Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enel Hakkında Bir Teori

Kişisel yetenek olarak Enel amirallerden epey geride, Tensei'nin yazdığı yönleri inkar etmiyorum ama sadece k.haki savaşın gidişatı için önemli bir unsur Enel için, meyve üstünlüğü ile Aokiji karşısında olaylar ilginç olabilir ama diğerlerinde meyvelerin birbirine etki edeceğini sanmıyorum..

Roronoa Zoro

Şunu demek istedim . Ace gibi bir mal Aokijiyi meyvesi ile zorlayabiliyorsa , Yıldırım neden zorlamasın ?
Yıldırımın , Amiral meyvelerinden düşük görmüyorum. :T
Magmanın , Işığın veya Buzun Yıldırıma üstünlük sağlayabileceğini düşünmüyorum.
Üstüne , Yıldırımın Buz üzerinde üstünlüğü olacağını belirtmek istedim.

Yani bir Amiral'e kolay kolay yem olmayacaktır. Kizarunun lazerlerinden Mantrası sayesinde rahat kurtulabilir (Mantra + Hızı)
Dondurulabileceğini'de sanmam. Ki Yıldırım büyük olasılıkla Buzdan üstün olabilir. :T

Edit ; Smoker vs Ace gibi bir durumla karşılaşabilirler. Enel en kötü ihtimal kaçar ve alternatif arar.
Ki , adam Mantra yeteneğini meyvesi ile birleştirip geliştirmek için uğraşan biri , kendisi gibi bir logia gördüğünde " bu kişiye nasıl vurabilirim ? " düşüncelerine dalıp Hakiye çok rahat odaklanabilecek biri :T
Tabi bunlar çok ağır kişisel düşünceler
Benim de vardı böyle radikal düşüncelerim zamanında, erittiler beni korsanfanda :(

madem bu kadar güçlü hakisi var madem bu kadar hızlı neden luffy nin g2 siz yumruklarından kaçamıyor ?Amiraller ise meyve yeteneklerini açmadan çok rahat yenerler eneli.

Bir ara teachle felan vs attırıyolardı :(

Enel'e tek atabilecek karekterler.
Garp
Rayleigh
Yonkoular
Amiraller
Dof
Mihawk
Jinbei.
Yonkou ilk 3 tümen komutanları.
Law
Kid.(Güveniyorum ben bu adama :D )
Luffy.
Zoro.

0 fizik,0 tecrübe direk harcarlar bu adamı saydığım karekterler.Ne kadar über bir meyveye sahip olsada kendi fiziksel güçleri 0.Koca bir 0.

Edit: Konu bile açılır Enel'e tek atma fantezileri diye :D

Sen ciddi misin? :D
Gördüğümüz kadarıyla B. Haki'den haberi yoktu Enel'in, Aokiji'ye dokunabileceğini sanmıyorum. Ya da herhangi bi' amirale(eski amiral tayfasından bahsediyorum)
Bir de Marineford'da hatalar yaptığını kabul eden E. Oda var. Çok şaibeli yaklaşmak gerekiyor.
Ha şöyle bi' durum da var, onlar da Enel'e kolay kolay dokunamaz, daha doğrusu şöyle diyeyim, artık dokunulabildiğini farkeden Enel'e dokunabilecek adam sayısı 7-8'i geçmez One Piece'te. Bu kadar da net konuşuyorum.

İnanma seni gaza getiriyor :D Klasik orochimaru oyunları sasukeye de aynısını yapıyordu.

Roronoa Zoro

Enel'e tek atabilecek karekterler.
Garp
Rayleigh
Yonkoular
Amiraller
Dof
Mihawk
Jinbei.
Yonkou ilk 3 tümen komutanları.
Law
Kid.(Güveniyorum ben bu adama :D )
Luffy.
Zoro.

0 fizik,0 tecrübe direk harcarlar bu adamı saydığım karekterler.Ne kadar über bir meyveye sahip olsada kendi fiziksel güçleri 0.Koca bir 0.

Edit: Konu bile açılır Enel'e tek atma fantezileri diye :D
Nereye tek atıyorlarmış?
Luffy'den ölümüne dayak yiyip, kalkıp gidebilen kaç kişi var? Adam dayağı yedi, 5 dakika sonra aya gitti sırıta sırıta ki bu adam senelerdir dokunulmamış bir adam. Neymiş 0'mış. Yapma Vaaz :( Adamın gol diyor demesinler.

Roronoa Zoro

Sorma,sorma. G2'siz Luffyden şamarı yiyen Enel,Işık adamdan kaçacakmış. :(
Adamın dayak yemesinin sebebi kibire bağlı olduğu, senelerdir dokunulmadığı olabilir mi?
Hala G2'siz Luffy'den dayak yenildi deniyor, yahu adam meydan okudu Luffy'nin üstünlüğüne rağmen, 200 milyon voltaj moduna geçti; İşlemeyeceğini bile bile. Kendini tanrı olarak görüyor, kaçmak gibi bir gayeti yok. Mavi denize adımını atsa, biraz tecrübe edinse tabii ki de kaçabilir. Yıldırım ışıktan sonraki en hızlı şey ki yer değişimi Kizaru'nun mantığından daha iyi. Kizaru'nun ilerlediği parametre görülebiliyor, Enel'inki öyle mi? Adam atmosferde istediği yerde oluşuyor. Kizaru ışıma yapıp ilerliyor, adam parmağını şıklattığında başka yerde oluşuyor, elektiriği geçiren her şeyin içinden geçiyor. Hayvan gibi mantrası var. Luffy gitti mindfuck yaşayan adamı dövdü, savaş sırasında böyle bir şey olamaz diye kafasını sallayan, 5 hamle öncesini gören fakat yaşadığı şoktan dolayı bir adım sonrasını göremeyen adamı. Luffy'den yediği dayaktan sonra akıllanmamış mıdır bu adam? O kadar zeki bir adam. Tabii ki de akıllanmıştır. Dokunamazlar Enel'e.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık