Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok alakasız ve kolayca çürütülebilir şeyler yazıyorsun ama :(

Shanks'ta gözlem olmayabilir diyorsun. Ama sonradan Luffy'yi buluyor değil mi ? Demek ki gözlem var. Ee o zaman Higuma sahnesinde neden kullanmadı ? Biraz önceki mesajda dediğim şey yüzünden işte. Sahne öyle gerektiriyor. Kontrol etmesi en güç olan haki türünü kontrol eden birinin gözlem hakisinin olmaması da ayrı bir mesele tabi. Koskoca Beyazsakal gözlem bile kullanamayan veletlerin dövüşünü ağzına almış ya la :oops:

Bir sürü gözlem haki kullanıcısı her an her yerde ne olduğunu bilerek gezinmiyor. Silahlanma hakisi açık gezen birini gördün mü daha önce ? Adam şatosunda şarabını yudumluyorken gözlem hakisini neden açsın lan :fool:Nereden bakarsan bak mantıksız ve kıyas oluşturabilecek bir sahne ya da örnek değil bu. Boşuna zorlama bu konuyu daha fazla. Ekmek çıkmaz sana burdan.

Ray sahnesini de açıklıyım da geçiştirdi gibi olmasın. Luffy eğitim yapacak. Ray'in bu eğitim öncesi adada Luffy'den güçlü kaç canlı var deyip gözlem hakisini kullanması ve okuyucuya eğitimin ne kadar zorlu geçeceği konusunda bilgi vermesi çok normal. Bir taşla iki kuş vurmuş mangaka.

Fiziksel ve somut olarak görmek istedi çünkü Beyazsakal'la olan farkı. Mihawk'ı heyecanlandıran ve ilgisini çeken şeyler bu tarz şeyler.

Seçilmiş çocuk (Luffy), ilgisini çekiyor

Kendisinden yüzlerce kat güçsüz olan bir adamın iradesi, ilgisini çekiyor

Kendisine denk olan biriyle dövüşmek, ilgisini çekiyor(du)

Dünyanın en güçlü adamını test etmek, ilgisini çekiyor

Mihawk böyle biri. Gözlem hakisinin kullanıp "hımm demek Wb buymuş" demek ona sıkıcı geldi belki.

Bunun sebeplerinden biri de Jozu'nun tanıtılması. Dediğim gibi Mihawk, "hımm demek Wb buymuş" dese ve o saldırıyı yapmasa Jozu araya gitmeyecekti. Jozu'yu tanıtmanın en iyi yolu da bir kılıç ustasının karşısına çıkarmaktır. Muhtemelen bu sahne de kılıç ustaları ve elmas göndermesi için önemliydi vs. Her şeye bu kadar düz bakarsak kendi içinde tezat bir ton sahne çıkar ortaya.

Mihawk kendi kılıcına neden en iyi desin ? Kendisine ne faydası var ? Bu önemli bir bilgi. Böyle bir bilgiyi mangaka diyaloğunda yansıtıyorsa yanlış çıkma ihtimali 0'a yakın.. Senin dediğin Wb'ye "Ben dünyanın en güçlü adamıyım" dedirttikten sonra dünyanın en güçlü adamının farklı biri çıkması gibi bir şey. Saçma yani. Mihawk'ın sözüne itimat edilmemesinin nedeni de soru işareti. Sokaktan geçen bir adam değil bu. Evrenin en iyi kılıç ustası diyor bu kılıç en iyi diye. Neden sallasın böyle bir deyi kafadan ? Yine saçma yine saçma :bilmem:
Şöyle bir problem var, OP serisindeki vakıaları üçe ayırırsak şöyle bir sonuç elde edebiliriz

1 Var olanlar (Luffyde B Haki var)
2 Var olmayanlar (Sanjide meyve yok)
3 Var olup olmadığı belli olmayan/henüz gösterilmemiş olanlar (Zoroda h haki veyahut Shanksta meyve vs)

Şimdi yazdıklarina bu çerçeveden bakınca seriyle acayip çelişen bir durum çıkıyor ortaya. Çünkü açıkça olduğu veya olmadığı gösterilmiş olaylar için 'aslında var ama hikaye icabı yok' gibi bug niteliginde bir durumdan söz ediyorsun.

H. Hakisi olan herkeste k. Haki olacak diye bir sey yok, Çinjao örneğini bu yüzden verdim, Shanksta 10 yıl önce bu nane olmamasi da mümkün, higuma sis atıp kaçıyor, bayağı da açılıyor sonra birden Shanks çıkıyor ortaya. Bunu k hakiye bağlayabilirsin lakin aksi de mümkün, Shanks o kadar mesafeyi ışinlanmadıysa higumanın açıldığinı görüp Ray gibi hızlı şekilde yüzerek takip etmiş de olabilir. Bu sahnede herhangi bir kesinlik yok. Diğer yandan iki kılıçustasinın düellosunun WBnin kulağina gitmesi için neden k haki kullanmaları gerek o da ayrı bir mesele. Kılıç ustasi bunlar belki 10 gün kapıştılar resmi gazetede haber oldu nerden biliyorsunuz :)

Bence gayet açik bir sahne, k haki illa tehlike durumunda açılıyor olsaydı bu adamlarin hepsini avlarlardı, Augere biraz para yedireyim karşikı adadan avlasın Mihawkı o zaman :) şu ana kadar meyve gücünün ve b hakinin bitebildiği ve bunların belli durumlarda kullanıldığindan bahsedildi lakin kimse k haki açıp kapatmaktan bahsetmedi. Luffy ryuugu kingdomda vahşi bir hayvanin varlığını seziyor misal o esnada yemek yiyordu tehlike anında deģildi demek ki kapatmıyormuş k hakiyi. :)

Mihawk böyle biri. Gözlem hakisinin kullanıp "hımm demek Wb buymuş" demek ona sıkıcı geldi belki
Hep "hikaye icabı" :) manga aleminin bana göre en saçma sahnelerinden birisi o sahne. Aradaki güç farkını görmek için elini kılıcına atan ve iki eliyle abanip kılıç sallayan Mihawkın Jozu tarafindan durdurulunca bir daha atak yapmamasi ve Shanks gelince ben ona karşi savaşmam WBye karşı savaşmaya geldim demesine karsın WB ile tüm.savaş boyunca 1 kez bile karşılaşmamasi. Tabi bu hikayenin açığı olup farklı bir konu lakin karakterin beyanlarıyla yaptıklarının tutarsız olduğunu gösteriyor. Bu nedenle kılıç çekmeden güc farkını anlamak sözü belki başka karakterler için bir şey ifade edebilirse de Mihawk için geçerli olmadığı wb örneğiyle sabit bana kalırsa.

Mihawk kendi kılıcına neden en iyi desin? Çok basit bir soru deģil mi sence de. Adamın kendi kılıcı çunkü. Mihawk gibi kibirden ölecek bir adam kendi kullandiğı kılıcı övecek tabi ki. :D

Bak sana ne diyorum.
1 Etrafta izleyenlerden birisi söylese kesin bilgi olur, etraftakiler bazen haki kullandı falan diyor onlara ses çikarmıyoruz
2 Bazi kılıçları 97. Bölümde Tashigi tanıtıyor, kitaptan falan da gösteriyor Yoru böyle bir sekilde aćiklansa yine kesin bilgi olur.
3 Mangaka dikdörtgen balonla altına en güçlü kılıç yazsa yine kesin bilgi olur. Misal WB örneğini vermişsin, mangaka WBye söyletmeden önce dikdörtgen balonla kocaman yazmış zaten altına en güçlü adam diye. Kim niye inkar etmeye kalksın kesin bilgi çünkü

Velhasil bu üç durumun hicbirisi Yoruda yok. Aksine E Oda seri bilgilerini açıkladiğı yan kitapta Shodai kitetsu ile aynı lige koyuyor Yoruyu ve en güçlü falan de dememiş wikiden de bakabilirsin. :)

Şu Gorosei'deki kel nasıl oluyorda her kılıç muhabetinde zirve noktaya geliyor.

Herif sadece yönetici olarak oturuyor, bir kaç kere kılıç silerken görüldü. Ama Mihawk'ı mı yenmedi, dünyanın en güçlü kılıç ustası mı olmadı daha neler neler.

O adamı hiçbir senaryo oturduğu Mariejois'ten indiripte Mihawk'ın karşısına çıkaramaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık