Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Foxy

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Bence sempatik adam.

    Kullanılan: 29 32.6%
  • Elim kırılsaydı da, konusuna tıklamasaydım.

    Kullanılan: 60 67.4%

  • Kullanılan toplam oy
    89

Foxy
(Fokushī), Foxy Korsanları'nın kaptanıdır ve mangada Long Ring Long Land Arkı'nın, animede ise filler olarak kabul edilen Foxy'nin Dönüşü Arkı ve Spa Adası Arkı'nın baş kötüsüdür

Görünümü

Foxy serideki en tuhaf görünümlü adamlardan biridir. Oldukça sıska kolları ve bacakları vardır, buna karşın kocaman bir göbeğe sahiptir. Yarık bir dudağı ve seride kimsede olmayan, ikiye ayrılmış saçları vardır. Kalın ve tüylü kaşları sürekli yukarı kalkık bir haldedir. Yüzünden kurnaz bir sırıtış eksik olmaz. Burnu Kaku ve Usopp'un burnuna benzer, ancak Foxy'nin burnu kırmızı renktedir ve ucu sivridir. Siması bir tilkiyi andırır.

Paçalarını sivri burunlu botlarının içine soktuğu, turuncu renkte bir pantolon giyer. Pantolonun askıları da turuncu renktedir ve pantolona bağlandığı yerlerde büyük düğmeler vardır. Pantolonun içinde ne olduğu tam belli olmayan, üzerinde yaprağa benzeyen desenleri olan yeşil renkte başka bir kıyafet daha vardır. Pantolonun ön kısmında, içeri sokulmuş kısa bir tahta kınlı kılıç bulunur.

İlginç bir kolye takar. Kolyenin zincir kısmı altından yapılmıştır ve üzerinde birçok halka vardır. Kolyenin kendisi ise gümüştür. Kolyenin üstünde tilki kulağını andıran iki tane sivri çıkıntı, ortasında ise mavi renkte bir mücevher bulunur. Yakası ve manşetleri kürk olan uzun bir ceket giyer. Ceketinin sağ tarafında büyük düğmeler vardır. Animede ceketi mor renkte yapılmıştır. Mangada ve mangaya bağlı diğer yapımlarda ise ceketi gümüş rengindedir.

Kişiliği

Foxy son derece sahtekar ve üçkağıtçı bir adamdır. Korsan tayfaları arasında yapılan ve kaybedenin karşıya bir tayfa üyesi verdiği Davy Back Fight isimli oyunda karşı taraftan tayfa üyesi çalabilmek için bildiği bütün numaraları yapar. Foxy tayfasındaki kişilerin birçoğunu bu oyundan elde etmiştir. Ancak ilginç şekilde başka bir tayfadan zorla Foxy'nin tayfasına geçen adamlar Foxy'ye ve diğer tayfa arkadaşlarına çok önem verirler.

Foxy bir takımın kendi başına bir şey yapmak istemesini ve kazanmak için çabalamasını bir onur olarak görür. Bu yüzden de kendisine çok güvenir ve kendisinin yakışıklı bir adam olduğunu düşünür.

Foxy'nin kendine olan bu aşkı, hakaret ya da eleştiriye karşı çok hassas olmasına neden olmuştur. Duyacağı en ufak bir saldırgan söz bile onu depresyona sokar, anında yere çöker ve kafasının üzerinde kara bulutlar oluşur. Fakat kişiliği çok değişken olduğu için, çökmüş haldeyken bir iltifat duyarsa hemen normale döner. Animede Nami ve Usopp, Foxy'nin bu zayıflığı kendi avantajlarına çevirmiş ve bunu kullanarak Foxy'yi durdurmuşlardır. Biri sürekli onu överken, diğeri de durmadan hakaret etmiş, bu da Foxy'nin duygusal olarak felç geçirmesine sebep olmuştur.

Yetenek ve Güçleri

Foxy, Şeytan Meyvesi'nin yeteneklerini hile yapmak için kullanan kurnaz birisidir.

Olağan dışı bir zaman algısı vardır. Yavaşlattığı top güllelerinin tam olarak ne zaman normal hızlarına döneceğini net olarak bilmiştir.

İyi sayılabilecek bir fiziksel güce sahiptir. Hiç yorulmadan birbiri ardına bir sürü güçlü yumruk atabilir.

Şeytan Meyvesi
Foxy, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Noro Noro no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona, ellerinden çıkan mikroskobik ışın sinyalleri ile rakibini ya da nesneleri 30 saniye boyunca yavaşlatma gücü vermiştir. Hile yaptığı zamanlarda gücünü saldırılarını daha kuvvetli yapmak ya da rakibini durdurmak için kullanır. Monkey D. Luffy, Foxy'nin gemisinde bulduğu bir ayna parçası ile Noroma fotonlarını geri yansıtıp, o şekilde Foxy'yi yenebilmiştir.

Foxy, Noro Noro no Mi güçlerini kullanacağı zaman işaret ve serçe parmağı yukarı bakarken orta ve yüzük parmağını baş parmağı tutar. Parmaklarının bu duruşu tilki kafasına benzer.

Silahları ve Numaraları
Foxy'nin Gorilla Puncher #13 adını verdiği, devasa bir mekanik yumruk atma makinesi vardır. Bu makineyi Davy Back Fight'ın Dövüş bölümünde kullanır. Makinenin attığı yumruklar alev alabilir ve bu alevler deniz canavarlarını bile yakabilir. Yumruk makinesine ek olarak, Dead Hit-kun isimli dev bir topu vardır.

Bunlara ek olarak Foxy'nin Şeytan Meyvesi ile bağlantısı olmayan çeşitli numaraları vardır;

Uso Shiji Daisakusen (Tabela Numarası): Bu Foxy'nin 18. numarasıdır. Bu numarada yarış yerinin ortasına normal rotadan farklı bir yönü gösteren bir tabela koyar. Amacı rakibini başka tarafa göndererek, ona zaman kaybettirmektir.

Uso Goal Daisakusen (Bitiş Numarası): Bu numarada ise yarış yerinin ortasına sahte bir bitiş tabelası koyar. Amacı rakibine yarışını bittiğini düşündürerek, onu durdurmaktır.

Eldiven Geliştirme: Foxy, Luffy'nin normal yumruklardan zarar görmediğini anlayınca, boks eldivenlerinin üzerine dikenli ve mavi renkte bir eldiven daha takarak daha fazla hasar vermiştir. Eldivenlerinin bu hali Porchemy'nin eldivenlerine benzer.

Foxy Shichihenge (Foxy'nin Yedi Farklı Kılığı): Foxy kılık değiştirerek rakibinin dikkatini dağıtır ve ona sinsice saldırır. Teknik olarak kılık değiştirdiğinde görünümü aynı kalır ve sadece bir salak (Luffy gibi) onun Foxy değil de, bir başkası olduğuna inanır. Aşağıda girdiği bazı kılıkları görebilirsiniz;Kuyashimagire Ipponzeoi (İntikam Fırlatışı): Foxy'nin kaybettiği bir yarıştan sonra kullandığı bir tekniktir. Foxy, rakibini tebrik etmek için elini dostça ona uzatır, fakat asıl amacı rakibini elinden tutup, yere çarpmaktır. Bu tekniği Luffy üzerinde denemiş, fakat Luffy lastik olduğundan teknik bir işe yaramamıştır.

Ek Bilgiler

- Foxy, şimdiye dek yaptığı dövüşlerin 920'sini kazanmış ve sadece bir kez Luffy'ye yenilmiştir.

- Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi Foxy'nin de kendine has bir gülüş tarzı vardır; Fuehfehfehfeh!

- Luffy, Boa Hancock'tan gelen Mero Mero Işınları'nı Foxy'nin Noro Noro Işınları sanmış ve yavaşlayacağını düşünmüştür.

- Foxy mangada bir kere görünüp, animede birden fazla kez gösterilen ilk ve tek karakterdir.

- Birçok kültürde tilkiler kurnaz ve numaracı olarak görülür. Bu Foxy'nin adına ve temasına uyar (Fox, tilki demektir).

- Foxy, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 56. sıradadır.

- Foxy, FUNimation dublajında kalın bir Avrupa aksanı ile konuşur. Ayrıca yine FUNimation dublajında gülüşü orijinal olarak bırakılan az sayıda karakterden biridir.

- Foxy mangada Luffy'yi dikenli bir çukurun içine atmaya çalışır, fakat çukura kendi düşer ve dikenler vücuduna saplanır. Animede ise bu sahne değiştirilmiş, Foxy dikenlerin üzerine düşmeden durmuştur. Aşağıda görebilirsiniz;Künye

Adı: Foxy
Okunuşu: Fokushī
İngilizce Adı: Foxy
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 305, Anime 207
Bağlantısı: Foxy Korsanları
Unvanları: Korsan, Kaptan
Lakabı: Gümüş Tilki (Jap. Gin-gitsune, İng. Silver Fox)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 4 Nisan
Ödülü: 24.000.000 Belly

Şeytan Meyvesi
Adı:
Noro Noro no Mi (Tr. Yavaş Yavaş Meyvesi, İng. Slow-Slow Fruit)
Anlamı: Yavaşlık, Halsizlik
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Foxy
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Luffy Boa Hancock'tan gelen Mero Mero Işınları'nı Foxy'nin Noro Noro Işınları sanmıştır. ordaki surat ifadesi çok komikti luffy'nin
eline sağlık Smoker (Çeviriyoruz İşte....) bu lafın hakkını veriyosun fazlasıyla
O lafı yazdığımda manga çeviriyordum. Değiştirecektim, ama gerek kalmadı. Karakter düşünüyorum kimi çevirsem diye.
 
ellerine sağlık
ama bu'nu çevirmek boşa uğraş gibi ( Bu adamdan Tiksindiğim için'de ola bilir / Filler'de geçtiğin'dende ola bilir :) )
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık