Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Gaming Laptop

Hangi markayı alırdınız

• Kullanılan toplam oy
    15
Arkadaşlar öncellikle merhaba
Konuya şöyle başlayayım, bir arkadaşım Belçika’da kalıyor ve dolayısı ile onun ile birlikte yurt dışından bir laptop almayı düşünüyorum.
7 yıl önce monster abra serisi almıştım. Isınma problemleri vardı ama performası fena değildi.
Geçen sene casper excalibur g900 almıştım. Güzel laptop ama bana küçük gelmişti ve şu an için pahalı bence
Son bir kaç aydır; msı,asus rog strix ve alienware laptoplarına bakıyorum. Çoğu forumda bu saydıklarımda da sorun yaşayanlar olmuş ve mantıken bana kasa topla diyebilirsiniz ama onuda denedim. 20 bin ve üstü bi miktar çıkıyor ki daha fazla şu an iyimser yaklaştım.(Şu an ki kurda dolar 7 küsürlerde 6.85 e kadar gerileyebilir deniyor 2 2.5k dolara güzel ünüler mevcut)
Neyse :D siz almak isteseydiniz hangi markadan alırdınız.

Arkadaşlar öncellikle merhaba
Konuya şöyle başlayayım, bir arkadaşım Belçika’da kalıyor ve dolayısı ile onun ile birlikte yurt dışından bir laptop almayı düşünüyorum.
7 yıl önce monster abra serisi almıştım. Isınma problemleri vardı ama performası fena değildi.
Geçen sene casper excalibur g900 almıştım. Güzel laptop ama bana küçük gelmişti ve şu an için pahalı bence
Son bir kaç aydır; msı,asus rog strix ve alienware laptoplarına bakıyorum. Çoğu forumda bu saydıklarımda da sorun yaşayanlar olmuş ve mantıken bana kasa topla diyebilirsiniz ama onuda denedim. 20 bin ve üstü bi miktar çıkıyor ki daha fazla şu an iyimser yaklaştım.(Şu an ki kurda dolar 7 küsürlerde 6.85 e kadar gerileyebilir deniyor 2 2.5k dolara güzel ünüler mevcut)
Neyse :D siz almak isteseydiniz hangi markadan alırdınız.
Ben de MSI var.Daş gibi makine.Hor kullanmama rağmen sadece dış cervesinde kırıklar oldu.

Alienware kalite bakımından hepsini tokatlar.
Bir kaç arkadaşımda böyle düşünüyor. Hatta bende öyle düşünüyorum. Forumlarda bi bakındım. Alan kişiler ısınmadan şikayetçi Ama bence normal her laptop ısınır, ısınmaması imkansız zaten

Ek olarak https://www.amazon.com/Alienware-Display-i7-10th-GeForce-15-15-99/dp/B08DW54RCP/ref=mp_s_a_1_5?dchild=1&keywords=alienware+laptop&qid=1613028285&refinements=p_n_intended_use_browse-bin:9647497011,p_n_feature_five_browse-bin:13580788011&rnid=2257851011&s=pc&sprefix=alien&sr=1-5 muazzam bi laptop şu anki kurda 17 k ya tekabül ediyor. bence çok iyi

Smoker-san'ın da bahsettiği Alienware çok uzun bir zamandır piyasada olan Dell gibi başarılı bir firmanın markası olması bile artı tercih sebebidir diğer markaları kıyaslamak hata olur.Yani laptoplarda şöyle bir durum var bileşenleri üretenler sonuçta a,b,c,d firmaları laptop üreticileri bu bileşenleri tedarik edip kendi üretimlerini yapıyorlar bu açıdan bakıldığında aralarında bi fark olmaması gerekir gibi düşünenler olabiliyor fakat işin arka planında çok fazla düşünülmesi gereken geliştirmeler var soğutma kanalları iç ızgara malzemeleri bileşenlerin uyumluluğu ve entegrasyonu kısımlarında esas farklılıklar ortaya çıkıyor bu konular bir araya geldiğinde bunu diğerlerine kıyasla çok daha başarılı bir şekilde yapan bir firma Alienware.
Öte yandan laptopların ısınma konusu kullanılan alanın kısıtlılığı ve mobilite olmaları sebebiyle yakın bir gelecekte bütünüyle çözülebilecek bir sorun değil böyle bir beklentiye girmemek lazım.Belki şu son zamanlarda bahsedilen uzay metali var doğru adını bilmiyorum o bu sektöre girebilirse belki ancak o zaman bu sorun çözülebilir buda epey uzun seneler alacaktır.
Son olarak hiç bir laptop aynı donanımlı bileşenlerle toplanmış bir kasa pc'ye rakip olamaz :D

Dell Alienware g3 kullanıyorum. i5 işlemci ve 1650ti ekran kartı var. 32gb ram taktım. 500 gb da ssd var. Termal soğutma sistemi var. Cihaz ısınsa da bana mısın demiyor. Kasası da çok kaliteli. Geleceğin nvidia now gibi cloud sistemlerde olacağını düşünürsek artık donanımın 1 kaç yıl sonra bir önemi kalmayacaktır. Bir de şu internet adam gibi hızlı olsa.

Smoker-san'ın da bahsettiği Alienware çok uzun bir zamandır piyasada olan Dell gibi başarılı bir firmanın markası olması bile artı tercih sebebidir diğer markaları kıyaslamak hata olur.Yani laptoplarda şöyle bir durum var bileşenleri üretenler sonuçta a,b,c,d firmaları laptop üreticileri bu bileşenleri tedarik edip kendi üretimlerini yapıyorlar bu açıdan bakıldığında aralarında bi fark olmaması gerekir gibi düşünenler olabiliyor fakat işin arka planında çok fazla düşünülmesi gereken geliştirmeler var soğutma kanalları iç ızgara malzemeleri bileşenlerin uyumluluğu ve entegrasyonu kısımlarında esas farklılıklar ortaya çıkıyor bu konular bir araya geldiğinde bunu diğerlerine kıyasla çok daha başarılı bir şekilde yapan bir firma Alienware.
Öte yandan laptopların ısınma konusu kullanılan alanın kısıtlılığı ve mobilite olmaları sebebiyle yakın bir gelecekte bütünüyle çözülebilecek bir sorun değil böyle bir beklentiye girmemek lazım.Belki şu son zamanlarda bahsedilen uzay metali var doğru adını bilmiyorum o bu sektöre girebilirse belki ancak o zaman bu sorun çözülebilir buda epey uzun seneler alacaktır.
Son olarak hiç bir laptop aynı donanımlı bileşenlerle toplanmış bir kasa pc'ye rakip olamaz :D
Bende kasa toplamak istiyorumda işin içinden çıkılmıyor. Birde 11-12 senedir laptobum ile arkadaşlarıma gidip oyun oynarız. O alışkanlığıda devam ettirmek istiyorum :D

Bende kasa toplamak istiyorumda işin içinden çıkılmıyor. Birde 11-12 senedir laptobum ile arkadaşlarıma gidip oyun oynarız. O alışkanlığıda devam ettirmek istiyorum :D
Tekrar pc almaya karar verdiğimde bu konuyu çok düşündüm.Sağa sola götürürüm tatilde yanıma alırım vsvs sonra konu üzerine düşündüm biraz zaten insanlarla yüz yüze baktığımız pek yok pc'yi alıp arkadaşın yanına gitsem bi noktadan sonra aynı oyunda da olsan pc'ye gömülüp kopuyorsun, bunun yerine online oyun oynarak muhabbet edip buluştuğumuzda oyunun kritğini yapmak eğlendiğimiz sinirlendiğimiz anlar üzerine sohbet kurmak bana çok daha verimli geldi.Tatilde yanıma alırım konusu ise ben tatile neden gidiyorum kafa dağıtmak eğlenmek kendimi yenilemek için yanımda pc olsa oyun oynayacağım diye sahilde uzanıp denizin sesini dinlemeyi ay'ı izlemeyi ya da futursuzca yürüyüş yapmayı vsvs gibi yapacağım bir çok aktiviteyi es geçeceğim zaten gündelik hayatımda oyun oynuyorum ekstra daha fazla zamanımı gömmeye gerek yok diyerekten masaüstü pc'ye geçtim.
Aslında işin içinden çıkılamıyacak bir durum yok ben kendi isteklerimden bi liste oluşturdum oyunlardaki hedefim ne şeklinde bu hedefi belirleyip ona göre topladım gayette iyi oldu.Sıkıntı insanları 4k 60fps 8k 120fps işte muazzam cart curt gibi etkenlerle büyüleyip boş işlere yoruyorlar.Emin ol her oyunda 1920x1080 çözünürlükte ultra ayarlar ile aç önüne kimi koysan ağzı sulanır 4k 8k falan bence ortalama bir oyuncu için sadece daha fazla para yontmak için bir strateji.Ha fark yok mu elbetteki var ama emin ol onlar olmadan da fazlasıyla tatmin eder.

Hangisi ürünü var, GS75 stealth ile GE75 raider serileri arasında gidip geliyorum. Bi yandan da asus rog strix scar ile zephyrus arasında ama 15.9 inç almak istemiyorum
Gf72 var bende.Isınma problemi falan olmuyor.Fanlari çok kaliteli yapmışlar.Benimle aynı zamanda Asus rog serisi alan arkadaşım vardı aynı özellikler ile ısınma problemi yaşıyordu.Gerçi makineden makineye değişiyor bu durum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık