Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Eski Amazon Lily Kraliçesi Shakky

Ya Tutarsa?

• Tutabilir, olasıdır.

Kullanılan: 39 61.9%
  • Tutmaz, saçmalıktır.

Kullanılan: 24 38.1%

• Kullanılan toplam oy
    63
  • Anket kapatılmış .
Seri sonunda Hancock - Luffy beraberliği olmazsa Hancock ölecek o zaman. Ölmesi gerekir çünkü. Böyle bir durum olursa saçmalık olur bana göre seri tasarımı açısından, hoş olayın kurgusal bir evrende geçtiği için senin gibi bir çok kişiye sorgulanmayacak bir nokta gelebilir. Ama ben eleştiririm bu durumu. Dediğin şeye karşı çıkmıyorum bu şekilde yorumlanması gayet doğal bir şey. Ben yazdığım teorinin geneli itibariyle aşk hastalığının sadece göz boyama gibi bir durum çıkacağını öne sürüyorum.
Dediğim gibi hastalığın nasıl işlediğini bilmiyorum.

Shakky ve Kureha bağlantısını sevdim. Hem amazon adası ve kraliçe hakkında görüş bildirmesi de orayla bir bağlantısı olduğunu kuvvetlendiriyor. Belki korsan olarak gitmiştir. Garp'ın kovaladığı bir korsanla Ray'in tanışma ihtimali de yüksek. Sanji prens olamadı ama Ray anlaşılan olmuş.

Ellerine sağlık.

Nyon evet Hancock'dan önceki kraliçe lakin Hancock'dan evvel Shakky kraliçe olmuş olabilir lakin Shakky aşık olup kaçtığı vakit Nyon tekrardan başa geçmek durumunda kalmıştır. Daha sonra da Nyon'un yerine Hancock gelmiştir. Bu denklemde ilerlerse mantıksız olmaz. Ve ne Nyon'un ne Shakky'in yaşını tam olarak biliyoruz. Shakky, Nyon'dan önceki kraliçe bile olabilir. Nyon'dan yaşlı çıkabilir.
Haklısın olabilir ama biraz fazla zorlama olmuş gibi geldi bana. Yine de güzel bir teori eline sağlık :)

Shakky ve Kureha bağlantısını sevdim. Hem amazon adası ve kraliçe hakkında görüş bildirmesi de orayla bir bağlantısı olduğunu kuvvetlendiriyor. Belki korsan olarak gitmiştir. Garp'ın kovaladığı bir korsanla Ray'in tanışma ihtimali de yüksek. Sanji prens olamadı ama Ray anlaşılan olmuş.

Ellerine sağlık.
Haklısın olabilir ama biraz fazla zorlama olmuş gibi geldi bana. Yine de güzel bir teori eline sağlık :)
Güzelmiş böyle olsun :good:
Teşekkür ederim.

Taktiğin iyi ama geliştirmen lazım. :good:

Genel olarak hitap şeklin ve anlatma şeklin yazını okutuyor benim yazdıklarımın aksine. O yüzden bana iyi örnek oluyosun. :sapkali:

Ama bulduğun destekleri , olayları bağlayış şeklini geliştirmen lazım.

Güzel teori bazı yerler kafama yatmasa da olabilir, eline sağlık. :good:

Taktiğin iyi ama geliştirmen lazım. :good:

Genel olarak hitap şeklin ve anlatma şeklin yazını okutuyor benim yazdıklarımın aksine. O yüzden bana iyi örnek oluyosun. :sapkali:

Ama bulduğun destekleri , olayları bağlayış şeklini geliştirmen lazım.

Güzel teori bazı yerler kafama yatmasa da olabilir, eline sağlık. :good:
Forumda paylaştığım ilk teori yazısı olduğundan hatalarım olmuştur muhakkak. Teşekkür ederim.

Güzel teori. Tutup tutmaması bir yana, eğer olsaydı sırıtmazdı ve mantıklı olurdu diye yaklaşıyorum. Sonuçta mantıklı da olsa bir adamın hayal dünyasını tek ihtimalli bir gelecekte tutturmak kolay değil. Yazarın kendisi mesela daha mantıksız bir şey de yazabilir :) Ellerine sağlık.

Kureha ile Shakky bağlantısı mümkün olabilir yaş ve tarz olarak
Kureha ve Shakky arasındaki diğer ortak nokta ise ; biri iyileştirdiği hastalar için uçuk şeyler istiyor(tüm hayatındaki kazancının yarısı gibi), laf yaparlarsa dövüyor.
diğeri ise barında her şeyi uçuk fiyattan satıp zorla para alması ile tanınmış. Bu yönleriyle Nami'yi andırıyorlar bana.
Ama şöyle bir nokta daha var Kureha ismi japonyada ki Kureha Kimya Endüstri'nden gelmektedir.
Ayrıca Shakky - Hancock - Marigold - Sandersonia - Gloriosa(ateş lalesi) bunların tamamı Oda'nın onlara verdiği çiçek isimleridir. Gloriosa'nın kafasında hep taktığı çiçek bize bu konuda Oda'nın bir göndermesidir. Kısaca senin yazdıkların biraz havada kalmış ben içini doldurmak istedim. Bu 5 çiçeğin bu bağlamda aynı noktadan çıkmış olması mümkün. :alkis:

Güzel teori. Tutup tutmaması bir yana, eğer olsaydı sırıtmazdı ve mantıklı olurdu diye yaklaşıyorum. Sonuçta mantıklı da olsa bir adamın hayal dünyasını tek ihtimalli bir gelecekte tutturmak kolay değil. Yazarın kendisi mesela daha mantıksız bir şey de yazabilir :) Ellerine sağlık.
Teşekkür ederim.

Kureha ile Shakky bağlantısı mümkün olabilir yaş ve tarz olarak
Kureha ve Shakky arasındaki diğer ortak nokta ise ; biri iyileştirdiği hastalar için uçuk şeyler istiyor(tüm hayatındaki kazancının yarısı gibi), laf yaparlarsa dövüyor.
diğeri ise barında her şeyi uçuk fiyattan satıp zorla para alması ile tanınmış. Bu yönleriyle Nami'yi andırıyorlar bana.
Ama şöyle bir nokta daha var Kureha ismi japonyada ki Kureha Kimya Endüstri'nden gelmektedir.
Ayrıca Shakky - Hancock - Marigold - Sandersonia - Gloriosa(ateş lalesi) bunların tamamı Oda'nın onlara verdiği çiçek isimleridir. Gloriosa'nın kafasında hep taktığı çiçek bize bu konuda Oda'nın bir göndermesidir. Kısaca senin yazdıkların biraz havada kalmış ben içini doldurmak istedim. Bu 5 çiçeğin bu bağlamda aynı noktadan çıkmış olması mümkün. :alkis:
Çiçek detayın çok iyi gerçekten. Shakuyaku'nun çiçek adı olduğunu biliyordum lakin diğerlerini bilmiyordum. İzninle ekleyeceğim bu detayı yazıma. Teşekkür ederim yorumun için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık