Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Marineford'u ele alarak yorum yapmaya kalkınca çelişkili şeyler oluyor. WB bana göre orta sınıf olan Squardo'dan kılıç darbesi yiyor. Sonra Akainu'ya iki atıyor. Ama Akainu da yüzünü alıyor. Buradan hareketle, Yonkou ile Amiraller arasında çok fark yok diyorum. Ama bir yandan da Squardo'nun kılıç saplayabildiği WB tam gücünde değildi Yonkou iki amiral gücü ya da buna yakın bir güç olabilir mi diye düşünüyorum. Gelelim Yonkou Sağ ve Sol koluna. Marco'yu sağ Jozu'yu sol kabul edersek, bir amirali tutabilir gibi duruyorlar yani Amiral seviyesine yakınlar lakin yenebilirler mi sanmıyorum ben de o etkiyi bırakmadılar. Bir de Garp'ın şu yorumu var WB ve Rayleigh için:

Buradan hareketle Yonkou iki amiral seviyesi eder daha ağır basıyor.
Konuyu Luffy'e bağlarsam bana göre şu an kendisi Shichi seviyesi. G4'ün Amiralleri falan etkileyeceğini sanmıyorum. Luffy'e hakide ustalaşma veya ustalaşmaya yakın olma ve uyanış şart. Rayleigh buna kullanışlı bir şeyler öğrettiyse G5 tarzı güzel bir teknikle sağ kol seviyesine gelir. Amiral ve üstü seviyeler için savaş tecrübesi gerekiyor. Güçlü kişilerle savaşa girmesi lazım. Seri sonunda Luffy'i Yonkou seviyesi olarak göremiyorum, KK olacaksa D'nin getirdiği şans faktörüyle ve sürekli etrafına insan toplaması sayesinde olacaktır.

Luffy'nin her şeyi meyveye bağlı. Yani douriki unsurları da buna dahil.

Hız mı ? g2, g4
Fiziksel güç mü ? g3, g4
Dayanıklılık mı ? Lastik hasarı absorde etme konusunda iyi

Yani Luffy'nin douriki kasma gibi bir durumu söz konusu değil. Meyve kasar ancak Luffy. Bu da dourikisine katkı sağlar.
Niye değil ki ? Meyve kasıp dorukiye katkı sağlar yazmışsında tam tersi bence.Ne ka ekmek o ka köfte.Ne kadar doruki o kadar güçlü vuruşlar.

Doruki gayette kasabilir.Bu adamın Lucci dövüşündeki dorukisiyle,Arlong dövüşündeki dorukisi bir değildir diye tahmin ediyorum.

Niye değil ki ? Meyve kasıp dorukiye katkı sağlar yazmışsında tam tersi bence.Ne ka ekmek o ka köfte.Ne kadar doruki o kadar güçlü vuruşlar.

Doruki gayette kasabilir.Bu adamın Lucci dövüşündeki dorukisiyle,Arlong dövüşündeki dorukisi bir değildir diye tahmin ediyorum.
Arlong dövüşünde g2 yoktu. Bu yüzden tabi ki de aynı dourikiye sahip olmayacak. Ne zaman ki g2'ye geçti hızı arttı mı ? Arttı. Hız ve gerilme katsayısı arttığı için vuruş gücü arttı mı ? Arttı. Ortada direkt dourikiyle ilgili bir gelişim mi var yoksa meyveye ilgili mi ? Serinin başından beri gösterilen şey tabi ki; meyve...

Arlong dövüşünde g2 yoktu. Bu yüzden tabi ki de aynı dourikiye sahip olmayacak. Ne zaman ki g2'ye geçti hızı arttı mı ? Arttı. Hız ve gerilme katsayısı arttığı için vuruş gücü arttı mı ? Arttı. Ortada direkt dourikiyle ilgili bir gelişim mi var yoksa meyveye ilgili mi ? Serinin başından beri gösterilen şey tabi ki; meyve...
Tamam işte dediğin gibi hız ve gerilme katsayısı arttığı için vuruş gücü arttı.Şimdi 500 dorukilik Luffy'nin g2 yumruğuyla 5k dorukilik Luffy'nin g2 yumruğu aynı mıdır ?

Meyvenin geliştiğini gördüğümüz için meyveyle alakalı bir gelişim var gibi gözüküyor ama Luffy serinin başından beri dorukisini de arttırmıştır.Şu an ki Luffy'nin 2y önceki gibi 4k dorukisi yoktur(4kdan fazladır yani).Ha tabii daha çok meyve odaklı gelişti orası ayrı.Ama dediğim gibi dorukisini arttırsa daha da güçlü olucak yumrukları.

Meyve işin tuzu biberi. Her şey dourikiye bakıyor. Luffy G4 kullanabiliyorsa bu dourikisinin sağlam olmasından kaynaklanıyor. 2 sene önce haki bilse bile bu şekilde kullanamazdı. Fiziksel bir dövüşçü işte. İleride G4'ün gücü nasıl artacak zannediyorsunuz? Hakisi arttı diye mi? Hayır, dourikisi arttığı için daha sağlam vuracak.

Daha sonra düz yumruk diye bir şey yok. (Zirve seviye için bahsediyorum) Garp bile teknikler geliştirmiştir. Öyle haki basayım da gidip yumruk çakayım diyerek imparatorlarla falan dövüşemez. Chinjao bile hasshoken diye bir teknik çıkarmış ortaya. Luffy'nin teknikleri de meyvesi üzerinden işte.

Daha sonra Wb. Bu adam meyvesinden dolayı zirve olmadı. Meyvesi onun silahıdır. Kılıç, tabanca gibi işte. Bu adam kral olmuş çünkü inanılmaz bir fiziksel gücü var. Bir amiralde o meyve olsa bile Wb kadar sağlam vuramaz. (Hakiyi işin içine katmıyorum)

Dayanıklılık. Şu seride Luffy kadar kendisine sıkıntı çıkaran başka bir meyve kullanıcısı yok. Her tekniği Luffy'nin direncini kırmak üzere tasarlanmış gibi. Rakibiyle dövüştüğü kadar meyvesiyle de dövüşüyor. Yani bu oğlanın sırf meyvesi üzerinden çektikleri bile dayanıklılığını nirvanaya ulaştırması için yeterlidir. Tabi bir de felaker güçlü rakiplere sahip olması da yeterli oluyor. Her arc'ta en az 2 kez boss tarafından delik deşik oluyor. Arc boyu en çok koşturan, en çok icraat yapan kişi de Luffy. Bunların üzerine gidip bir de boss'u deviriyor. Asıl dayanıklılık budur ağalar.

Olaya bu şekilde bakın. Kısacası; kusursuz güç yoktur. Meyvesini her geliştirdiğinde vücuduna binen yük daha da artıyor. Bunu kaldırabilmesi için vücudunun da, yani dourikisinin de aynı oranda gelişmesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Marineford'u ele alarak yorum yapmaya kalkınca çelişkili şeyler oluyor. WB bana göre orta sınıf olan Squardo'dan kılıç darbesi yiyor. Sonra Akainu'ya iki atıyor. Ama Akainu da yüzünü alıyor. Buradan hareketle, Yonkou ile Amiraller arasında çok fark yok diyorum. Ama bir yandan da Squardo'nun kılıç saplayabildiği WB tam gücünde değildi Yonkou iki amiral gücü ya da buna yakın bir güç olabilir mi diye düşünüyorum. Gelelim Yonkou Sağ ve Sol koluna. Marco'yu sağ Jozu'yu sol kabul edersek, bir amirali tutabilir gibi duruyorlar yani Amiral seviyesine yakınlar lakin yenebilirler mi sanmıyorum ben de o etkiyi bırakmadılar. Bir de Garp'ın şu yorumu var WB ve Rayleigh için:

Buradan hareketle Yonkou iki amiral seviyesi eder daha ağır basıyor.
Konuyu Luffy'e bağlarsam bana göre şu an kendisi Shichi seviyesi. G4'ün Amiralleri falan etkileyeceğini sanmıyorum. Luffy'e hakide ustalaşma veya ustalaşmaya yakın olma ve uyanış şart. Rayleigh buna kullanışlı bir şeyler öğrettiyse G5 tarzı güzel bir teknikle sağ kol seviyesine gelir. Amiral ve üstü seviyeler için savaş tecrübesi gerekiyor. Güçlü kişilerle savaşa girmesi lazım. Seri sonunda Luffy'i Yonkou seviyesi olarak göremiyorum, KK olacaksa D'nin getirdiği şans faktörüyle ve sürekli etrafına insan toplaması sayesinde olacaktır.
Sana şunu diyim hacı..

Handikap faktörü çok önemli. Bugün Luffy koştu yoruldu, Belami'den yumruk yedi gibi bahanelere handikap diyen bir kitle varken bir adamın göğsüne 3.72 metre kılıç girmiş olması gerçekten bir handikap :) Sağlamından hem de.

Bunun yanında yaşlı ve hasta olması da çok büyük bir handikap. Sen gençliğinde yaptıklarını yaşlıyken yapabilir misin ? Gençlik başkadır:

Yaşlılık, hastalık gibi etkenler yüzünden haki kullanamama. Haki kullanamamanın ne kadar büyük bir handikap olduğundan bahsetmeme gerek yok herhalde.

Ki dikkat et.. Wb Squardo'dan kılıç yediğinde hastalığı nüksetmiş değildi. Buna rağmen o kılıcı yedi adam. Ama sonra ne oldu ? Mangaka hemen açıklamalar yaptı. Croco'ya;

"Sana yenildiğimde bu kadar güçsüz değildin kendinden utan" dedirtti.

Marco'ya; "babalık dostundan bile olsa böyle bir saldırıyı önceden yemezdi, sağlığı kötüye gidiyor" dedirtti. Mangaka bu cümleyi daha önce tasdikledi hatta. Ace'i onlarca kez uykusunda tekledi. Uykusunda diyorum bak. Bütün bunlar Mf'ye gelen Wb'nin 0 çizik almamış halinin bile eski Wb olmadığının bir göstergesi.

Ayrıca bu adam aylarca yavaş yavaş zehirlendi.. Bunu çoğu kişi bilmez. Daha sonra isterse @Chaos Bringer değinir bu konuya.

Şimdi sen kim olursa olsun haki kullanamayan bir adamı arenaya çıkarıp da bu adamdan %100 yonkou ya da kk performansı bekleyemezsin. Wb'nin gençliğine haki kullandırma belki bir amirali yenilir. Önce hakinin ne kadar önemli bir güç olduğunu anlamak lazım. Bak, Wb sadece bir kez haki kullanamadı boğrüne boyum kadar kılıç girdi. O derece önemli ve hayati bir güçten bahsediyoruz.

Tüm bu sebepler yüzünden Wb'yi normal birini değerlendiriyormuş gibi değerlendirmeyiz. Değerlendiremeyeceğimiz için de güç kıstası olarak alamayız. Sen bu adamın handikapsız halini düşünüp ona göre yorum yapmaya bakacaksın. Hasta, yaşlı, zehirlenmiş, böğrüne kılıç girmiş, kalp krizi geçirip kan kusan bir adamı sağlam bir amiralle kıyaslamanın mantıklı bir yanı var mı ?

Zaten mangaka Mf savaşını Wb'nin zirve çağında çizseydi seri bunu kaldıramazdı o an :) O yüzden adama 100 tane handikap verdi.

Seri sonuna ise mangaka bunun ayarlamasını yapacak ve büyük ihtimalle 2. zaman atlaması gelecek. O zaman işler biraz daha rayına oturur.

@Hakili Yumruk

Elbet seri başından beri gelişme vardır orası ayrı. Ama douriki 1 gelişiyorsa meyve 3 gelişiyor Luffy'de. Normal birinin douriki gelişimi Luffy'de yok. Olsaydı zaten bu kadar fazla vites çıkmazdı. Mangaka sağlam douriki artısı ve gelişimiyle g2'yle de adam aldırır g3'le de adam aldırırdı. Ama çocuk kamyon gibi maşallah 7 ileri vites gidiyor. Çünkü her vites hız+güç gibi douriki etmenlerini topluyor Luffy'ye. Zaten düşünürsen bir lastiğin fiziksel olarak diğer karakterler kadar gelişmesi saçma olurdu. Lastik yani bu lastik :)

@Densetsu no Samurai hak veriyorum sana. Düşününce mantıklı geldi. Yonkoular muhtemelen iki amiral gücünde ya da yakın.
Bir de merak ettiğim şey bu Sanji'nin yılı olacaktı. Tamam illa Sanji yılı olacak diye PU alsın demiyoruz da bari Zoro'ya yakın güçte dedirtseydi Oda. Son bölüme bakınca yorgun bir Sanji yok. Luffy hadi yorgun o hâle düştü de Sanji 5-10 sn. arasında nasıl o hâle düşer. Bu adam uçabiliyor, bu adamın Diable Jambe'sı var tamam artık çok etkili durmuyor ama en azından biraz savunma savaşı verir yahu. Oda Sanji'yi Kaido Arc'ında öldürebilir gibime geliyor bütün bunlardan sonra.

@Densetsu no Samurai hak veriyorum sana. Düşününce mantıklı geldi. Yonkoular muhtemelen iki amiral gücünde ya da yakın.
Bir de merak ettiğim şey bu Sanji'nin yılı olacaktı. Tamam illa Sanji yılı olacak diye PU alsın demiyoruz da bari Zoro'ya yakın güçte dedirtseydi Oda. Son bölüme bakınca yorgun bir Sanji yok. Luffy hadi yorgun o hâle düştü de Sanji 5-10 sn. arasında nasıl o hâle düşer. Bu adam uçabiliyor, bu adamın Diable Jambe'sı var tamam artık çok etkili durmuyor ama en azından biraz savunma savaşı verir yahu. Oda Sanji'yi Kaido Arc'ında öldürebilir gibime geliyor bütün bunlardan sonra.
Ben bir oran vermiştim ama tam hatırlamıyorum. Yonkou 10, amiral 5.5 gibi bir şeydi galiba. Bu oranla dalga geçenler daha iyi bilir :artiz: Neyse..

Sanji olayı çok kötü ve rezil bir şekilde devam ediyor cidden. Adamın yıllardır yaptığı hiçbir şey yok neredeyse. Ancak kızların korumalığını yapıyor falan. Ama hiçbir şey olmaz Sanji'ye. Kesinlikle öldürmez. Yani tamamen diyim :) Toparlayacak ama onu beklemeyi bıraktım ben. Bir ara toplar işte diyorum.

Arc dövüşsüz bitmez,bitemez,bitmemeli.
Sanji x Yonji / Sanji x Judge / Bruleeler x Chopper - Carrot / Luffy - Nami x Cracker / Luffy x Sanji / Luffy - Nami x BM'in ordusu / Luffyler x BM ve tayfası. Farkındayım çoğu dövüşü tam göremedik. Yarım yamalak gösterildi. Tam gösterilenlerde heyecanlı değildi. Ama ben dövüş beklemiyorum bu saatten sonra.

Bu konuda kesinlikle hak veriyorum sana.

Yalnız fizik gücü de iki yıl öncesine nazaran inanılmaz artmış, sanırım o bahsettiğin gücün Luffy'de olması için daha çok zamana ihtiyacımız var.

Bak bir de şu var; bu adamın, nihai düşmanı Karasakal olabilir. Karasakal ise meyve yeteneğini iptal edebiliyor. Şimdi düşün, Luffy meyve tabanlı g4 ya da g7'i açtı daldı Karasakal'a.. Ee bu adam dokunduğunda meyve gücünü iptal ediyor. Luffy, g7'den normal haline döndüğünde ne yapacak? Bu şekilde devam ederse dayak yicek... Yine söylediğin noktaya geliyoruz, saf fizik gücü muazzam olmalı ki bir yonkou ile dövüşebilsin. Aksi halde şamar oğlanı olur.

Bu açıdan baktığımda ben bir zaman atlamasına daha kaçınılmaz gözüyle bakıyorum. Bir zaman atlaması daha olsun ki gücünü biraz daha arttırabilsin.
Aynen öyle. Bir de depremi var :( İptal edip gerçek bedene gömçürüyor. Senin normal halin bile hayvan olacak ki başedebilesin. Savunmada da havaya vurup bloklayabiliyor. Senin iki hafta sürecek g4'ün olması lazım ki yenebilesin :( Yani bu zaman atlaması da ilginç olur. Çünkü verebileceğin şeyi vermemişsin, tekrar atlama yapıyorsun. Ciddiyeti de kalmıyor. Doruki az, eğitim yapak. Tayfanın çoğunda haki yok. Uyandıracak hoca bulalım vs

Cidden bilemiyorum.
Meyve işin tuzu biberi. Her şey dourikiye bakıyor. Luffy G4 kullanabiliyorsa bu dourikisinin sağlam olmasından kaynaklanıyor. 2 sene önce haki bilse bile bu şekilde kullanamazdı. Fiziksel bir dövüşçü işte. İleride G4'ün gücü nasıl artacak zannediyorsunuz? Hakisi arttı diye mi? Hayır, dourikisi arttığı için daha sağlam vuracak.

Daha sonra düz yumruk diye bir şey yok. (Zirve seviye için bahsediyorum) Garp bile teknikler geliştirmiştir. Öyle haki basayım da gidip yumruk çakayım diyerek imparatorlarla falan dövüşemez. Chinjao bile hasshoken diye bir teknik çıkarmış ortaya. Luffy'nin teknikleri de meyvesi üzerinden işte.

Daha sonra Wb. Bu adam meyvesinden dolayı zirve olmadı. Meyvesi onun silahıdır. Kılıç, tabanca gibi işte. Bu adam kral olmuş çünkü inanılmaz bir fiziksel gücü var. Bir amiralde o meyve olsa bile Wb kadar sağlam vuramaz. (Hakiyi işin içine katmıyorum)

Dayanıklılık. Şu seride Luffy kadar kendisine sıkıntı çıkaran başka bir meyve kullanıcısı yok. Her tekniği Luffy'nin direncini kırmak üzere tasarlanmış gibi. Rakibiyle dövüştüğü kadar meyvesiyle de dövüşüyor. Yani bu oğlanın sırf meyvesi üzerinden çektikleri bile dayanıklılığını nirvanaya ulaştırması için yeterlidir. Tabi bir de felaker güçlü rakiplere sahip olması da yeterli oluyor. Her arc'ta en az 2 kez boss tarafından delik deşik oluyor. Arc boyu en çok koşturan, en çok icraat yapan kişi de Luffy. Bunların üzerine gidip bir de boss'u deviriyor. Asıl dayanıklılık budur ağalar.

Olaya bu şekilde bakın. Kısacası; kusursuz güç yoktur. Meyvesini her geliştirdiğinde vücuduna binen yük daha da artıyor. Bunu kaldırabilmesi için vücudunun da, yani dourikisinin de aynı oranda gelişmesi gerekiyor.
Nasıl yok? Garp düz yumrukla 500 m'lik adamı tekliyor. Luffy, düz yumrukla Chinjao'nun yaşlı halini bile tekleyemez. Aç bak Musti o doruki ölçülen sahneye, doruki düz vuruşlarla anlaşılıyor. Meyve veya dövüş tekniklerinin kattığı güç katılmaz. Saldırı gücü ile doruki farklı. Saldırı gücü her şeyin birleşimi oluyor.

Luffy'nin doruki sıkıntı olduğu için g4'e katlanıyor. Yoksa aklı olan adam bu kadar riskli vitesi kullanmaz. Durum o kadar sıkıntı ki yonko adamı olacak Dof gibi bir adam için ve yonko adamı için bile g4 açıyor. Ray'in yapacağı hocalığa tüküreyim :D g4 zarar veriyor diyeceğine vur kafasına, bir şekil doruki kastır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık