Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Smoker da az önce bahsetti. Aokiji Luffy ile dövüşürken Luffy onu kırmasın diye meyvesini kapatıyor. Manga sayfası atmıştı bölüm konusuna.
Aslında olayın mantığı basit. Logia türleri her zaman element formundalar, fakat istedikleri zaman bu özelliklerini kısmi ya da bedensel olarak kapatabiliyorlar.

Bunun örneklerini de gördük. Mesela Borsalino'nun kafasına sıktıkları zaman içinden geçip gitmişti. Van Augur, Ace'e beklemediği bir anda ateş ettiğinde de aynısı oldu. Doflamingo, Crocodile'in kafasını kestiğinde de.

Aslında olayın mantığı basit. Logia türleri her zaman element formundalar, fakat istedikleri zaman bu özelliklerini kısmi ya da bedensel olarak kapatabiliyorlar.

Bunun örneklerini de gördük. Mesela Borsalino'nun kafasına sıktıkları zaman içinden geçip gitmişti. Van Augur, Ace'e beklemediği bir anda ateş ettiğinde de aynısı oldu. Doflamingo, Crocodile'in kafasını kestiğinde de.
Peki bir Logia hakisiz darbe aldığında hisseder mi? Sanki bir filminde hissediyordu. Akainu niye ah dedi hâlâ kafamı kurcalıyor. Şu Logialar çok kafa karıştırıcı.
Logialar'ın kendinden ayrılan parçalara haki ekleyemediğini düşünüyorum ben de. Yasakani no Magatama gibi saldırılar vs

@Densetsu no Samurai
Logiaların istedikleri zaman meyveyi kapatabiliyor olmaları lazım. Luffy-Smoker sahnesinden bağımsız olarak söylüyorum bunu. (Komedi gözüyle bakabiliriz o sahneye) Lazım diyorum çünkü bu adamlara insancıl da olsa kimsenin dokunamaması lazımdı öyle olsaydı, ya da yemek dahi yiyemezlerdi. Hayaletten bir farkları kalmıyor yani. Bunların sevgilisi yok mu? Bir öpücük dahi alamayacaklar mı sevgililerinden? :oleyo2:

Edit: Bölüm konusunda Smoker gereken örnekleri vermiş zaten. Aokiji'nin bilerek Luffy'den darbe alması ve Caribou'nun da logia olduğunu saklaması için darbe alması yeterli zaten bu konuya açıklık getirmek için.
Sevgili konusunda hak veremeden edemedim :)

Caribou nasıl meyveyi kapatarak kendini yakalattı darbe aldı ama bozuntuya vermedi ? Kapatamıyor olsa almazdı o darbeyi istesede istemesede anlaşılırdı .. Logialar meyvelerini kapatabiliyor hatta Ace de Luffy'i koruduğunda meyvesini kapatmıştı vucudu darbeyi direk aldı darbe Luffy'e ulaşamadı.. Bu sadece dediğin gibi logialara has olay da değil Zoanlarda meyve kapatıp insan formuna dönebiliyor mesela.. veya permacia larda bunu yapabiliyor nasıl mı ? Bentham eli ile yüzünü eski haline getirince kapandı say, Very Good hep misket gibimi geziyor ? Absolom hepmi görünmez? Eustass metali çekmeden metal kendimi gelip yapışıyor? Jozu madem elmas neden darbe almadan elmas gibi görünme gereksinimi duyuyor ? Luffy neden bazen karşıdakinden darbe aldığında vucudu darbe yönüne doğru uzamıyor ? Bu örnekler uzar da gider.. Bütün şeytan meyveleri kendini kapama özelliğine sahip istisnasız ama Logia lar fiziklerini değiştirdiği için bu kadar göze batıyor da diyerleri olağan gibi geliyor bize ve göze batıyor..

Umarım bu fikir sana çok radikal gelmez.
Meyvenin kullanılması farklı birşey meyvenin kapalı olması farklı birşey. Bu durum için "uyku mod" demek daha kolay anlaşılır olacak sanırım. Biri Kizaru'ya ateş ederse mermi içinden geçer gider. Bu onun meyvesinin aktif hali değildir. Ancak arka planda meyve her zaman çalışır durumdadır. Kizaru bir saldırı yapmak isterse uyku modu kapatır ve aktif hale geçer.

Verdiğin kimi örnekler mantıklı ama hepsi için aynı şeyi söylemek zor.

Diyorum ya.. Her iki durumda da komik şeyler ortaya çıkıyor. Herşey cuk diye oturmuyor. Açık kapalı olma durumu en belirgin zoanlarda kendini gösteriyor. Çünkü her zaman dinozor şeklinde gezmek istemezsin. Günlük hayatta bu durumun sana bir katkısı yoktur. Ancak bir logia meyvesini kapattığında acayip savunmasız kalıyor. Luffy her zaman lastik. Lastik olmadığı bir sahne hatırlamıyorum. Sıkıntılı bir durum kısacası. Her şey cuk diye oturmuyor rayına. Bir örnek var yalnış hatırlamıyorsam atacağım. Üzerine tartışırız.

Peki bir Logia hakisiz darbe aldığında hisseder mi? Sanki bir filminde hissediyordu. Akainu niye ah dedi hâlâ kafamı kurcalıyor. Şu Logialar çok kafa karıştırıcı.
Logialar'ın kendinden ayrılan parçalara haki ekleyemediğini düşünüyorum ben de. Yasakani no Magatama gibi saldırılar vs
Sızı şeklinde hissediyorlar sanırım. Bahsettiğin dördüncü film. Orada Luffy, Gasparde'ın sırtını gemi direği sapladığında çığlık atıyordu.

Öyle şey mi olur la ? :) Mera mera'yı yiyen adam artık ateştir. Kapatayım insan açayım mangal ateşi olayım olayı olsaydı şeytan meyvesi yemenin ne dezavantajı olurdu ?

Diğer bir soru da neden paramecia bunu yapamıyor ? Logianın meyvesini açıp kapatmasının (?) mantığı ve temeli nereye ya da neye dayanıyor ? Onu ayrıcalıklı yapan şey ne ? Özünde hepsinin içinde şeytan ruhu var ?

Başka bir çıkmaz.. Diyelim logiasın. Haberin olmadan biri kafana sıktı. Senin de meyve kapalı. Haydaaaaaa ne olacak şimdi :fool:
Öldün gittin aga. Istersen 800m ödülün olsun. Gittin. Mantıklı mı ? Nitekim buna benzer sahne Ace'te mevcut. Karasakal'la dövüştüğü yerde Auger kafasına sıkıyor Ace'in. Ace tepki bile veremiyor. Ama mermiler kafasını delip geçiyor, hiçbir şey olmuyor. Bu sahne logia bedenin daima logia olduğuna kanıt değil mi ?

Sabaody'de eziğin biri Kizaru'ta ateş etmişti. O an Kizaru'nun meyve kapalı olsa o adam Kizaru'yu öldürecekti o zaman ? Şaka gibi değil mi ? :)

Sabo mera mera yediğinde ben artık ateşim diyor ?

Burada aklını kurcalayan tek sahne Luffy'nin Arabastada Smoker'a çarpması, Smoker'ın da Ace'e çarpması. Sıkıntılı bir durum, evet. Devam edeyim.

Luffy istediği zaman insana dönüşecek olsa Shanks o kadar kızar mıydı meyve yediği için ? Evet biz logiadan bahsediyoruz. Ama yukarıda dediğim gibi logiaları özel kılan şey ne ?

Oda malının yine ikilemde bıraktığı bir konu. Kafa karıştırıcı sahneler var farkındayım. Bu yüzden düşüncemde diretmiyorum fakat her zaman açık olması daha mantıklı geliyor bana. Aksi halde meyvenin kapalı olduğu bir durumda ölmen an meselesi, b. haki kullanamıyorsun (!) falan.. Ee nasıl oluyor da bu meyve türü en güçlü meyve türü oluyor o zaman ? Avantajından çok dezavantajı var :bilmem:
O mantığı bende bilmiyorum sebebini lakin sana bir iki örnekle paramecia ile logianin farkini anlatayım. Paremicia luffy suyun altında boynunu başkası uzatabiliyor ama kendisi kokunu uzatacak kadar dermani kalmiyot kan sekeri düşüyor. Bkz: arlong park. Ayni şekilde kairoseki kelepçede de Luffy hala lastik ama o gücü kullanacak takati yok. Ama logiada işler farklı kairoseki veya deniz suyu olunca logia olanlar logia özelliklerini aktif edemiyorlar edecek takatlari kalmıyor. Zaten öyle birşey olsa Ace'i kıçı kırık kılıçlarla nasıl idam edecekler. Misal akainu direk ölümsüz olur adam hakili saldırılara bile sadece ah diyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık