Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doffy'nin önce kendini sevdirip sonra istediği gibi kullanacağını gösteren güzel sayfalar.

Doffy'nin aklında başından beri Law'ın hastalığını kullanarak onu ölüme sürüklemek olmalı.

10 yıl boyunca eğitmekten kastı da bahse varım, kendi için ölmesidir. Ölmesi için eğitmeliyim diye Corazon'a söylediği gibi.

Haklı olduğumu sende biliyorsun. Ace seven adam dik başlı diye sever asıl genelleme. Zoro içinde aynılarını dedim niye karşı çıkmıyorsun ona :hhh: Ayrıca dediğin şey hala benim dediğimi çürütmüyor ya da karşıt değil.
Sırf Dragon için Sabo seven kişi veya Sabo seven adam Dragoncu olması da var mı bu duruma? Ya da sol görüşlü olduğu için sırf Dragon sevme olayı falan?

Haklı olduğumu sende biliyorsun. Ace seven adam dik başlı diye sever asıl genelleme. Zoro içinde aynılarını dedim niye karşı çıkmıyorsun ona :hhh: Ayrıca dediğin şey hala benim dediğimi çürütmüyor ya da karşıt değil.
Dediğini çürütmek için uğraşmama bile gerek yok, zaten fan anketlerinden çıkan sonuca bakarsın anlarsın.

Ben Ace için konuşuyorum yorumuna her dahil olan karakter için düzeltmeler yapacam diye bir şey yok :artiz:

Law sadece aile üyesi değildi. Kendine has bir koltuğu olan dörtlüden biriydi.
O kadar ki o koltuk 13 yıl boyunca onu bekledi.

Gerisine cevap yazardım ama bu gerçeği hatırladıktan sonra hala yazdıklarını savunup savunmadığını bilmem gerek.
Artık family ailesinin üyesisin diyordu. Hatta bunu beyaz kurşun hastalıklıyken diyordu. Hatta hatta bu teklife Jola hasta diye tepki vermişti.

Ne kadar ideali olsa da benim için ölmesinin ne kadar değerli olduğunu ona öğreteceğim denmesi hiç hoş değil. Çıkarı için ailesini düşünmeyen birisi olduğunu kanıtlar.
5 - 10 milyarlık meyvenin gücü çok önemli bunu law birini ölümsüz yapınca daha iyi anlayacaksınız.Meyveyi yediyse mecbur aramak zorunda kalması normal kısacası.O konuda da ikna etmeye çalışacak bu zaten zorla yaptırabileceği birşey değil.Zaten ölecek birini ölümle mi tehdit edeceksin ne yapacaksın ki o meyveyle rahatça da kaçar hani.Zorla olmaz o iş.Ayrıca o lafları söylemesi de normal.Önceden sağ kolu yapmak istiyordu ancak ortadan kaybolduktan sonra ne kadar güvenebilir.Rocinin yanlış hareketlerinden şüphelenmiş zaten ama kardeşi diye ihtimal vermiyor.Şimdi bu ikisi birden kaybolsa ne düşünürsünüz ? Eskisi gibi görmemesi güven vermemesi normal olur.Normal şartlarda en güvendiği adamına yani kardeşine yaptırmayı düşünüyordu.Onun sebebi
de kutsallara olan kin dolayısıyla onları yıkıp geçmek için.Kral haki onda var kim ölümsüz olacak başka diye düşünüyor haklı olarak.Diğerleri de en başta bundan dolayı kral diye boyun eğiyorlar.Tek ülkü etrafında toplanmış işte aile.Aynı amacı güdüyorsan oradasın nihai hedefe giden yol da baş eğdiğini ölümsüz yapmaktan geçiyor.Onun önderliğinde ilerleyeceksin kabul ederek oradasın.Birinin kendini feda etmesi Law’un ölümsüzlük ameliyatı yapması değer vermediği anlamına gelmiyor ki.Amaç için gerekirse öleceksin düsturu var.Biz aile olarak dünyayı kaosa boğmaya ve bu şekilde kutsalları bir gün mahvetmeye intikam almaya karar verdik durumu söz konusu.O yüzden Monet kendini patlatmayı denedi.Bunu yaptıktan sonra doffy tepki vermese diyeceğim tamam tek taraflı.Öldü gitti monet daha neyin manipulasyonu bunu gören de yok.Eee ? Dediğiniz şekilde değildi bu yüzden hüzünlü sahneydi.Kısacası law yada başkası ölümsüzlük için feda edecek kendini diye tek taraflı olmuyor değişmez karşılıklı ilişkiler ailede.Doflamingo onu öldürdüm bunu öldürdüm tek kalan şu anki ailem derken tribünlere oynamıyor son derece ciddiydi ve delilik emaresiydi.Beyazsakal gibi aile durumuna takıntılı olmuş tabii onun gibi yoğun sevgi ilişkisi yok delirmişlik ve bağlılık olayları söz konusu zaten karakter zihin bakımından sabit durumda değil.Kardeşi söylüyor deliliğini.

Üye silindi 1004

Sırf Dragon için Sabo seven kişi veya Sabo seven adam Dragoncu olması da var mı bu duruma? Ya da sol görüşlü olduğu için sırf Dragon sevme olayı falan?
Muhtemelen vardır. Genelde mecra ve seri fark etmeksizin her yerde devrimcileri tutan insanlar mevcut. One Piece'de de mümkündür bu.

Dediğini çürütmek için uğraşmama bile gerek yok, zaten fan anketlerinden çıkan sonuca bakarsın anlarsın.

Ben Ace için konuşuyorum yorumuna her dahil olan karakter için düzeltmeler yapacam diye bir şey yok :artiz:
Dediğim gibi Ace'in Sabo'yu geçmesi olan bir durum. Dediğimle ters orantılı değil. Beyazsakallar Severler Kulübü eş başkanı lütfen kızma.

5 - 10 milyarlık meyvenin gücü çok önemli bunu law birini ölümsüz yapınca daha iyi anlayacaksınız.
Öncelikle diyeyim, konu Law falan değil, bedensel ölümsüzlük konsepti değerli falan değildir. Law birini ölümsüz yaparsa Oda'ya alenen küfrederim.
Hele bu kişi sevdiğim bir karakter olursa daha önce hiç duyulmamış orjinal küfürler bile üretebilirim.
Law ister ölsün, ister ölmesin.

Meyveyi yediyse mecbur aramak zorunda kalması normal kısacası.O konuda da ikna etmeye çalışacak bu zaten zorla yaptırabileceği birşey değil.Zaten ölecek birini ölümle mi tehdit edeceksin ne yapacaksın ki o meyveyle rahatça da kaçar hani.Zorla olmaz o iş.Ayrıca o lafları söylemesi de normal.Önceden sağ kolu yapmak istiyordu ancak ortadan kaybolduktan sonra ne kadar güvenebilir.
Manipülasyon dediğin zaten zorla yapılan şey değil. Yani manipülasyon olayını kabul etmene sevindim. Ve bu arada bende manipülasyon ustası falan değilim ama ne olduğunu biliyorum yine de.

Rocinin yanlış hareketlerinden şüphelenmiş zaten ama kardeşi diye ihtimal vermiyor.Şimdi bu ikisi birden kaybolsa ne düşünürsünüz ? Eskisi gibi görmemesi güven vermemesi normal olur.Normal şartlarda en güvendiği adamına yani kardeşine yaptırmayı düşünüyordu.
E hani seviyodu la bu adam kardeşini, ailesini.
Kim ölümsüz olmak için sevdiği insanları öldürmeyi düşünebilir. Bak "yeltenebilir" bile demiyorum.

Onun sebebi
de kutsallara olan kin dolayısıyla onları yıkıp geçmek için.Kral haki onda var kim ölümsüz olacak başka diye düşünüyor haklı olarak.
Niye illa biri ölümsüz olmak zorunda?

Diğerleri de en başta bundan dolayı kral diye boyun eğiyorlar.Tek ülkü etrafında toplanmış işte aile.Aynı amacı güdüyorsan oradasın nihai hedefe giden yol da baş eğdiğini ölümsüz yapmaktan geçiyor.Onun önderliğinde ilerleyeceksin kabul ederek oradasın.
Birini kral yapmanın tek yolu onu ölümsüz yapmaktan geçmiyor.
Dahası aile denen şey; herkesin bir diğeri ölmeyi göze alacağı şeydir. Herkesin bir kişi için ölmek isteyeceği, bir kişinin ise canı istediğinde diğerini feda edeceği bir şey değildir.

Birinin kendini feda etmesi Law’un ölümsüzlük ameliyatı yapması değer vermediği anlamına gelmiyor ki.Amaç için gerekirse öldceksin düsturu var.Biz aile olarak dünyayı kaosa boğmaya ve bu şekilde kutsalları bir gün mahvetmeye intikam almaya karar verdik durumu söz konusu.O yüzden Monet kendini patlatmayı denedi.Bunu yaptıktan sonra doffy tepki vermese diyeceğim tamam tek taraflı.Ancak öyle değildi hüzünlü sahneydi.Kısacası law yada başkası ölümsüzlük için feda edecek kendini diye tek taraflı olmuyor değişmez karşılıklı ilişkiler ailede.
İşte biz buna buz gibi "manipülasyon" diyoruz. Tek taraflı sevgi, güven, bağ.
Monet'in ölmesini tabiki istemez. Ona kullanacağı canlı piyon lazım.
Tabi başka sebepler de var da onlara pek girmeyeceğim.

Doflamingo onu öldürdüm bunu öldürdüm tek kalan şu anki ailem derken tribünlere oynamıyor son derece ciddiydi ve delilik emaresiydi.
Gintama'da şöyle bir sahne vardı bak; tam bu dediğine açıklama.

Hijibaka, tüccara der;
-Onu seviyorsun sanıyordum.
Tüccar cevaplar;
-Evet seviyorum. Bir tüccar kendine kar getiren her şeyi sever.

Beyazsakal gibi aile durumuna takıntılı olmuş tabii onun gibi yoğun sevgi ilişkisi yok delirmişlik ve bağlılık olayları söz konusu zaten karakter zihin bakımından sabit durumda değil.Kardeşi söylüyor deliliğini.
Doflamingo sadece deli biri değil, o bir canavar. Öz babasını kardeşinin gözü önünde öldürmüş, cesedi daha soğumadan kafasını kesmiş, o kesik kafayla tekrar kölelerle süslü o çççççooooookkkk güzel, önünden geçti diye sıradan insanları silahla vurup öldürebileceği hayatına dönebilmek için taaaaa Marijoe'ya kadar gitmiş bir adam.
Şu adamın "aile" tanımıyla, kendini bıçaklayan evladını kucaklayan Baba'ya dil uzatmayın yani. Olmaz o kadar da.
Lütfen.

Öncelikle diyeyim, konu Law falan değil, bedensel ölümsüzlük konsepti değerli falan değildir. Law birini ölümsüz yaparsa Oda'ya alenen küfrederim.
Hele bu kişi sevdiğim bir karakter olursa daha önce hiç duyulmamış orjinal küfürler bile üretebilirim.
Law ister ölsün, ister ölmesin.

Manipülasyon dediğin zaten zorla yapılan şey değil. Yani manipülasyon olayını kabul etmene sevindim. Ve bu arada bende manipülasyon ustası falan değilim ama ne olduğunu biliyorum yine de.

E hani seviyodu la bu adam kardeşini, ailesini.
Kim ölümsüz olmak için sevdiği insanları öldürmeyi düşünebilir. Bak "yeltenebilir" bile demiyorum.

Niye illa biri ölümsüz olmak zorunda?

Birini kral yapmanın tek yolu onu ölümsüz yapmaktan geçmiyor.
Dahası aile denen şey; herkesin bir diğeri ölmeyi göze alacağı şeydir. Herkesin bir kişi için ölmek isteyeceği, bir kişinin ise canı istediğinde diğerini feda edeceği bir şey değildir.

İşte biz buna buz gibi "manipülasyon" diyoruz. Tek taraflı sevgi, güven, bağ.
Monet'in ölmesini tabiki istemez. Ona kullanacağı canlı piyon lazım.
Tabi başka sebepler de var da onlara pek girmeyeceğim.

Gintama'da şöyle bir sahne vardı bak; tam bu dediğine açıklama.

Hijibaka, tüccara der;
-Onu seviyorsun sanıyordum.
Tüccar cevaplar;
-Evet seviyorum. Bir tüccar kendine kar getiren her şeyi sever.

Doflamingo sadece deli biri değil, o bir canavar. Öz babasını kardeşinin gözü önünde öldürmüş, cesedi daha soğumadan kafasını kesmiş, o kesik kafayla tekrar kölelerle süslü o çççççooooookkkk güzel, önünden geçti diye sıradan insanları silahla vurup öldürebileceği hayatına dönebilmek için taaaaa Marijoe'ya kadar gitmiş bir adam.
Şu adamın "aile" tanımıyla, kendini bıçaklayan evladını kucaklayan Baba'ya dil uzatmayın yani. Olmaz o kadar da.
Lütfen.
Doflamingonun bildiği hazineyi bilmiyoruz ya ondan böyle konuşuyorsun.Demek ölümsüzlük şart hazine için ve imu gibi muhtemel ölümsüzlere karşı durabilmek için.Manipülasyon derken ikna açısından konuşuyorum ve sadece law için diyorum.Daha çocuk yaşta meyve ve silah verip kul köle oluyorlar adama.Ve bellamy gibi girmek isteyen çok kişi var.Neyin manipülasyonu hala tutturdun gidiyorsun.El kadar bebeyken baş eğen üst yöneticiler yanındalar kaç yıldan beri alttakilerle mi uğraşacak.Ortak dediği vergoya ölürken ne manipülasyon yaptı adam giderken yaptığı konuşmada sallamayabilirdi.Vergoyu kurtarabilse kurtarırdı zaten öleceği kesinleştiği için oluyor o konuşma.Burada çekirdek aile kavramından bahsetmiyoruz mafya ailesi konsepti bu.Kyros ve ailesi değil yani.Ve krallık durumunu belirttim önceki yazıda
Kral olacak adamsın diye diz çöküyorlar. Monet öldü gitti adam üzülüyor arkasından bağırıyor diyorum ona cevap verememişsin haliyle.Hala manipülasyon türküsü gidiyor.Kadın ölmüş boş tribünlere mi oynuyor doflamingo.İstememesi ayrı mevzu iş işten geçtikten sonra rol yapma saçmalığına bir cevap ver önce.Biz karakter iyilik perisi demiyoruz.İyi yada kötü farketmez duygular karşılıklıdır.Kötüler de birbirini kollayabilir,sevebilir,koruyabilir bunlar mümkün.Düz bakış açınızdan kurtulun.Sizin bu mantığınız don krieg gibi canı sıkılınca adamlarını vuran karakterler için geçerli.Doflamingo o kadar basit ve yüzeysel işlenmiş bir karakter değil.

Doffy'nin önce kendini sevdirip sonra istediği gibi kullanacağını gösteren güzel sayfalar.

Doffy'nin aklında başından beri Law'ın hastalığını kullanarak onu ölüme sürüklemek olmalı.

10 yıl boyunca eğitmekten kastı da bahse varım, kendi için ölmesidir. Ölmesi için eğitmeliyim diye Corazon'a söylediği gibi.
Keşke Doffy'nin sağ kolu olaydı büyük işler başarırlardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık