Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kata'nın haki seviyesi gördüğümüz tüm gözlem hakisi kullanıcıları arasında en ileri düzeyde olanı. Adam bu yönüyle seriye fark getirdi resmen. Bundan ayrı olarak bakacak olursak Fujitora kör olmasından dolayı Diğer duyuları tavan yapmış biri. Hani bu normalde de kendiliğinden gelişen bir şey zaten. Katakuri ise gözlem hakisini bilinenin ötesinde farklı bir boyuta taşımış.

Kata>Fuji bence.
Katakuri nin gözlem hakisiyle tanıtılması gayet normal çünkü birini tanıtırken güçlü yanını göstermen gerekiyor ama biri meteor çağırabiliyorken füjitoranın gözlem hakisinden neden bahsedilsin :). Hani duyuları gelişti felan dedin ya adam milletin sinirli olup olmadığını bile hissedebiliyor nasıl bir duyuysa artık:)

Ben kata ve fujitora arasında bariz fark var demiyorum zaten. Katakuri şu an gözlem hakisinin en iyi örneği ama fujitoranın gözlem hakisi ele alınmadı diye de katakuriden aşağı kalmıyor çünkü karşındakini ağnında hissetmek için bile iyi bir gözlem hakisi lazım ama fujitora bildiğin adamı görüyor ve düşünsene fujitoranın geleceği gördüğünü bu farklı bir boyut olur :) o yüzden fujitoradan geleceği görmesini bekleyemeyiz.

Katakuri nin gözlem hakisiyle tanıtılması gayet normal çünkü birini tanıtırken güçlü yanını göstermen gerekiyor ama biri meteor çağırabiliyorken füjitoranın gözlem hakisinden neden bahsedilsin :). Hani duyuları gelişti felan dedin ya adam milletin sinirli olup olmadığını bile hissedebiliyor nasıl bir duyuysa artık:)

Ben kata ve fujitora arasında bariz fark var demiyorum zaten. Katakuri şu an gözlem hakisinin en iyi örneği ama fujitoranın gözlem hakisi ele alınmadı diye de katakuriden aşağı kalmıyor çünkü karşındakini ağnında hissetmek için bile iyi bir gözlem hakisi lazım ama fujitora bildiğin adamı görüyor ve düşünsene fujitoranın geleceği gördüğünü bu farklı bir boyut olur :) o yüzden fujitoradan geleceği görmesini bekleyemeyiz.
Fujitora'nın yaptığı muazzam bir şey zaten kendisi için :sapkali:

Demek istediğim Fujitora'nın Enel'den ya da Ray'den bir farkı yok kullanım tarzı olarak. Fujitora, Enel ve Ray'le karşılaştırıldığı için en iyi gözlem haki kullanıcıları arasında zaten. Dediğin gibi aralarında çok fark olmasa da Kata çıtayı bir tık daha yukarı taşımış.

Fuji'ye 2. sıra dersem Kata'yı 1'e alırım yani şahsen.

Fujitora'nın yaptığı muazzam bir şey zaten kendisi için :sapkali:

Demek istediğim Fujitora'nın Enel'den ya da Ray'den bir farkı yok kullanım tarzı olarak. Fujitora, Enel ve Ray'le karşılaştırıldığı için en iyi gözlem haki kullanıcıları arasında zaten. Dediğin gibi aralarında çok fark olmasa da Kata çıtayı bir tık daha yukarı taşımış.

Fuji'ye 2. sıra dersem Kata'yı 1'e alırım yani şahsen.
Tabi sende haklsın sonuçta geleceği görmek gibi bir şeyi şu güne kadar görmemiştik. Şimdi biri bunu uygulayıp gösterince insan ister istemez hayran kalıyor :)

Küçükken iyi niyetli bir canavardı. Flashback'te altı çizile çizile gösterildi küçük canavarın iyi niyeti. Ve ben hikayenin o yönüyle gelişeceğini bir şekilde BM'nin özüne döneceğini düşünüyordum. Küçükken canlı canlı insan yemiş olsa da kimseye zarar vermek istemeyen hayvanları barıştırmak isteyen balıkadamı zor durumda zannedip yüzgecinden -kurtarmaya çalışan- sevimli canavar vardı. Ama şimdi gayet bilinçli kafa göz alan adaları sömüren vahşet içerikli partiler düzenleyen ufacık çocuğun milleti bıçaklamasıyla ilgili -herkes bir kaç kişiyi öldürmek ister- benzeri cümleler kullanan gerçek bir canavara dönüşmüş durumda. Özüne dönmeyecekse de BM'inmeliydi zaten oy verseydim BM iner derdim dememin bir sebebi de bu. Çok fazla zalimliği var BM'nin Luffy indirmeden gitmez diyordum ama gücünün yetmemesinin doğrultusun da inmemesi de gayet mantıklı ancak bir şekilde olayların BM'ye geri dönmesi ya da birilerinin ona son vermesi gerektiğini düşünüyorum. Görmediğimiz çok şey olması sebebiyle de bunu ilerde yapacak olan yine bizim tayfa olabilir diye düşünüyorum.

Dipnot: Aklıma ailesi tarafından terk edilen iyi niyetli küçük canavar BM geldi duygulandım bak:ühü:
Çocuk Linlin, tüm ırkların barış ve refah için de yaşayacağı bir ütopya dilerken, -ki bunu bizim tayfa şafağı getirip sağlayacak- büyük Linlin distopya yaratmış: Tüm ırklar Big Mom bölgesinde, ancak canlarını vergi vererek barış içinde yaşayabiliyorlar. Rengarenk, tatlılar içindeki adalarda, vahşet ve despotluk kol geziyor. Bir de Linlin'in trajedisi buna eklendi. Benim için bu ark, zaman atlamasından sonraki en iyi arktı zaten. Ozelikle fikir,derinlik ve karakterler yönünden... Ballar ve uzatmalar soguttu bir ara, o ayrı.

Ben Big Mom'un bizzat kendinin Luffylerin peşinden gideceğini ve böylece ya Kaido ya Hükümet tarafından indirileceğini düşünüyorum. Eger Doflamingo reis büyük savaş çıkacak dediyse, çıkar.

Çocuk Linlin, tüm ırkların barış ve refah için de yaşayacağı bir ütopya dilerken, -ki bunu bizim tayfa şafağı getirip sağlayacak- büyük Linlin distopya yaratmış: Tüm ırklar Big Mom bölgesinde, ancak canlarını vergi vererek barış içinde yaşayabiliyorlar. Rengarenk, tatlılar içindeki adalarda, vahşet ve despotluk kol geziyor. Bir de Linlin'in trajedisi buna eklendi. Benim için bu ark, zaman atlamasından sonraki en iyi arktı zaten. Ozelikle fikir,derinlik ve karakterler yönünden... Ballar ve uzatmalar soguttu bir ara, o ayrı.

Ben Big Mom'un bizzat kendinin Luffylerin peşinden gideceğini ve böylece ya Kaido ya Hükümet tarafından indirileceğini düşünüyorum. Eger Doflamingo reis büyük savaş çıkacak dediyse, çıkar.
Bir kaç aya çıksa 6 sene sonra izleriz muhtemelen : ))

kartal8181

Bunu görünce yine aklıma geldi fikirlerinizi sorayım dedim. Zou'da bir ihanet mi vardır yoksa birinin yaşam kartı mı ele geçirilmiştir sizce?
Bence ihanet Yok. Çünkü adamlar Yen'i bir korsanın adamları değil. Adalar nelerin olup olmadığı bu dünyada oldukça fazla bilgi sahibiler. Düşünün mesela luffy ler gökyüzü adası var mı yok mu tartışmaları eşliğinde gittiler ve oraya gittiklerinde gördüler ki biz hakikaten cahiliz bu sularda. Belammy nasıl gitti sanıyorsunuz skyislanda.
Op daha birçok şey keşfettirecek. Ama büyük korsanların izledikleri yolların hepsi gerçek hayatın politikalarından geçiyor

Bir kaç aya çıksa 6 sene sonra izleriz muhtemelen : ))
Şu ark bir sonlansın, Reverie'yi bir görelim; daha çok fikrimiz olur. :)

Zou yaşam kartından bahsetmişsin başka iletide. Raizo nasıl Zou'ya gelebildiyse, Kozuki'lerden birilerinde, Minklere ait başka yaşam kartı varmıştır belki. Kaidolar Wano'ya çökünce ele geçirmiş olabilirler.

Bölüm kapağında birşey dikkatimi çekti.Zoro'nun bindiği tavşanın da sol gözünün üzerinde yara var ve gözü sağlam.Birşeyler ifade ediyor olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık