Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Aynen yazım hatası yapmışım.Gerçi diziyi gömüp kitaplarıda çok yüceltmemek lazım.Son 2 kitap çok bayıktı mesela.İkisini ayrı evrenler olarak düşününce zevk veriyor.
Ben kitabı henüz okumadım, finali yazılana kadar da okumayacağım. Ne kadar bekleyeceğimin muallak olduğu bir işe girişmeyi sevmiyorum. Dizi dahilinde bakarsak, kimi karakterin ne kadar pasifleştiği, olayların eskiye göre nasıl beklendik şekilde geliştiği göze batıyor yeterince zaten. Çok sevdiğim Baelish tutarsız, kız peşinde bir sinsiye indirgendi. Varys ise geçen Dany ile eski bölümleri anımsatan bir konuşma yaptı, onun dışında süs gibi duruyor sahnelerde. Ben ikilide şunu sevmiştim:

Ekşide 8. sezon 1 ve 2. bölümlerinin sızıntılarının olduğu senaryoyu okudum.Bunu başka okuyan var mı ? Varsa düşünceleri nedir merak ediyorum.

Gerçekten yazdığı gibiyse tahmin ettiğim bir kaç şey oluyor.Ama okurken elim ayağım titredi.Yok böyle bir şey.

Ejderhanın tek okla inmesi kadar saçma birşey görmedim.HAdi zaman atlaması,ışınlanmayı geçtim de bune la.Ejderha dediğin bu dünyada nehir kurutuyo lan.3 ejderha nehiri buharlaştırıyor.O ejderin o oku havada yakarak yok etmesi gerek.Hadi vurdu ejderi.Lan o okun tınlamaması lazım.Senaristler MArtin'nin dünyasını çok yanlış anlamış.

Ekşide 8. sezon 1 ve 2. bölümlerinin sızıntılarının olduğu senaryoyu okudum.Bunu başka okuyan var mı ? Varsa düşünceleri nedir merak ediyorum.

Gerçekten yazdığı gibiyse tahmin ettiğim bir kaç şey oluyor.Ama okurken elim ayağım titredi.Yok böyle bir şey.
Bana fazla uydurma geldi. Got bile olsa bu kadar garip olaylar olmaz.

Kitapları okumadım ama gene de ne oluyor ne bitiyor az buçuk internetten bilgi aldım. Anladığım kadarıyla hikaye aşırı derecede dallanıp budaklanmış durumda ancak zaman sıkıntısından ya da başka kaygılardan dolayı çoğu diziye taşınmamış durumda. Hikayede bu önemli parçalarla çözülecek olaylar dizide söz konusu parçalar olmadığı için kısır döngüye girdi ve zaten Martin gibi yetenekli bir insanın da tamamen el etek çekmesiyle iyice çıkmaz halini aldı. Maalesef yazarlar bu tarz problemleri Evren'in üzerine kurulduğu temelleri Yok sayarak çözmeyi tercih ediyorlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık