Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilemiyorum doğrusu. Hep bizim gözümüzden gördük, bakış açısının birleştiği yer Sabondy idi. Orada da Kidd fena bir görüntü çizmedi. Bakalım Kaido ve Üçlü ittifak karşılaşması sonrası çok daha iyi yorum yapılacak seviyeye gelecek.
Öyle de ne bileyim ciddi ciddi görmek lazım bir yandan da dandik Bege böyle ise Kid nasıldır diye düşünmüyor değilim.

Hayır hayır bak güç dengesi şöyle.
Kid>Luffy
Zoro>Killer

Böylece 2 vs 2 yaparken dengeli olacaktır.:D
Kid>Luffy
Killer>Zoro
Vs yaptıklarında
Luffy>Kid
Zoro>Killer :) Denklem bu bence :)

Kid'den büyük beklentilerim olduğunu söylemişmiydim?Söylemişimdir muhtemelen.Ama yineleyeyim.Nova kaptanlardan hangisinin kendisi dışında tayfasında bi nova var?2 tanesinin.Kim onlar?Luffy ve Kid.Novalardan kim hariç en yüksek ödüle sahip kişi Luffy?Kid.Hatta Chopper da şaşırıyor Luffy'den yüksek ödüllü mü var diye.Sorularıma devam edeyim.Luffy dışında kim yonkolara yamanmıyorda onlara bulaşıyor?Kid.Kim kol veriyor?Kid.Yonko gemilerini kim batırıyor?Yine Kid.Bence Kid ileride yonko olacak.Ve hatta belki Teach'ten önceki nihai rakibi olacak Luffy'nin :) Böylede beklentilerim var ondan.Ve beni yanıltmayacağından büyük oranda eminim :)

İş dönüp dolaşıp niyet okumaya ya da en azından sezmeye geliyor işte. Ki burda Caribou'yu sezişi böyle bir yeteneğin olduğunun ipucunu veriyor bana göre.

Ayrıca bana göre daha güçlü bir kanıt olarak şu var: Dragon Ball'da başkasının hem ki'sini, hem ki seviyesini hem de kötü mü iyi mi ki'si bütün bunları sezebiliyordu adamına göre. İlk ikisi one piece'te var, 3. ise var ama tam gösterilmedi işte bence mesele bu. Gözlem hakisi ile karşıdakinin niyetini, özellikle de kötü niyetini sezebilirsin. Böylece Sugar'ın bi numarası kalmıyor.
Dragonball'daki olayın aynısı olduğunu bilemezsin ki aynı olduğunu düşünmen için seride gerçekleşen bir olay yok. Dediğim gibi Luffy Sugar olayını açıklayamadan böylesi bir düşünceyi savunamazsın. Önceki mesajımda zaten söyledim. Varlığını hisedebilirsin sesini duyabilirsin hareketini ön görebilirsin ama niyetini anlayamazsın. Başka bir örnek veriyim. One Piece film Z Kizaru ile Zeyphyr'ın dövüşünde Zeyphyr Dyna taşını Kizaru'ya savurur ve Kizaru anında başka bir yere kaçar fakat Dyna taşının gittiği yer orasıdır. Zephyr Kizaru'nun oraya kaçacağını öngörmüş ve oraya atmıştır taşı fakat Kizaru, Zephyr'ın taşı o amaçla attığını neden öngörememiştir? (Benim cevabım: Zephyr'ın gözlemlediği şey hareketidir. Kizaru'nun oraya kaçacağını tahmin etmesi normaldir. Ama Kizaru o taşı o anki bulunduğu yere attığını sanmıştır. Kurtulmak içinse aynı doğrultuda başka bir yere kaçmıştır. Kizaru Zephyr'ın düşüncesini anlayamamıştır.)

Dragonball'daki olayın aynısı olduğunu bilemezsin ki aynı olduğunu düşünmen için seride gerçekleşen bir olay yok. Dediğim gibi Luffy Sugar olayını açıklayamadan böylesi bir düşünceyi savunamazsın. Önceki mesajımda zaten söyledim. Varlığını hisedebilirsin sesini duyabilirsin hareketini ön görebilirsin ama niyetini anlayamazsın. Başka bir örnek veriyim. One Piece film Z Kizaru ile Zeyphyr'ın dövüşünde Zeyphyr Dyna taşını Kizaru'ya savurur ve Kizaru anında başka bir yere kaçar fakat Dyna taşının gittiği yer orasıdır. Zephyr Kizaru'nun oraya kaçacağını öngörmüş ve oraya atmıştır taşı fakat Kizaru, Zephyr'ın taşı o amaçla attığını neden öngörememiştir? (Benim cevabım: Zephyr'ın gözlemlediği şey hareketidir. Kizaru'nun oraya kaçacağını tahmin etmesi normaldir. Ama Kizaru o taşı o anki bulunduğu yere attığını sanmıştır. Kurtulmak içinse aynı doğrultuda başka bir yere kaçmıştır. Kizaru Zephyr'ın düşüncesini anlayamamıştır.)
Luffy Sugar olayının açıklanmaya ihtiyacı yok bence. Luffy zaten çok dikkatsiz biri ayrıca o kadar üst seviye değil hakide hala demek ki. Ve oradaki kurguyu atlama, Usopp'un haki açması gerekiyordu.

Zephyr'ın gözlem hakisi Kizaru'nunkini yendi. Satranç gibi düşün, bir hamle önde olunca öyle oldu.

Dragon Ball Oda'nın favori mangası ve seride birçok esin kaynağı var. Haki de ordan alınma zaten.

Yani ben açıkladığım şekilde olduğunu düşünüyorum gözlem haki olayının, ama yanılabilirim tabi ki. İlerde anlaşılır neyin ne olduğu..

Aushsjahahehhaşhajshd :D Biz. :D
Teach'a Kaeroseki işler mi?
Teach Dragon'dan güçlü mü? Gibi sorular da güzel olurdu.

Bana göre Kid Luffy'e neredeyse denk. Belki çok az bir farkla Kid öndedir. Haki'de yeterince geliştiyse tabii. Onun dışında potansiyeli acayip yüksek bir karakter.
Zoro - Killer olayında ise kararsızım, bir görsek NW'deki halini, daha iyi olur.

Kid'in Luffy'den güçlü olmasına imkan yok. Luffy'nin yaptıklarının yarısını yapsın. Sonra anca gelip abi ben sana dengim haaaaa desin.
Kid>Luffy'yi görünce sinirlerim zıpladı valla.

Bir daha görmeyeyim böyle şeyler.
Nedense Killer'ı bir türlü Zoro'ya rakip olarak göremiyorum. Kolundaki zımbırtılardan dolayı galiba. Yoksa zeki adam :(

Edit: Bu sarı saçlı adamların ekseriyeti zeki oluyor lan. Neden ki acaba :D
Katıldığım tespit. Katıldığım da denemez. Bizzat yaşadığım tespit. :/

MDL_Roronoa

Kid'i luffy'ye hazırlıyorlar zaten.

Şu ara işlenen süpernovalar muhtemelen en güçsüzleri olacak. Daha Drake, apoo gibi adamlar var. Muhtemelen begeden falan üstün olacak bu adamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık