Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Film İzleme Kulübü (Kapanmıştır)

Tamam mı, devam mı?

• Kullanılan toplam oy
    53
Asıl sorun o değil.En başta bilinmeyen filmler önerilecek dedin ondan sonra Memento,12 kızgın adam falan bu filmleri görmeye başladık.Çoğunluk izledi onları.İmdb Top 250 filmlerini kim ne yapsın onları zaten herkes görüyor.
Yani haklılık payın biraz var aslında. Ama mesela, Boyhood, The Darjeeling Limited, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? falan öyle çok aşırı bilinen filmler değildi, ama yine çok izlenmediler.

Evet kulüp için. İlk mesajda kulübün kapanacağını yazmışsın o yüzden söyledim.
Yapalım madem. Ben de devam etmesini isterim aslında, ama devam sonucunun çıkacağını düşünmüyorum.

Ekleme: Herkese normal şartlarda bildirim gitmiyor, onun için de başka bir şey düşündüm. Biraz zamana ihtiyacım var ama.

Yani haklılık payın biraz var aslında. Ama mesela, Boyhood, The Darjeeling Limited, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? falan öyle çok aşırı bilinen filmler değildi, ama yine çok izlenmediler.

Yapalım madem. Ben de devam etmesini isterim aslında, ama devam sonucunun çıkacağını düşünmüyorum.
Sınav dönemi falan mı ? o kadarını bilemiyorum biraz da heves meselesi.

Konu bana film seyretme eyleminin kişisel bir yolculuk olduğunu öğretti. İlk zamanlardaki düşüncelerimi değiştirdi. Yani konu kapansa bizler film seyretmeyi bırakmayacağız. Fakat konunun programına şahsen ben uymakta zorluk çekiyorum. Ne yalan söyleyeyim.

Konu bana film seyretme eyleminin kişisel bir yolculuk olduğunu öğretti. İlk zamanlardaki düşüncelerimi değiştirdi. Yani konu kapansa bizler film seyretmeyi bırakmayacağız. Fakat konunun programına şahsen ben uymakta zorluk çekiyorum. Ne yalan söyleyeyim.
Şu cümleyi açabilir misin? Ne açıdan uymakta zorlanıyorsun?

Şu cümleyi açabilir misin? Ne açıdan uymakta zorlanıyorsun?
Yani mesela konuda daha önce önerilen ama seyretmediğim filmlerin bir takımını belki hiç seyretmeyeceğim, bir takımını atıyorum 2 sene sonra seyredesim gelecek ve seyredeceğim.

Mesela bu aralar çingene filmleri izleyip duruyorum. Belki hayatımda bir daha hiç izlemeyeceğim ama şu an sanki tam zamanıymış gibi büyük bir iştahla izliyorum. Programdan kastım buydu. Kişisel/öznel programla konunun programı uyuşmayınca bir anlamda mahcubiyet de duyuyorum aslında ama olmayınca olmuyor işte.

Yani mesela konuda daha önce önerilen ama seyretmediğim filmlerin bir takımını belki hiç seyretmeyeceğim, bir takımını atıyorum 2 sene sonra seyredesim gelecek ve seyredeceğim.

Mesela bu aralar çingene filmleri izleyip duruyorum. Belki hayatımda bir daha hiç izlemeyeceğim ama şu an sanki tam zamanıymış gibi büyük bir iştahla izliyorum. Programdan kastım buydu. Kişisel/öznel programla konunun programı uyuşmayınca bir anlamda mahcubiyet de duyuyorum aslında ama olmayınca olmuyor işte.
Anladım. Benim konuyu açma amacım, aslında tam zıttıydı. Hayatımda belki hiç izlemeyeceğim filmleri bu vesile ile izlemiş olurum. Hem film kültürüm artar. Hem de izlediğim her film, birinin önceden izleyip, beğendiği filmler olur.

Tabi bir çok kişide senin dediğin durumun benzeri olduğu için, kulübün ömrü çok uzun olmadı.

15 film önerilmiş kendi filmimi çıkarırsam 6 tanesini izlememişim sadece. İzlediğin filmi de takrar izlemek istemiyor insan, tekrar izlemeden de yorum yazmak dogru olmuyor çünkü detaylara hakim olmadığın için yazıcak bişey bulamıyorsun. Aklında iyi film yada kötü diye kalıyor sadece.

Bence devam etsin fakat format biraz değişsin imdb top 250'den film olmasın, popüler filmler olmasın, imdb puanı 6 ve aşağı olan filmler koyulmasın gibi kesin kurallar olsun.

Mesela 12 Angry Man önerilince başka film öner diye ikaz etmeliyiz. Animasyon da önerilsin 80'ler, 90 lardan kalma çok iyi animasyonlar var. Bilen söyler izleriz mis gibi.

Birde önerilen filmin dogru düzgün izleyebilecegimiz link versin önerin kişi. K-20: Legend of the Mask şu filmi düzgün link bulamadım diye izlemedim ben.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık