Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben Marco'nun dayanıklılığı 0 demedim zaten. Ancak senin de söylediğin gibi iyileşiyor. Orada mevzu sadece dayanıklılık olmaktan çıkıyor. Kelepçeli haldeyken sadece dayanıklılığı sayesinde ayakta duruyordu mesela.

Marco'yu örnek olarak verdim. Bu örnek çoğaltılabilir. Luffy, Jozu vs.
Tam meyve gücünün nasıl çalıştığını bilmediğimden emin olamıyorum fakat bu meyve sayesinde iyileşme kişinin kendi gücünden götürüyorsa yediği ataklar küçümsenecek şeyler değildi, hayvan gibi enerji harcıyor olabilir.

Tam meyve gücünün nasıl çalıştığını bilmediğimden emin olamıyorum fakat bu meyve sayesinde iyileşme kişinin kendi gücünden götürüyorsa yediği ataklar küçümsenecek şeyler değildi, hayvan gibi enerji harcıyor olabilir.
Ölümcül bir yara ile savaşmaktansa enerji kaybetmeyi tercih edersin. Senin söylediklerin yanlış şeyler değil. Benim söylediğim şeyi destekliyor hatta.

Muhtemelen öyle olacak, çünkü Oda süpernovaların üzerine fazla düşüyor. Canavar tayfasında Trex'in komutan olması kadar normal bişey olmaz :bilmem:
Hiç zannetmiyorum. Bunun 3 sebebi var.

1- Novaların her biri geleceğe yönelik yatırım. Yani gelecek bizim olacak kafasında olan adamlar. "Yeni jenerasyon" denmesini sebebi bu zaten. Ve novaların tümü (Bonney hariç) yonkou indirme derdinde ya da niyetinde. Bu yüzden Drake gibi zeki bir novanın Kaido'nun ana gücünü oluşturan 3 komutandan biri olması mümkün değil. %90 ihanet eden taraf olacak.

2- Kaido Drake yokken ne yapıyordu ? 3 tane komutanı yok muydu ? Şimdiye kadar gördüğümüz her yonkounun 3 komutanı vardı. Temel güç ve iskelet bu zaten yonkoularda. O yüzden Kaido'nun 3'lüsü çok daha eski bir zaman diliminde oluşmuştur. İki yılda değil. Drake'in 3 komutandan biri olması kronolojik olarak da mümkün değil.

3- Kaido'nun 3 komutanı; Jack, Queen ve King. Jack'i çıkarırsak geriye Quenn ve King kalıyor. Queen de kadın olacağı için geriye King kalıyor.

- Drake King olacak kadar güçlü değil.

- Kaido Drake'i King yapacak kadar salak değil.

- Drake'in King lakabını alması için bir sebep yok.

Kısacası hangi açıdan bakarsan bak Drake 3 komutandan biri olamaz :sapkali:

Son düzenleme:
Hiç zannetmiyorum. Bunun 3 sebebi var.

1- Novaların her biri geleceğe yönelik yatırım. Yani gelecek bizim olacak kafasında olan adamlar. "Yeni jenerasyon" denmesini sebebi bu zaten. Ve novaların tümü (Bonney hariç) yonkou indirme derdinde ya da niyetinde. Bu yüzden Drake gibi zeki bir novanın Kaido'nun ana gücünü oluşturan 3 komutandan biri olması mümkün değil. %90 ihanet eden taraf olacak.

2- Kaido Drake yokken ne yapıyordu ? 3 tane komutanı yok muydu ? Şimdiye kadar gördüğümüz her yonkounun 3 komutanı vardı. Temel güç ve iskelet bu zaten yonkoularda. O yüzden Kaido'nun 3'lüsü çok daha eski bir zaman diliminde oluşmuştur. İki yılda değil. Drake'in 3 komutandan biri olması kronolojik olarak da mümkün değil.

3- Kaido'nun 3 komutanı; Jack, Queen ve King. Jack'i çıkarırsak geriye Quenn ve King kalıyor. Queen de kadın olacağı için geriye King kalıyor.

Drake King olacak kadar güçlü değil.

Kaido Drake'i King yapacak kadar salak değil.

Drake'in King lakabını alması için bir sebep yok.

Kısacası hangi açıdan bakarsan bak Drake 3 komutandan biri olamaz :sapkali:
1- komutan olması yonkou indirme derdinde olamayacağını göstermez :)
2- BB, Marco ve yanındaki bir bucuk komutanı yendikten sonra yonkou diye anılıyor. Pek rahat bi şekilde Kaido kendisi ve iki komutanla yonkou olmuş olabilir yada Drake komutanlardan birini yenip yerine geçmiştir. Haliyle Oruç'ta yenmişti.
3- Dinazorların kralı olarak Trex geçer diye biliyorum :) Yani pek tabi Trex olduğu için King olarak anılıyor olabilir.

X drake çok rahat komutan olur zamanı gelince görürüz :good:

1- komutan olması yonkou indirme derdinde olamayacağını göstermez :)
2- BB, Marco ve yanındaki bir bucuk komutanı yendikten sonra yonkou diye anılıyor. Pek rahat bi şekilde Kaido kendisi ve iki komutanla yonkou olmuş olabilir yada Drake komutanlardan birini yenip yerine geçmiştir. Haliyle Oruç'ta yenmişti.
3- Dinazorların kralı olarak Trex geçer diye biliyorum :) Yani pek tabi Trex olduğu için King olarak anılıyor olabilir.

X drake çok rahat komutan olur zamanı gelince görürüz :good:
1- Haklısın ama çekirdek kadro kaptanına hiçbir zaman ihanet etmez ve etmedi de. Drake için neden bir istisna uygulansın ? Bunun tek istisnası sayılabilecek kişi Teach. Onun hikayesi de çok sağlam bir alt yapıya sahip olduğu için bu şekilde kurgulanmış. Drake'in ihanetinden de bir Teach vakası çıkar dersen bilemem :)

2- Kaido dediğin gibi yonkou olmuş olabilir. Ancak burada da Kaido her yonkouda olan iskelet kadroya sahip olmadığı bir istisna var. Bir istisna daha çıktı ortaya.

3- Mantıklı bir bağlantı kurdun ama gerçekten Drake'in King olabilecek kadar güçlü olduğunu düşünüyor musun ? Hali hazırda Luffy'nin bile Katakuri'yi yenemeyeceği belliyken.. Drake Luffy'den güçlü diyorsun bir nevi ?

1- Haklısın ama çekirdek kadro kaptanına hiçbir zaman ihanet etmez ve etmedi de. Drake için neden bir istisna uygulansın ? Bunun tek istisnası sayılabilecek kişi Teach. Onun hikayesi de çok sağlam bir alt yapıya sahip olduğu için bu şekilde kurgulanmış. Drake'in ihanetinden de bir Teach vakası çıkar dersen bilemem :)

2- Kaido dediğin gibi yonkou olmuş olabilir. Ancak burada da Kaido her yonkouda olan iskelet kadroya sahip olmadığı bir istisna var. Bir istisna daha çıktı ortaya.

3- Mantıklı bir bağlantı kurdun ama gerçekten Drake'in King olabilecek kadar güçlü olduğunu düşünüyor musun ? Hali hazırda Luffy'nin bile Katakuri'yi yenemeyeceği belliyken.. Drake Luffy'den güçlü diyorsun bir nevi ?
Luffy'nin vasıfsız olması kendine özel, Drake'nin neler yapabildiğini pek bilmiyoruz o yüzden yoruma açık.

Drake gibi bir meyve varken hemde adam süpernova olmuşken üstelik Oruç komutan indirmişken açıkcası sağlam komutan olur diyorum.

Drake komutan altı çıkmaz çünkü Oda belli ayrımları yapamıyor. Örnek amiral ve koramiral ayrımı arada dağlar kadar fark var yada Mom'un komutanları ile diğer adamları arasındaki fark. Yani Drake ya komutan çıkar yada boş çıkar ben ilkinden yanayım :good:

@Alpamis agresif gördüm seni :gamyon:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık