Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
One Piece haritasını incelediğiniz zaman Grand Line ve Red Line epey az bir alana tekabül ediyor aslında... Benim anlamadığım yonkou'ların neden sadece burada olduğu. Yani Big Mom neden sadece Red Line'da kalıyor? Neden normal okyanuslara yayılmaya çalışıp imparatorluğunu genişletmiyor?

One Piece haritasını incelediğiniz zaman Grand Line ve Red Line epey az bir alana tekabül ediyor aslında... Benim anlamadığım yonkou'ların neden sadece burada olduğu. Yani Big Mom neden sadece Red Line'da kalıyor? Neden normal okyanuslara yayılmaya çalışıp imparatorluğunu genişletmiyor?
Raftel'i bulup korsanlar kralı olmaya odaklandığı içindir belki

Amaç KK olmak olduğu için. KK olmanın yolu Raftel'den geçiyor. GL Raftel'e giden tek yönlü bir istikamet ve bu nedenle korsanlar için bir turnuva gibi. İleriye doğru zayıflar elenip güçlüler kalıyor. Yonkou'lar korsanların kralı olmak istiyorlar. Sıradan ülkeler ilgilerini çekmiyor. Bütün East Blue'nun en tehlikeli adamı Arlong'tu mesela. Orayı ele geçirse bile güç olarak bir şey kazanmış olmayacak. Ama Elbaf öyle mi? Ayrıca GL daha yoğun nüfuslu diye hatırlıyorum. (Daha çok ada var)

Amaç KK olmak olduğu için. KK olmanın yolu Raftel'den geçiyor. GL Raftel'e giden tek yönlü bir istikamet ve bu nedenle korsanlar için bir turnuva gibi. İleriye doğru zayıflar elenip güçlüler kalıyor. Yonkou'lar korsanların kralı olmak istiyorlar. Sıradan ülkeler ilgilerini çekmiyor. Bütün East Blue'nun en tehlikeli adamı Arlong'tu mesela. Orayı ele geçirse bile güç olarak bir şey kazanmış olmayacak. Ama Elbaf öyle mi? Ayrıca GL daha yoğun nüfuslu diye hatırlıyorum. (Daha çok ada var)
4 denizi de ele geçirdiğini düşünsene. Zaten bir daha kim rakip olacak ki sana?

GL Roger'den önce ne derece önemliydi tartışılır. Kaido, Linlin gibiler GL'nin yerlisi zaten. Dışarıya ilgi duymadan orada yaşamaları doğal. Şimdi önemli olan GL olduğu için oradalar, dışarıda ne yapsınlar. Ama eskiden neden önemliydi soru işareti.

Bence hükumet ve denizcilerden çekiniyorlar. GL dışında her yere hükumet ve denizciler hakim. Korsanlara GL'de bile dar ettiler dünyayı, düz arazide acımazlar !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık