Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Fatihin Hakisi

• Konbuyu başlatan Monkey :D Luffy
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Monkey :D Luffy

Eğer daha önce tartışılmışsa özür dilerim ama daha önce bir başlıkta belirttim ve sizinde bu konuda fikirlerinizi almak istedim benim kanaatimce haoushoku hakinin asıl gücünü şuana kadar görmedik ki ki kral hakisi(haoushoku yazmak zormuş:) ) kizaru tarafından bile korkunç bir güç olarak tanımlanmış bence bu hakinin gücü piyonları bayıltmaktan ziyade karşı tarafın meyve gücünü kısa bir sürede olmasına rağmen iptal etmesine yarayacak egemenlik hakisi denmesinin sebebi de bu böylece luffy gibi çocukluğğundan beri çalışan ve D. özelliğine sahip biri için onu tam olarak öne çıkarır ama bunun için kral hakisinde tam bir uzmanlaşma gerekir ve luffy nin son power up ı bu olur .(ilk başlığım oldu biraz dağınık olmuş olabilir bir hatamız olduysa affola:)

Bu güç sayılı kişilerde var ve iradesi ile karşı tarafı yıldırıyor bu hakiyi uyandıran kişi direk rakibin kendini tanımasını sağlıyor.

Haushoku haki demek aha bu çoçukta,adamda hepimizin anasını ağlatcak potansiyel var demek bence:D Hem çöpleri temizlemeye yarıyor,hem karizma ve saygınlık tavan yapıyor hemde bir nevi hakinin dolup taştığının göstergesi.

Monkey :D Luffy

Öyle bir gücü olsaydı Rayliegh öğretmez miydi sence? Bence bu hakiye sahip olanların potansiyelinden korkuluyor.
bu konuyu cidden derinlemesine düşünmemiştim hakikaten güzel yere değinmişsin ama bence bu tipik seçilmiş kişi mantığı ile olur diye düşünüyorum luffy bence bu özellik bu hakinin tepe noktası olur diye düşünüyorum yani rayleigh tende öte nasıl ki marshall teach 2 meyveyi yiyen ilk kişi olduysa (2 side aşırı güçlü meyveler) belki luffydede böyle bir şey olması aşırı abes kaçmayabilir öyle bir şey olsa roger onu kullanmazmıydı? bence burda biraz luffy fanı olarak ta luffy rogerdanda büyük olacak diye tahmin ediyorum
Rayleigh sanın dediği gibi o hasır şapka ona rogerdanda daha çok yakıştı:))belki de luffy son korsanlar kralı olabilir

Ayrıyeten çöpleri bayıltıyor diye düşünmemek lazım. Koskoca Fisher Tiger abimiz çapulcuların pususuna düşüp can verdi-gerçi kan almadı orası ayrı-. Kral hakisi olsa bayıltır geçer yoluna giderdi.

Alex Louis Armstrong

En iyi marinfordu örnek verebiliriz herkezin göz bebecikleri ufalmıştı , Luffy hakiyi kullandığında . Marco zaten ağzıyla söledi akainuya onu öldürmek istiyorsunki ilerde sorun çıkartmasın diye .

fatihin hakisi tarihin yönünü değiştirebilecek olanlarda bulunan bir güç, bu yetenek bir korsanda olunca otamatikman donanmanın baş düşmanı, bence öyle çok detay, fantazi aramaya gerek yok.

Hmm, konu açılmışken tartışmaktan zarar gelmez aranızda Haushoku haki'nin zayıf iradeli insanları bayıltmak dışında başka pratik bir faydası olduğunu düşünen var mı..?

Aslında sadece zayıf iradelileri bayıltmak değilde, güçlü iradesi olanları anlık da olsa tereddüt ettirmek (WB-Akainu gibi, tabi burda hakinin etkisi var mı yok mu tartışılır), yada kısa süreliğine de olsa iradesine baskı yaparak hareketlerini engellemek yada itaat etmeye zorlamak (Luffy-yılan kızkardeşler olayı gibi, tabi burada da haki yüzünden mi itaat ettiler yoksa şaşırdıkları için mi durdular tartışılır) gibi kullanışlı yönleri de olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık