Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mezarı başında bir konuşma geçerse olabilir. Bire bir konuşma olmaz ama Luffy - Roger gibi aynı söylemi kullanabilirler.
Gyukimaru eşşek değilse götürsün Zoro'yu mezara. Önce bir tedavi olsun da reyis :) Tedavi olduğu süreç içerisinde mutlaka bi'şeyler konuşulur. Zaten bu tarz yaralanmalar senaryo ve bilgi akışı için kullanılır hep. Bakalım neler neler öğreneceğiz :gamyon:

Haala fütursuzca gömme çabaları devam ediyor, devam ediyor ama kılıç ustalarının güç seviyesine dair çıta her geçen gün biraz daha yükseliyor, yani yorumlamadan ziyade somutlaşıyor.

Mihawk, Shanks'tan daha güçlü bir kılıç ustası bekliyor denildi, yalan dediler, inanmayın dediler... Şimdi de seriide bildiğimiz iki kara kılıçtan birinin aslında siyah olmadığını, kullanıcısının muazzam gücü ve yetenekleri sayesinde bu haale geldiğini öğreniyoruz.

Peki ya diğeri?!

O kılıcın Mihawk'ın ellerinde kararmış olması ihtimali bile bazı arkadaşların kimyasını bozuyor! Bunu da geçtim, geçmişte de olsa bir kılıç ustası nasıl olur da hiç yenilmeyip bu kadar güçlü olabilir, kabul edemiyorlar.

Evet, üzgünüm ama bozulmaya devam edecek.

Gyukimaru eşşek değilse götürsün Zoro'yu mezara. Önce bir tedavi olsun da reyis :) Tedavi olduğu süreç içerisinde mutlaka bi'şeyler konuşulur. Zaten bu tarz yaralanmalar senaryo ve bilgi akışı için kullanılır hep. Bakalım neler neler öğreneceğiz :gamyon:
Mezarlığa giderseler bilgiyi Komurasaki'den alırız. Tabi Hiyori çıkarsa. Anneleri Toki belki zamanda yolculuk yaptığı vakitlerde Ryuma ile tanışmıştır. Belki de Ryuma'nın soyundan birisiyle tanışmıştır. Komurasaki'nin ''3 Kılıç mı'' diye şaşırtmasından bir şeyler çıkabilir, çok bir şey beklemiyorum gerçi.

Haala fütursuzca gömme çabaları devam ediyor, devam ediyor ama kılıç ustalarının güç seviyesine dair çıta her geçen gün biraz daha yükseliyor, yani yorumlamadan ziyade somutlaşıyor.

Mihawk, Shanks'tan daha güçlü bir kılıç ustası bekliyor denildi, yalan dediler, inanmayın dediler... Şimdi de seriide bildiğimiz iki kara kılıçtan birinin aslında siyah olmadığını, kullanıcısının muazzam gücü ve yetenekleri sayesinde bu haale geldiğini öğreniyoruz.

Peki ya diğeri?!

O kılıcın Mihawk'ın ellerinde kararmış olması ihtimali bile bazı arkadaşların kimyasını bozuyor! Bunu da geçtim, geçmişte de olsa bir kılıç ustası nasıl olur da hiç yenilmeyip bu kadar güçlü olabilir, kabul edemiyorlar.

Evet, üzgünüm ama bozulmaya devam edecek.
Oksitlendiği için siyah renkte oldu galiba.

Son düzenleme:
Benim merak ettiğim Wano'da 20 yıldır ne oldu. Nasıl oldu da Kaido Wano'da bilge kral sıfatını aldı. Nasıl oldu da herkesin sevgilisi Kozuki ailesi bir anda gözden düştü. Bunlar ciddi manipülasyonlar. Wano'nun altından güzel şeyler çıkacak.

937. bölümdeki sahne ile Kin'emon'un Toki ve Hyori'yi anlattığı sahne arasında benzerlik var sanki. Biraz saçma gelecek ama kamarusakinin Kozuki-Tokı (Odenin karısı) 0-Toko'nun da Hyori olduğunu düşünüyorum.

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/91/920/page/9

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/93/937/page/10

Bunu düşünme sebebim Toki'nin karaltısı ile Komursaki, Zoro'ya doğru koşarken kucağında o-Toko ile bire bir benzerlik var sanki. Siz ne düşünüyorsunuz. Direkt Konu açacaktım ama çok hayalperest kaçar diye bir danışmak istedim.

Bu bölümü okurken aklıma geldi fikirlerinizi alayım. Sizce olma ihtimali varmıdır. Gerçi Kin'emon ilk anlattığında bu teori ortaya atılmışta ben o zamanlar forumda yoktum.

937. bölümdeki sahne ile Kin'emon'un Toki ve Hyori'yi anlattığı sahne arasında benzerlik var sanki. Biraz saçma gelecek ama kamarusakinin Kozuki-Tokı (Odenin karısı) 0-Toko'nun da Hyori olduğunu düşünüyorum.

Bunu düşünme sebebim Toki'nin karaltısı ile Komursaki, Zoro'ya doğru koşarken kucağında o-Toko ile bire bir benzerlik var sanki. Siz ne düşünüyorsunuz. Direkt Konu açacaktım ama çok hayalperest kaçar diye bir danışmak istedim.

Bu bölümü okurken aklıma geldi fikirlerinizi alayım. Sizce olma ihtimali varmıdır. Gerçi Kin'emon ilk anlattığında bu teori ortaya atılmışta ben o zamanlar forumda yoktum.
Orochi falan unutmazdı bence Toki'nin görünüşünü.

Tutmaz bu, komurasaki bir kaç aylık bir Wano sakinine benzemiyor. Bunu da geçtim arkadaşın dediği gibi Orochi ve diğerleri Komurasaki'nin toki olduğunu anlardı.

Orochi falan unutmazdı bence Toki'nin görünüşünü.
Tutmaz bu, komurasaki bir kaç aylık bir Wano sakinine benzemiyor. Bunu da geçtim arkadaşın dediği gibi Orochi ve diğerleri Komurasaki'nin toki olduğunu anlardı.
Tutması değil ya sadece çok benzediği fark ettim.

Mangada Momonosuke annesinin ölümünün görüldüğünü ama kardeşinin ölümünün görülmediğini söylüyor. Bir de hemen 5-10 bölüm sonra Kyoshiro, Komurasaki'yi çiziyor ama bakıyoruz 2-3 bölüm sonra kadın at koşturuyor. Bir ihtimal Kyoshiro Kin'emon'ları takip ederken geleceğe gitme mevzusunu ögrenmiş ve Orochi'nin shogunluğundan indirilip yerine kendisinin geçmesi şartında ikisini himayesi altına almış olabilir.

Dediğiniz gibi Orochi, Toki'nin görünüşünü unutmaz ama burada aklıma yukarıda yazdığım bilge kral olayı geliyor. Acaba Kyoshiro'nun veya adamlarının birisinde Sugar vari bir meyve olsa ve bu meyve sayesinde manipülasyon yapabilseler hakeza bu sayede Kaido'yu halk nezlinde bilge kral gibi bir mertebeye bile çıkartabilirler. İkinci düşüncem ise ya Orochi'nin Komurasaki'ye olan takıntısı bu Oden'in karısı olması hasebiyleyse. Net hatırlamıyorum ama Orochi'nin soyunu bilmiyoruz, Oden shogun'un oğlu acaba bir diğer oğlu Orochi abisini kıskanıp Kaido ile bağlantıya geçip onun sahip olduğu herşeye sahip olmaya çalışmış olabilir.

Muhtemelen bu dediklerimin hiç birisi çıkmaz ama canım sıkıldı oturup kendi kendime teori üretiyorum en azından paylaşayım dedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık