Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Manga sayfalarını rasgele gezerken Usopp'un tayfaya katıldığı arca baktım.

Animesini kontrol ettimde arada bazı farklılıklar var. Bazı olayların yerleri değişmiş.

1) Animede Usopp ilk karşılarına çıktığında Luffy onun kim olduğunu anlıyor ve Yasopp'un oğlusun diyor.
Mangada ise Usopp Kaya'nın malikanesindeyken ben bir korsanın oğluyum diyor ve Luffy anlıyor.

2)Animede Usopp kendisini tanıtırken etrafında bayraklar var ve onları Usopp'un tayfasındaki çocuklar tutuyor.
Mangada bizimkileri görür görmez sıvışıyorlar.

3)Animede Usopp bizimkilerin gemi isteğine karşılık burası küçük bir köy diyor ama Zoro yukarıda bir malikane var o ne iş diye soruyor. Usopp bundan rahatsızlık duyuyor ve bahane uydurup kaçıyor yanlarından.
Mangada bırak rahatsız olmayı hikayeden bahseden kişi Usopp'un kendisi.

4- Yasopp fb'si animede Usopp ile tanışınca gösteriliyor.
Mangada ise Luffy ile Usopp Kuro'nun kimliğini öğrenmeden önce bir ağacın dibinde otururlarken Luffy yanına gelip anlatıyor. Gerçi bu dediğim birinci maddeyle de alakalı. xd

5-Animede Luffy Shanks'ın hayduta söylediklerini söyleyerek Usopp'u korkutuyor.
Mangada tanışma ve arkadaş olma süreci daha hızlı ileriyor.

Neden bu değişiklikleri yaptılar anlam veremedim. Sadece yerini değiştirmişler. xd

Coby = geleceğin Garp'ı. KK rakibi, ayrıca sıradaki amiral.
Mümkün değil. Luffy kim bilir Coby'e kaçıncı turu bindiriyor. Her karşılaşmada tek yiyip aşağı oturuyor. İleride en fazla Luffy'nin bir iki hareketini engeller. Luffy " vay artık tekte yemiyorsun güçlenmişsin." der. Sonra bir yumruk çakar. Coby yine yerde.

Lawun olayını o durdurmuş sanırım. Lawu yendi ise Hancocka tamamim ben
Law, Coby geldiğinde ne kadar umursadı acaba??

Benim tahminim Law zaten yapacağını yapmıştı.
Yaptı ki hükümet olaya başarısız demedi, Law'ı bu olayı gerçekleştirdi diye dile getirdi.
Coby sonuna gelip Law ile en fazla laf dalaşı olmuştur. Law gitmiştir(Law'ı tutamaz zaten), Coby kalan dağınıklığı toparlamıştır.

Law, Coby geldiğinde ne kadar umursadı acaba??

Benim tahminim Law zaten yapacağını yapmıştı.
Yaptı ki hükümet olaya başarısız demedi, Law'ı bu olayı gerçekleştirdi diye dile getirdi.
Coby sonuna gelip Law ile en fazla laf dalaşı olmuştur. Law gitmiştir(Law'ı tutamaz zaten), Coby kalan dağınıklığı toparlamıştır.
Kahraman deniyorsa bilemiyorum Coby için

Garp için de Kayalar deniyor. Garpa da aynısını düşünebiliyor musun?

Kahraman deniyorsa bilemiyorum Coby için

Garp için de Kayalar deniyor. Garpa da aynısını düşünebiliyor musun?
Coby > Hawkins-Vergo-Smoker-Kinemon-Doffy diyorsan senin bileceğin iş.

Tamam. Law, Doffy'i yenmedi. Ancak bizim klasmanda ki insanlara göre Law'ın aldığı hasarları taşıyarak dayanmak her yiğidin harcı değil. Coby dayanabilirdi. Hatta yenebilirdi diyorsan haklısın.

Garp ile Coby'yi bir tutmak. :(
Nerede bir tutmusum? :(

Garpa Kayalarda Cobye de Lawlarda kahraman demişler. Onu diyorum. Garp öyle düz konuştu diye efsane denmemistir sanırım
Coby > Hawkins-Vergo-Smoker-Kinemon-Doffy diyorsan senin bileceğin iş.

Tamam. Law, Doffy'i yenmedi. Ancak bizim klasmanda ki insanlara göre Law'ın aldığı hasarları taşıyarak dayanmak her yiğidin harcı değil. Coby dayanabilirdi. Hatta yenebilirdi diyorsan haklısın.
Bana göre de alamaz ama Cobye cizerse diye diyorum

Minareyi çaldım kılıf hazirliyorum :D

Garpa Kayalarda Cobye de Lawlarda kahraman demişler. Onu diyorum. Garp öyle düz konuştu diye efsane denmemistir sanırım
Luffy, ülkeyi kurtarınca ülkenin insanları ona kahraman gözüyle bakıyor. Dile getirenler de oluyor.

Tahminimde olanı söylediğim gibi. Keşke açıklansa da daha net konuşsak.

Law bir ülkede karışıklık çıkartmıştır. İstediğini elde etmiştir. Bunun için gerekirse ülke insanlarına zarar vermiştir.
Coby gelip ülke insanlarını korumuştur. Mesela ne der. " Law buna devam etmene müsaade edemem. Devam edersen karşında bizi bulursun. "
Law'da birde denizcilerle mi uğraşacak. Zaten emeline ulaşmış, gitmiştir.

Bu olayda Rockey Limanı Olayı olarak tarihe geçmiştir. Adamın aranıyor posteri tanıtılırken bu olayla tanıtıldı. Law bu olayda pasif değil. Başarılı bir olay.

@Aiden yine mesajını mı sildin hemşerim. :/

Tamam kahramandır da kalkıpta Law'a üstün gelmesi hayalinde ötesi bir şey. Garp'ı biliyoruz gücünü namını. Ama Coby Law'ı haşat etti diye bir şey yok. Garp demek ise Kayalar anlamına geliyor. Hala Drake'in emrinde olan birisi bu.

@Aiden yine mesajını mı sildin hemşerim. :/

Tamam kahramandır da kalkıpta Law'a üstün gelmesi hayalinde ötesi bir şey. Garp'ı biliyoruz gücünü namını. Ama Coby Law'ı haşat etti diye bir şey yok. Garp demek ise Kayalar anlamına geliyor. Hala Drake'in emrinde olan birisi bu.
Flood olmasın diye sildim. Üstte var editlemistim. :/

Ben öyle Cobyi biraz incelemeye ugrasiyordum. Unvan verilmesi manidar yani ordan yürümeye uğraştım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık