Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunun tahminle falan alakası yok.Sırf laf sokmak için yazdığın bir cümle bu.Bunu anlatmaya çalışıyorum.Öyle bir şey olsa merak etme senden fazla överdik.

Ve sırf kendi düşüncelerine uymuyor diye karşı tarafa boş boş atılan bir laf daha.Seriyi uzatıyor dememizin vs. mükemmelliyetçilikle ne alakası var ? Bu arada seni ikna etmeye çalıştığımı nerden çıkardın ?

Sorun yoksa niye ''Oda Taşlama'' başlığına gelip adamı eleştiriyoz diye laf atmaya çalışıyon ? Övceksen onun başlığı var git orda sabaha kadar öv.Sorun yok diyorsun geliyorsun boş boş laf atıyon.

Evet naptığını bilmiyorum doğru.Ama adam uzun bir süredir 3-4 bölümde ara verip duruyor.Dediğin durumlar olmuş olabilir ama bu kadar uzun süre bunun devam etmesi Oda'nın da biraz keyfine bakıyor bence.Manga satışları zaten iyi diye Jump ona biraz kıyak geçiyor diye bir şey okumuştum.Ne kadar doğrudur bilmem ama adam bana göre keyfine ara veriyor ve okuduğum röportajlarından da egolu bir adam olduğunu düşünüyorum.O 4 sene hangi 4 sene ? İlk çıktığı zamanlarsa,serinin zirveye çıktığı zamanlar değilse vermez tabii.Eğer gerçekten ilk çıktığı zamanlarsa benim dediğim yere geliriz zaten.Seri zirveye çıkınca adam rahatladı hepten kafasına göre ara veriyor demektir.Ha sonradan seri yükselmeye başladıktan sonra ara verdiyse bilemem ama dediğim gibi uzun bir süredir adam 3-4 bölümde 1 ara verip duruyor.

Yorumunu okuyunca direk sinirlendim diyelim.''E.Oda Taşlama'' başlığında sen ne hakla gelip bizim düşüncelerimizi eleştiriyon ? Bak yine yazıyorum.Beğeniyorsan onun başlığı var zaten.Herkesin kendi düşüncesi var.Sırf sevdiğin bir eserin eleştirilmesini kaldıramıyorsun diye sen gelip laf atamazsın.Orası Oda'yı taşlama başlığı.Seriyi tartışacağımız ''Genel Tartışma'' değil.
Şöyle söyleyeyim dediklerinin çoğu konuyu başka yöne çekme amaçlı yorumlar. Ben kimsenin yorumunu eleştirmedim. E. Odayı sevmiyorum sadece saygı duyarım çünkü kendisini tanımıyorum. Mükemmelliyetci kelimesi genel deneyim ve yorumlar sonucu edindiğim bir düşüncemdir yani e.odayı eleştirenlere laf söylemekle alakası yok. E.odayı taşlama konusuna yazmamın nedeni ise amanedenle konuşuyor olmamdı. Senden daha kaliteli yorumlar beklerdim boş boş konuşuyorsun diyip birini geçiştirmek çok kolay madem boş konuşuyorum bu sinir ve hararet neden ? Son olarak ben ne kimseye laf attım ne eleştirdim genel düşüncemi yazdım. Sen okuyup alındıysan ve sinirlendiysen o senin problemin.:bilmem:

Bir yandanda seni anlamaya çalışıyorum sana haksızlık ettiğimi düşüniyorsun ve E.odayı taşlayanları eleştirdiğimi ama öyle bir şey yok için rahat olsun bunu sadece bir yanlış anlaşılma olarak görüyorum. Bu konunun laf atışmasına dönmesini istemiyorum hatta gerektiği kadar kısa tutalım bu tartışmayı gerekirse. :good:

Teach " zehaha sonunda karşılaştık mugiwara "
Luffy " Önce Shanks ile savaşıp senin için geleceğim Teach "

Shanks " Luffy gerçekten savaş için hazır mısın "
Luffy " Korsankral ben olacağım, ama önce Bigmomu indirip sonra senin için geleceğim."

Bigmom " kral olmaktan mi bahsediyorsun "
Luffy " Önce Kaido sonra senin için geleceğim "

Kaido " beni yenmek mi ne diyorsun çocuk "
Luffy " yolumun üzerindesin ama önce Acein intikamı için Teachi indireceğim senin için geleceğim meraklanma korsankral bunu yapar "
Hahaha. Lufy şu duruma düştü.:D @Alpamis bile umudunu kesmiş gibi duruyor

Bana göre de seriyi güzel bir şekilde bitiremicek.3 büyüklerin 2si çöp bir şekilde bitti.Her ne kadar aralarında op daha iyi olsada final arcta böyle olmucak bence.Final arcta çok yüksek ihtimalle 2 ton karakter olucağından adam akıllı işleyemeyecek.Tıpkı Naruto'daki bazı karakterler gibi.

Naruto'da ninja savaşında Madara geldi herkes ''Vooavvv...Seri şimdi patlama yapıcak.'' dediler.Onun üstüne diğer önemli edolar geldi,kageler geldi,Orochimaru geldi,Juubiyi gördük,Rikudou gibi çok uzun zamandır beklediğimiz adam geldi ama adam yine de batırmayı başarmıştı.O kadar övdüğümüz kageler çok çabuk saf dışı kaldı.Hele bilmem kaç bölüm sonra geri gelen Orochimaru 4-5 kare gözüktü.
Narutodaki gizem ve havada kalan olay örguleri One piece kadar olmasa dahi bir yerden sonra olaylari bağlayamamaya başladi.One piece de ise gizemden başka bir şey yok nerdeyse.Serinin başından beri olayların içinde olması gereken Şenks hala sır.Kaido hala sır.Gorosei sır.Cp ler kutsallar şunlar bunlar hep sır.Adam resmen bir gösyerip 5 saklıyor.

Marineford gibi çift taraflı ve son savaşı düşündüğümüzde devede kulak kalacak kadar az karakterin olduğu bir arcı bile layıkı ile yansıtamayan adam o savaşı nasıl yansıtacak ve hiç değinmediği karakterleri işleyecek.Millet bunları düşününce kızıyor mangakaya.Rosada 10 dakikaya 3 bölüm,kolezyuma bilmem kaç bölüm,şu arctaki neredeyse boş 3 5 bölüm vereceğine olayları hızlandırsa son savaşa gayette bol bol zaman kalır.

Kişhi batırdı nerdeyse,kubo ise ne yaptığını kendisi de bilmiyor.Üstelik bu adamların vs çizme yeteneği Oda ile kıyaslanamaz bile.

Bakalım nasıl bitecek.Korkum şak diye bitti gitti olması.

Narutodaki gizem ve havada kalan olay örguleri One piece kadar olmasa dahi bir yerden sonra olaylari bağlayamamaya başladi.One piece de ise gizemden başka bir şey yok nerdeyse.Serinin başından beri olayların içinde olması gereken Şenks hala sır.Kaido hala sır.Gorosei sır.Cp ler kutsallar şunlar bunlar hep sır.Adam resmen bir gösyerip 5 saklıyor.

Marineford gibi çift taraflı ve son savaşı düşündüğümüzde devede kulak kalacak kadar az karakterin olduğu bir arcı bile layıkı ile yansıtamayan adam o savaşı nasıl yansıtacak ve hiç değinmediği karakterleri işleyecek.Millet bunları düşününce kızıyor mangakaya.Rosada 10 dakikaya 3 bölüm,kolezyuma bilmem kaç bölüm,şu arctaki neredeyse boş 3 5 bölüm vereceğine olayları hızlandırsa son savaşa gayette bol bol zaman kalır.

Kişhi batırdı nerdeyse,kubo ise ne yaptığını kendisi de bilmiyor.Üstelik bu adamların vs çizme yeteneği Oda ile kıyaslanamaz bile.

Bakalım nasıl bitecek.Korkum şak diye bitti gitti olması.
Dediğin gibi optaki gizem sayısı Naruto'da ki gizemin 10 katı.Oda Kishimoto'dan ne kadar iyi olabilir ki ? Bu kadar gizemi nasıl açıklayacak ? Nasıl bir olay örgüsüyle açıklayacak ?

2. paragrafta yazdığına benzer bir şey yazmıştım bende daha önce.Adam BAA,Dressrosa,PH gibi arclardan belli bir bölüm sayısı kesip MF arcına ekleseydi hem biz daha çok zevk alıcaktık hemde kafamızdaki soru işaretlerinin bir kısmını silecekti.Dof'un arcına 85-90 chapter harcanması saçmalıktı bana göre.Dof ne kadar önemli bir karakter olsada ondan daha önemli karakterler var.60-65 chapterda Dof'u işleyebilirdi.O 20-25 chapter bile çok farkeder aslında.

Benim korkumda final arcta muhtemelen çok fazla karakter olucağından bunları işleyememesi olucak.Tıpkı Naruto'da Orochimaru gibi.Adam 300-400 bölüm sonra seriye döndü ve en fazla 9-10 chapter gördük onda da az az.Op bittiğinde tıpkı Oroc gibi yazık edilmiş,işlenilmemiş karakterler olucak bence.

Dediğin gibi optaki gizem sayısı Naruto'da ki gizemin 10 katı.Oda Kishimoto'dan ne kadar iyi olabilir ki ? Bu kadar gizemi nasıl açıklayacak ? Nasıl bir olay örgüsüyle açıklayacak ?

2. paragrafta yazdığına benzer bir şey yazmıştım bende daha önce.Adam BAA,Dressrosa,PH gibi arclardan belli bir bölüm sayısı kesip MF arcına ekleseydi hem biz daha çok zevk alıcaktık hemde kafamızdaki soru işaretlerinin bir kısmını silecekti.Dof'un arcına 85-90 chapter harcanması saçmalıktı bana göre.Dof ne kadar önemli bir karakter olsada ondan daha önemli karakterler var.60-65 chapterda Dof'u işleyebilirdi.O 20-25 chapter bile çok farkeder aslında.

Benim korkumda final arcta muhtemelen çok fazla karakter olucağından bunları işleyememesi olucak.Tıpkı Naruto'da Orochimaru gibi.Adam 300-400 bölüm sonra seriye döndü ve en fazla 9-10 chapter gördük onda da az az.Op bittiğinde tıpkı Oroc gibi yazık edilmiş,işlenilmemiş karakterler olucak bence.
Yok tabiki farkları.Kişhimoto mangayı Oda gobi uzatmak istese çok daha iyi uzatırdı.Elindeki malzeme gayet yeterli idi.İki ulusu birbirine kırdırır gayet iş yapardı yani.

Narutoda da karakterlere pek yüklenmedi kişhi.Hashirama ve Madara 5 bölümlük adamlarmıydı sence.Bir tek Itachiye özendi bu konuda.

Şenksi kaç bölümde anlatacak mangaka.Keza hükümet ve devrimci tarafınına ne kadar özen gösterecek.Bunlar hep sakiz gibi uzatılmasından kaynaklanıyor.Ödüller bile saçmalamaya başladı.Croco 80 dedi,şiçi olmasa 160 olur dedi.Biz de Doffyi görünce oha çektik.Şimdi Jackler Katakuriler havada uçuşuyor.

Yok tabiki farkları.Kişhimoto mangayı Oda gobi uzatmak istese çok daha iyi uzatırdı.Elindeki malzeme gayet yeterli idi.İki ulusu birbirine kırdırır gayet iş yapardı yani.

Narutoda da karakterlere pek yüklenmedi kişhi.Hashirama ve Madara 5 bölümlük adamlarmıydı sence.Bir tek Itachiye özendi bu konuda.

Şenksi kaç bölümde anlatacak mangaka.Keza hükümet ve devrimci tarafınına ne kadar özen gösterecek.Bunlar hep sakiz gibi uzatılmasından kaynaklanıyor.Ödüller bile saçmalamaya başladı.Croco 80 dedi,şiçi olmasa 160 olur dedi.Biz de Doffyi görünce oha çektik.Şimdi Jackler Katakuriler havada uçuşuyor.
Ödüller bencede saçmaladı.Benim kafamda hep yonko komutanları 600-900 arası,yonkolarda 1200-1500 arası diyordum.Ace gibi yonko 2. komutanı bile 550 iken,Smoothie'nin o kadar uçuk olması olmadı.Ace her ne kadar yeni yeni yükselmeye başlasada o kadar fark olmamalıydı.

Oda gizemleri bu hızda açıkladıkça ve üstüne daha fazla gizem kastıkça o kadar fazla şeyi ilerde işlemesi hepten çok zor bir hal alıcak.

Neyse bekleyelim bakalım.Umudum olmasada belki yanıltır.

Ödüller bencede saçmaladı.Benim kafamda hep yonko komutanları 600-900 arası,yonkolarda 1200-1500 arası diyordum.Ace gibi yonko 2. komutanı bile 550 iken,Smoothie'nin o kadar uçuk olması olmadı.Ace her ne kadar yeni yeni yükselmeye başlasada o kadar fark olmamalıydı.

Oda gizemleri bu hızda açıkladıkça ve üstüne daha fazla gizem kastıkça o kadar fazla şeyi ilerde işlemesi hepten çok zor bir hal alıcak.

Neyse bekleyelim bakalım.Umudum olmasada belki yanıltır.
Doffynin 340 ını görünce ben acaba Yonkoular 1b olur mu diye düşünüyordum ama yine de emin olamıyordum.Şimdi 3 4B falan çıkarlar herhalde.

Teach " zehaha sonunda karşılaştık mugiwara "
Luffy " Önce Shanks ile savaşıp senin için geleceğim Teach "

Shanks " Luffy gerçekten savaş için hazır mısın "
Luffy " Korsankral ben olacağım, ama önce Bigmomu indirip sonra senin için geleceğim."

Bigmom " kral olmaktan mi bahsediyorsun "
Luffy " Önce Kaido sonra senin için geleceğim "

Kaido " beni yenmek mi ne diyorsun çocuk "
Luffy " yolumun üzerindesin ama önce Acein intikamı için Teachi indireceğim senin için geleceğim meraklanma korsankral bunu yapar "
:hhh: Beklerim artık bu mangakadan nasıl kıvıracağını şaşırdı.Madara'ya nasıl kaybettireceğimi bilemiyorum tarzı laflar ediyor Kaido için.Akibeti aynı olacak gibi bunlar iyi günlerimiz...

Kid Kaidoya önce Şenks sonra sen demedi :a:

Reyizlik büyük marifet.
Adam Kid reyiz geri vites kitabında yazmıyor.Zoro gibi oraya kadar gelebilen adammışım demek diyor başlıyor kafa atmaya.

Bakalım Kaidoda nasıl bir handikap çıkacak,
Shanks tek kol
WB yaşlı hasta kalp krizi geçiriyor
BM tatlı krizine giriyor, kendi ruhu bile ihanet ediyor

Kaidoda da alzaymır falan çıkar kesin tam vuracekken nerde olduğunu unutur dayak yer Luffyden :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık