Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Toplam vaka 7641. Vefat eden 108. Toplam 70 hasta iyileşmiş.
İyileşen sayısı 42'ydi. Yani 28 iyileşme var. Ölen sayısı ise 16. İyileşen sayısını bu şekilde ölen sayısının üzerine çıkarabilirsek belki durum diğer ülkelerdeki gibi vahim hal almadan toparlayabiliriz.
İnşallah.

7402 toplam vaka.Bugünkü yapılan test 7641
Teşekkürler.

İyileşen sayısı 42'ydi. Yani 28 iyileşme var. Ölen sayısı ise 16. İyileşen sayısını bu şekilde ölen sayısının üzerine çıkarabilirsek belki durum diğer ülkelerdeki gibi vahim hal almadan toparlayabiliriz.
İnşallah.
İnşallah.
Ölen kişi oranının artmaması da güzel. İlk 2 hafta geçti önümüzdeki iki haftalık süreç önemli vaka sayısının artması yavaşlarsa bir şeyler iyiye gidiyor demektir.

Hastaneden geldim az önce.

Babam ile ilgili bilgi almak için. Herhangi bir doktor bulamadım konuşacak. Hemşirelerle konuştuğum da karantinada ki kişi telefon ile konuşabiliyorsa iletişim kurabilirsiniz diğer türlü acil bir şey olursa hastane size haber verecek dendi. Yani karantinada ki kişinin akıbetini o kendisi söylebilirse bileceksiniz diğer türlü gözünüz yollarda aman kötü bir haber gelmesin diye telefon gözlemekle geçecek.

Dün uyarmıştım tekrar uyarayım eğer acil değilse lütfen hastanelere gitmeyin. Sağlam girer hasta çıkarsınız mazzallah.
İzmir içindeyse arkadaşlara sordurabilirim isim soyisim özelden atarsan ulaşılması istenen kişiyi. İzmir dışında biraz zor :/

Teşekkürler.

İnşallah.
Ölen kişi oranının artmaması da güzel. İlk 2 hafta geçti önümüzdeki iki haftalık süreç önemli vaka sayısının artması yavaşlarsa bir şeyler iyiye gidiyor demektir.
Bilemiyorum. İtalya uzun süre sakinde. Vaka sayısı da ölü sayısı da çok azdı. Sonra bir anda ölü sayısı artmaya başladı. Neredeyse katlanarak hem de. Salgının ateşli bir yayılma halinde olduğu şu zamanlarda hiçbir tarih benim için rahatlatıcı olmayacaktır. Belki Çin'deki gibi iyileşme oranları gibi ölümlerden çok daha hızlı katlanarak artışa geçtiğinde biraz daha rahat hissedebilirim.

Bilemiyorum. İtalya uzun süre sakinde. Vaka sayısı da ölü sayısı da çok azdı. Sonra bir anda ölü sayısı artmaya başladı. Neredeyse katlanarak hem de. Salgının ateşli bir yayılma halinde olduğu şu zamanlarda hiçbir tarih benim için rahatlatıcı olmayacaktır. Belki Çin'deki gibi iyileşme oranları gibi ölümlerden çok daha hızlı katlanarak artışa geçtiğinde biraz daha rahat hissedebilirim.
Arkadaşım İtalyada yüksek lisansını yapıyordu. Söylediğine göre insanlar salgın yavaş yavaş durdu sanıp ev partileri vermiş her şey düzeliyor diyerek. Üstelik söylediğine göre de hastalığın en yoğun olduğu şehirlerden birisinde kendisi...

Arkadaşım İtalyada yüksek lisansını yapıyordu. Söylediğine göre insanlar salgın yavaş yavaş durdu sanıp ev partileri vermiş her şey düzeliyor diyerek. Üstelik söylediğine göre de hastalığın en yoğun olduğu şehirlerden birisinde kendisi...
Zaten ben de "rahatlarım" demedim, biraz "daha rahat hissederim" dedim. Yoksa bir tek hasta varken bile aslında salgın devam ediyor demektir. Keşke İtalyanlar da biraz daha çekingen olsalardı. Çok üzücü bir durum onlarınki. İspanya geriden çok şiddetli geldi. İngiltere sahiden çok ahmakça davrandı, daha kötüye gitmezler umarım. Fransa, İtalya, İspanya gibi patlama göstermedi ama gitgide gitgide o da İran'a yaklaştı. Amerika da Fransa gibi aralıksız kayıplar vere vere devam etti. Almanya şimdiden büyük kayıpları göze aldı ve ağır vakalardan vazgeçti.
Çok fazla örnek var bizi bekleyen kötü senaryolar için. Çin bile bir örnek olabilir çünkü ülkede yeni bir salgın dalgası bekliyorum ben şahsen.

Buna getirilen bir açıklama var. Buna göre bu virüsün genetik kalıntısı yani virüsün bir aralar orada bulaşıcı şekilde durduğuna dair bir emare. Yani ceset. Bir hayvan ölüsü bulduğumuzda nasıl ki artık hayvan yaşamıyorsa oradaki virüs kalıntısı dabulaştırıcı değil. Zaten bunun üzerine bir çalışma yapılmamış. Bakalım yapılınca ne çıkacak.

Ama Abd'de Cnbc filan virüs 17 gün yaşıyor diye biraz kafa bulandırmış.

Yukarıda attığım gibi bu konuda bir çalışma var ve en çok plastik ve çelikte 3 gün yaşıyor.

Bu haber linki: https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/turkce/amp/haberler-dunya-51943651

Bu da ilgili makale: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2004973?query=featured_home

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık