Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eski Ramazanlardan Aklınızda Kalanlar

Abimle pide kuyruğunda ettiğimiz sohbetler aşırı sarıyordu. Sıra uzun sürdüğünden her türlü konuyu konuşuyorduk. İftardan sonra mahalleden toplanıp 15 kişi saklambaç oynuyorduk. Hayatımda saklambaç oynarken bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Çok güzel günlerdi. Şimdi dışarı bakıyorum, saklambaç oynayan kimse kalmamış. (22 yaşında bir gençten duyulması garip ama doğrular...)
Geçen yaz kampa gittiğimde birkaç küçük çocuk saklambaç oynuyordu ben de onlara katılıp daha zevkli hale getirmeye çalıştım onlar için. Yıllar sonra oynayınca da ekstradan hoşuma gitti. Çocukluğumun fav oyunlarından ama artık ölmek üzere olan bir oyun. Bundan önce en son 2014 ramazanında oynamıştım. Son olduğunu tabi bilmiyordum. İftar sonrası karanlıkta ekstra sarıyordu

Geçen yaz kampa gittiğimde birkaç küçük çocuk saklambaç oynuyordu ben de onlara katılıp daha zevkli hale getirmeye çalıştım onlar için. Yıllar sonra oynayınca da ekstradan hoşuma gitti. Çocukluğumun fav oyunlarından ama artık ölmek üzere olan bir oyun. Bundan önce en son 2014 ramazanında oynamıştım. Son olduğunu tabi bilmiyordum. İftar sonrası karanlıkta ekstra sarıyordu
Çocukken daha kolaydı saklanmak falan. Şimdi büyüdük hayvan gibi olduk. O eskiden saklandığımız yerlere saklanmak çok zor olur. Naptın tokatladın mı bari çocukları sjjsjs

Eski ramazan deyince aklıma hep bu dizi gelir. Çok güzel bir diziydi. Gün içinde karnımız açtı ama dopamin vücudumuzun her yerinde bol bol salgılandı sayesinde 2010 yılında.

tüm sülalenin bi apartmana toplandığı, onlarca ağızı doyurmak için verilen iftarları hatırlıyorum ama içimde garip bi sorgulamayla. azıcık hiperaktif azıcık astım bronşit bi bücürük olarak bi tabak bi tabaktır deyip yardıma gittiğim o mutfaklarda tiz sesle on kişinin konuştuğu ve anlaşabildiği kadın kominikasyonunu aslında kaosun olmadığını sadece bizim o paternleri anlamadığımızı ahahasdşlfkgsdflşkj çünkü ben sadece kendi adımı seçebiliyordum. eski insanların olayı biraz farklıydı, ne gerekliyse yapıyorlardı çekinme gücenme üşenme olmadan, yetiştirme ile ha biraz da zamanında köyde yetişme ile alakalı sanırım. ben büyüdükçe ergen oldukça bakış açım da değişiyordu e tabi yazık değil mi bu kadınlara sadece onlar bu işlerle uğraşıyor diye bakıyordum, sadece onlar hizmet ediyorlar bu nasıl düzen. sonra büyüyorsun işte yaptığın indirgemenin ve genellemenin farkına varmıyorsun. bugünün eşitlikçi görev dağılımı o zamanın cinsiyetçi görev dağılımının ortasında yetiştiğim için çelişkide olan benim onlar değil. onlar yaptığı işten aşırı keyif alıyorlardı, onlarca kişiyi doyurmak yorulmalarına bile engel oluyordu ve her şeye de vakit ayırlıyorlardı??? galiba kadınlığın küçümsenmeyecek yanlarından birisi bakıcı olmaları ve bu işte iyi olmaları. bugünden bakınca aşağılama gibi algılansa da kadınlığı yücelten en büyük şeylerden biri gibi geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık