Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Fairy Tail

Rave gibi bir şaheseri okumamış olsam, sokağa çıkmağa utanırdım. Neyse ki okudum, alnım açık, yüzüm pak.

Maşima-sensei'nin ilk ölümsüz eseri olduğu için müthiş ama zayıf yönleri var. Yani Fairy Tail gibi kusursuz bir manga değil. Öyle ki Rave Fairy Tail'e öncül olmuş bir manga. Ama özellikle hikaye sürekli bitmek üzere gibi ilerler bu mangada. Bu durum dışında güç dengesi de pek gözetilmez ve çok değişkendir. Gerçi ben okuyalı çok oldu, Rave'ye hakim değilim. Karakter çeşitliliği ve kalitesi yüksekti. Aslında çok daha popüler olmayı hak eden bir manga ama son dönem okurlar habersiz gördüğüm kadarıyla bu mücevherden. Fairy Tail seven biri Rave'yi de çok sever, benzerlik çok. Komedisi olsun, aksiyonu olsun, duygusal olaylar olsun çok güzel bir manga. Sen beğeniryor musun acaba, daha önce de bahsetmiştin Rave'den. Bana kalırsa uzatılmamış olsa, daha kısa bir hikaye tasarlansa çok başarılı bir manga olabilirdi ama sadece başarılı olabildi.
Fairy Tail'den çoğu yönden benzer olsa bile bana göre Rave her zaman daha kaliteli bir seri oldu.Haru Natsu'ya kıyasla daha olgun bir karakter,Ellie'nin Lucy'den daha az ağlak olması dediklerime örnek olabilir.

Fairy Tail'den çoğu yönden benzer olsa bile bana göre Rave her zaman daha kaliteli bir seri oldu.Haru Natsu'ya kıyasla daha olgun bir karakter,Ellie'nin Lucy'den daha az ağlak olması dediklerime örnek olabilir.
Ben de FT'ye kıyasla daha kaliteli bir kumaşı olduğu düşüncesindeyim ama bu kumaşın işlenişinde eksiklikler vardı, FT kadar iyi işlenemedi.

Manga alemindeki en ikonik anlardandır.

Bu adam hakikaten reyizdi. Tek başına memleketine karşı savaş verdiydi, adamın birçok ikonik sahnesi var. Jellal bunun lokal versiyonu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık