluyla durduruyor kol avantajı da hikaye anlayacağın.Luffy bile ilk bölümlerde sizleri bile yenebilecek seviyede tayfam olacak diyor.Bu adam serinin zirvesine bayağı yakın bir adam yani.

Senin anlamadığın nokta şurası atıyorum Shiryu ile Vista kılıç ustalığı olarak aynı düzeyde ya da Vista biraz daha üstün ama Shiryu'nun elinde görünmezlik meyvesi var.Faktörleri tamamen değiştiren bir şey bu.Serideki en iyi h.haki kullanıcısı olarak görülen adamın sadece ezikleri bayıltmaktan çok daha fazlasını yapabileceğini de biliyoruz.Mihawk'ın über çıkacaksa silahlanması über seviyede çıkacak bu siyah kılıç muhabbetinden dolayı.Ki siyah kılıç olayını bir Ryuma ve Mihawk'ta gördük.Bu 2si diğer kılıç ustalarına göre daha saf kılıç ustası olduğundan dolayı diye düşünüyorum.Madem Shanks'da,Rayleigh'de Mihawk kadar kılıç ustası neden siyah kılıçları yok.
Abi zaten oradan falso veriyor Shanks kılıç ustasıdır teorisi. Hayır korsan dediğimiz adamların temel silahı kılıç zaten. Rey, Shanks ve Roger’ı da olabildiğince korsan imajıyla servis etmek istemiş Oda. Rey’in meyvesi yok. Shanks’in meyvesi yoktu en son. Adamları olabildiğince korsan gibi göstermek istiyor Oda. Sen birini korsan gibi göstermek istiyorsan eline mecburen kılıç vereceksin.

Dediğim gibi Beyazsakal’ın aleti de kılıç. Beyazsakal da kılıç ustası öyleyse. En iyi kılıçlardan birisini kullanıyor reis sonuçta. Ki Japon kültüründe o tarz silahlara da samuray kılıcı diyorlar. Koskoca Beyazsakal da kılıç kullanıyor. Fakat ona kılıç ustası değil diyorlar. Sürekli kılıç kullanan Beyazsakal kılıç ustası değil fakat Shanks kılıç ustası.

Abi zaten oradan falso veriyor Shanks kılıç ustasıdır teorisi. Hayır korsan dediğimiz adamların temel silahı kılıç zaten. Rey, Shanks ve Roger’ı da olabildiğince korsan imajıyla servis etmek istemiş Oda. Rey’in meyvesi yok. Shanks meyvesi yoktu en son. Adamları olabildiğince korsan gibi göster istiyor Oda. Sen birini korsan gibi göstermek istiyorsan eline mecburen kılıç verecek.

Dediğim gibi Beyazsakal’ın aletide kılıç. Beyazsakal’da kılıç ustası öyleyse. En iyi kılıçlardan birisini kullanıyor reis sonuçta. Ki Japon kültüründe o tarz silahlara da samuray kılıcı diyorlar. Koskoca Beyazsakal’da kılıç kullanıyor. Fakat ona kılıç ustası değil diyorlar. Sürekli kılıç kullanan Beyazsakal kılıç ustası değil fakat Shanks kılıç ustası.
Aynen öyle.Queen ve Jack'in bile kılıçları var.Kılıç ustasılar mı peki hayır.Shanks,Rayleigh,Roger gibi adamlar saf kılıç ustası değiller bu bariz yani :D

Şu anki Luffy ya da Kata dövüşündeki Luffy zaten 3.adamların çok ötesindeydi benim bahsettiğim bu değil ki.O kılıç Zoro'ya ekstradan saldırı gücü sağlıyacak,Zoro savunmasını kılıç ile yapıyor savunması artacak.Bu siyah kılıç muhabbetini de bu arc öğrenir muhtemelen.Zoro'nun kaptanı Luffy tüm kekin başında tek başına yenemedi Cracker'ı.Cracker>Jack bence.Jack'in saldırı gücü ve hızı g4ün yanından bile geçmez ama Luffy o g4 le bile Cracker'ın askerlerini aşıp ana bedeni yenemedi.
Ama bedeni aşıldığında da yenildi. Jack'in muhtemelen hayvani bir dayanıklılığı ve saldırı gücü var.

Öte yandan kılıç Zoro'ya ekstra bir şey sağlayamaz çünkü zaten Shusui gibi bir kılıcı gitmiş oldu. İkisini de alsa dahi bunun Zoro'ya sağlayacağı şey suitin Sanji'ye verdikleri yanında hiçbir şey.
Ben zaten spoiler verdim, sen de verirsen hiç keyfi kalmaz reis. O değil de spoiler veriyoruz adama, o da çıkıp hiçbir zaman diyor. Daha öğreneceğin çok şey var @Eric Cartman :(
Rayleigh Mihawk'a gidip ben emekli oluyorum unvanı sen al aha bak bayılıp denize düşmüş gibi yapacağım şu balıkadam beni kurtarır demiştir.

Ama bedeni aşıldığında da yenildi. Jack'in muhtemelen hayvani bir dayanıklılığı ve saldırı gücü var.

Öte yandan kılıç Zoro'ya ekstra bir şey sağlayamaz çünkü zaten Shusui gibi bir kılıcı gitmiş oldu. İkisini de alsa dahi bunun Zoro'ya sağlayacağı şey suitin Sanji'ye verdikleri yanında hiçbir şey.

Rayleigh Mihawk'a gidip ben emekli oluyorum unvanı sen al aha bak bayılıp denize düşmüş gibi yapacağım şu balıkadam beni kurtarır demiştir.
Jack ana bedene gidemez işte o kadar basit.Jack dayanıklılık tipi bir adam.Luffy g4 boundmanle bile askerleri geçip Cracker'a geçemedi.Ki Boundman Jack'in hibrit halinden çok daha güçlü ve hızlı muhtemelen.Kata Boundman'den darbe aldıktan sonra kardeşimin neden yenildiğini anlamaya başladım diyor.Kılıç konusunda ise farklı düşünüyoruz.Zoro eğitiminden Sanji'ye göre çok daha sağlam dönmüş görünene göre bu yüzden tüm statlarını yükselten bir p.upa gerek yok.Zoro'nun saldırı gücü artsa, bu arc haki p.upu alsa yeter.Gerçi sen Zoro vs King,Sanji vs Queen dövüşmelerinin olmayacağını düşünüyordun yanlış hatırlamıyorsam :D

Jack ana bedene gidemez işte o kadar basit.Jack dayanıklılık tipi bir adam.Luffy g4 boundmanle bile askerleri geçip Cracker'a geçemedi.Ki Boundman Jack'in hibrit halinden çok daha güçlü ve hızlı muhtemelen.Kata Boundman'den darbe aldıktan sonra kardeşimin neden yenildiğini anlamaya başladım diyor.Kılıç konusunda ise farklı düşünüyoruz.Zoro eğitiminden Sanji'ye göre çok daha sağlam dönmüş görünene göre bu yüzden tüm statlarını yükselten bir p.upa gerek yok.Zoro'nun saldırı gücü artsa, bu arc haki p.upu alsa yeter.Gerçi sen Zoro vs King,Sanji vs Queen dövüşmelerinin olmayacağını düşünüyordun yanlış hatırlamıyorsam :D
Doğru hatırlıyorsun. O seviye erken bu ikili için. Jack ile Cracker aynı düzeyin adamları. Kaptanları bir imparator ve muhtemelen bu ikisi de üçüncü güçlü adamları. Jack'in onun askerlerini zorla da olsa yıkarak saldırabileceği güce sahip olması mümkün.

Doğru hatırlıyorsun. O seviye erken bu ikili için. Jack ile Cracker aynı düzeyin adamları. Kaptanları bir imparator ve muhtemelen bu ikisi de üçüncü güçlü adamları. Jack'in onun askerlerini zorla da olsa yıkarak saldırabileceği güce sahip olması mümkün.
Erken değil artık.Serinin bitmesine Oda'nın dediğine göre 5 yıl kaldı bu adamların artık p.uplar alıp üst seviye olmaları gerekiyor.Wano bunun için ideal bir ark.Ki Oda arcın başında p.up vererek bunu gösteriyor zaten.Cracker-Jack aynı düzeyin adamları zaten ona bir itirazım yok.Sadece Cracker'ın daha güçlü olduğunu düşünüyorum çok ters Jack'e.

Sen kim daha fazla kılıç ustası diye bakıyorsun olaya. Hee özelinde bu önemli olabilir ama genele baktığında sonucu değiştiren bir şey değil bu. Shanks yine kılıç ustası. Shanks'ın meyvesi olsa dersin ki Mihawk Shanks'a göre baya ağır kalıyor kılıç ustalığında. Ama öyle bir şey yok. Kral haki sağlam diye Shanks dövüş stilini değiştirecek ya da farklı bir dünyada sınıflandırılacak değil.

Bana göre de analiz ve gözlemleme kabiliyeti her seferinde göz önüne serilen Mihawk, Shanks'tan üstün bir gözlem kullanıcısıdır. Adamın lakabının gözlem hakiyle ilgili olabileceğini düşündün mü mesela hiç ? Ya da Mihawk'ın geleceği görme kabiliyeti sayesinde Shanks'ın kendisini hiç yenemediğini ve Shanks'tan hiç yara almadığını ?

Baktığın zaman Mihawk'ın oynayacak çok kozu var gibi duruyor. Ama Shanks'ta kral hakiden başka ne çıkabilir sürpriz ? Ya da çıkan özelliği Mihawk'ın geleceği görme ya da 2. formu kadar etkili ve güçlü olabilir mi ?

Kol meselesi. Shanks tek kolla çift kol kadar güç çıkarıyor olabilir. Bu farklı bir şey. Ama çift kollu bir adamın kılıç hamlelerine tek kolla karşılık vermek farklı bir olay. Totalde 3 amiral gücünde olmakla 3 amirale karşı dövüşmek farklı şeylerdir. Kol meselesi de bu biraz.

Sonuç olarak sen ne işe yaradığı belli olmayan(ki bana göre de kral hakinin sağlam bir özelliği çıkacak) bir gücü;

Kılıç avantajı
Kol avantajı
Silahlanma avantajı
Kabul etmesen de gözlem avantajı

gibi kulvarların önüne koyuyorsun. Adil olmadığı kadar ütopik oluyor bu. Yine diyorum Mihawkın 2. Formu varsa bunları hiç tartışmaya gerek yok. Net oğlu net Mihawk üstün gelir o zaman. DEİKU en az yonkoular kadar güçlüdür. Ortaya çıkan kılıç ustalarının seviyesinden belli, Zoro'nun güç odaklı bir karakter olmasından belli, Ray-Zoro benzerliğinden ve Ray'in seviyesinden belli, Ryuma'dan belli.

Boru değil :a:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık