Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Felsefe Alemine Giriş

Üstünkörü de okusam içerikleri hoşuma gitti. Çünkü benimde bazı sorduğum sorulara kendince cevap vermiş. Tabii belli bir alanı baz alarak. İyi okumalar. Ayrıca kaynak hakkında bilgisi olan varsa fikirlerini paylaşabilir. Örneğin okuduğumuz kitap hakkında Akademisyen birine sorduğumda; "Marksist bir çerçevede sunulduğunu" söylemişti. Bana da daha tarafsız olduğunu düşündüğü yeni kitaplar önerdi. Sizde bilgilerinizi buraya aktarabilirsiniz.

Üstünkörü de okusam içerikleri hoşuma gitti. Çünkü benimde bazı sorduğum sorulara kendince cevap vermiş. Tabii belli bir alanı baz alarak. İyi okumalar. Ayrıca kaynak hakkında bilgisi olan varsa fikirlerini paylaşabilir. Örneğin okuduğumuz kitap hakkında Akademisyen birine sorduğumda; "Marksist bir çerçevede sunulduğunu" söylemişti. Bana da daha tarafsız olduğunu düşündüğü yeni kitaplar önerdi. Sizde bilgilerinizi buraya aktarabilirsiniz.

ne sorular soruyordun, nasıl cevap vermiş?

okumadım bu arada çünkü mail ile indirme işi hoşuma gitmiyor, varsa doğrudan link bakılır

Bu kitabı yeni okumaya başladım ve benim gibi felsefeye yeni girmeye başlayanlar için fena diyemeyeceğim bir kitap. Antik Yunan'dan bugüne kadar olan filozofların belli noktalarına ve kavramlarına kısaca değiniyor. Bir anlamda aşırı özet bir Felsefe Tarihi kitabı ama beni çok sardı. Böyle çok yormayacak genel Felsefe Tarihi kitaplarına açığım :sapkali:.

ne sorular soruyordun, nasıl cevap vermiş?

okumadım bu arada çünkü mail ile indirme işi hoşuma gitmiyor, varsa doğrudan link bakılır
Türk felsefesi üzerine sorulardı. Yunan Felsefesi, Çin felsefesi neden çok ilerlemiş; Türk Felsefesi bunlara nazaran nasıl bir konumda ve nedir ? gibi sorular. Hocaya diyorsan; Georges Politzer: Felsefenin Temel İlkeleri felsefeye başlayanlar için nasıl bir kitap diye sordum. O da yazarın Marksist çerçevede değerlendirdiğini ancak yine okunabilir olduğunu söyledi. Felsefeye başlayanlar en temel bilgileri bilmediğinden anlaman çok zor olur. Diyerek de ekledi. Zaten bu konuyu açmamın nedeni de bu. Bir şeyleri doğru ulaşabilmek ve ortam yaratmak.

Mail üzerinden indirilmesini istemiyorsan bir bulut hesabı açıp öyle koyabilirim ya da daha etkili bir yöntem varsa söyleyebilirsin.

Bu kitabı yeni okumaya başladım ve benim gibi felsefeye yeni girmeye başlayanlar için fena diyemeyeceğim bir kitap. Antik Yunan'dan bugüne kadar olan filozofların belli noktalarına ve kavramlarına kısaca değiniyor. Bir anlamda aşırı özet bir Felsefe Tarihi kitabı ama beni çok sardı. Böyle çok yormayacak genel Felsefe Tarihi kitaplarına açığım :sapkali:.
PDF'sini bulursam okumaya eklerim.

Valla mesajını yeni gördüm... Bu aralar KOJİKİ okuduğum için yeni felsefe kitabı okumaya başlamadım. Daha çok kısa süren makale okuyorum...

Kitabı bitirdim. Açıkçası birkaç önemli adamı not alabilsemde ne yazıkki sıkıcı yerler var. %40 iyi %60 kötü diyebilirim. Belki biraz bilgisizliğimden kaynaklıdır lakin tam olarak felsefe tarihi olmadığı da kesin bu kitabın. Öyle önemli şeyler öğrenmeyi de beklemeyin. İFelsefe tarihinin iskeletinin kıkırdaklarını öğrenmek gibi bir şey. Yine de özellikle ilk kısım ve erken modern çağ güzeldi.

Valla mesajını yeni gördüm... Bu aralar KOJİKİ okuduğum için yeni felsefe kitabı okumaya başlamadım. Daha çok kısa süren makale okuyorum...

Özellikle okuduğunuz kişiler var mı acaba dikkat etmemiz gereken?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık