Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Film İzleme Kulübü (Kapanmıştır)

Tamam mı, devam mı?

• Kullanılan toplam oy
    53
Öyle birşey malesef yapılmıyor mümkün değil bunu yapan bir ebeveyn yok.Bu hata olurdu zaten.Tamam hadi yap bakalım aynısını.13 yaşındaki çocuğa seçim hakkı sun bakalım okula gitmeyi kaç tanesi seçecek örneğin ? :D Diyelim sistem böyle bir özgürlük tanıdı (tersi olduğunu varsay) ve anne - baba da çocuğuna seçim hakkı tanıyor.Okula gitmezdi çoğu peki sen buna izin verir miydin ?
O konu 13 olmasın da 15 olsun. 13 fazla küçük, daha ergen bile değil neredeyse. Eğer bence, çocuğu 15 yaşına kadar iyi yetiştirirsen, o çocuk okula gitmeyi kendi kendine kabul eder zaten. O yaşlarda iken kendimi ve arkadaşlarımı falan düşünüyorum, çoğumuz okula gitmeyi isterdik. Tamam arada söverdik falan ama, okumak istemiyorum gibi bir şey demezdik yani. :ehe:

Ama bu konuda ebeveyn elini vicdanına koyup, ben bu konuda doğru mu düşünüyorum, çocuğu nasıl eğittim, çocuğum ileride bu kararından pişman olur mu gibi şeyleri de objektif bir şekilde düşünmeli. Çocuk okumak istemiyorsa hem sen çocuğu iyi yetiştirememişsin, hem de çocuğunun ileride kesinlikle pişman olacağı bir şeye sebebiyet veriyorsun demektir.

Ama din konusu veya insanlardan uzak yaşama konusu daha farklı durumlar yani.

Hayatımda çok yoğun bir döneme girdiğimden dolayı foruma bile doğru düzgün giremiyorum, dolayısıyla kulübü takip edemiyorum. Kulüpten terhisimi rica ediyorum @Mercury . Kulüpteki tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum. İyi seyirler ve sohbetler herkese.

Ebeveynler kendi inançlarını empoze etmeli mi yoksa etmemeli mi? Sen hangi taraftasın?!
Ikisini de tam olarak yapmamalı bence. Bence yapılması gereken, çocuğa o konudaki terminolojiyi, bilimi ve kendi argümanlarının bir kısmını öğretip, her daim açık kapı bırakıp bu şekilde 15-16 yaşlarına kadar gelmesini sağlamak. O yaştan sonra son kararı kendisi verecektir zaten.

Kaba bir tabir de olsa, şöyle bir atasözü var: "Bekara karı boşamak kolay." Çocuğum olmadığı için benim söylediğim de o mantığa çıkıyor olabilir belki. Yani şu an için aklımdaki düşünceler sana söylediğim gibi. İleride, çocuğum olursa bu konuda daha çok araştırma yapar, ve neticede eşimle ortak bir karara varırız diye düşünüyorum.

Peki sen hangi taraftasın? :D

Hayatımda çok yoğun bir döneme girdiğimden dolayı foruma bile doğru düzgün giremiyorum, dolayısıyla kulübü takip edemiyorum. Kulüpten terhisimi rica ediyorum @Mercury . Kulüpteki tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum. İyi seyirler ve sohbetler herkese.
Tamamdır, çıkardım. İyi dileklerin için kulüpteki herkes adına teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ikisini de tam olarak yapmamalı bence. Bence yapılması gereken, çocuğa o konudaki terminolojiyi, bilimi ve kendi argümanlarının bir kısmını öğretip, her daim açık kapı bırakıp bu şekilde 15-16 yaşlarına kadar gelmesini sağlamak. O yaştan sonra son kararı kendisi verecektir zaten.

Kaba bir tabir de olsa, şöyle bir atasözü var: "Bekara karı boşamak kolay." Çocuğum olmadığı için benim söylediğim de o mantığa çıkıyor olabilir belki. Yani şu an için aklımdaki düşünceler sana söylediğim gibi. İleride, çocuğum olursa bu konuda daha çok araştırma yapar, ve neticede eşimle ortak bir karara varırız diye düşünüyorum.

Peki sen hangi taraftasın? :D
Bence de "Böyle böyle şeyler var." deyip gerisini ona bırakmak. Bu noktada sıkıntı çevrenin ona sunacağı şeyler. Bu sebeple de çok sıkı ama bir o kadar da rahat bir ilişki kurmak lazım ki aranıza sır girmesin. En iyi arkadaşı olmak lazım.

Bence de "Böyle böyle şeyler var." deyip gerisini ona bırakmak. Bu noktada sıkıntı çevrenin ona sunacağı şeyler. Bu sebeple de çok sıkı ama bir o kadar da rahat bir ilişki kurmak lazım ki aranıza sır girmesin. En iyi arkadaşı olmak lazım.
Aynen, teori tamam böylece. Ama bunu pratikte uygulamak ne kadar kolay olur, onu bilemiyorum. :ehe:

Son düzenleme:
En mantıklısı. :oleyo2:

Birçok kişi izlemiyor zaten. :ehe: Bence yine kulüpte kal, arada izlemek istediğin film falan olursa bakarsın. Filmi izlemek istemiyorsan veya zamanın olmuyorsa izlemezsin.
Ama karar senin tabi, illa çıkmak istiyorum diyorsan seni burada tutamam. :)
Sizin icin sorun yoksa benik icin hava hoş

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık