Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
ne anlatıyo bu kitap :S
Kitabın arkasındaki yazıyı atayım sana, her okuduğumda farklı şeyler keşfettiğim için konusu benim için hâlâ belirsiz ^^
Huzur'un kahramanlarından Mümtaz, roman boyunca kendisini 'huzur'a kavuşturacak bir 'iç nizam'ı aramaktadır. Eserde hastalık, ölüm, tabiat, kozmik unsurlar, medeniyet, sosyal meseleler, çeşitli ruh halleri ve estetik fikirler iç içe verilir. Ancak bütün bunların üzerinde romana hâkim olan Mümtaz ve Nuran'ın aşklarıdır. İstanbul, bu aşkın yaşandığı çevre olmaktan çıkarak, âdeta bir roman kahramanı gibi ele alınır. Huzur için belli bir dünya görüşüne, bir hayat nizamına kavuşamamış Cumhuriyet aydınlarının 'huzursuzlukları'nı dile getiriyor denilebilir.

En son Suç ve Ceza okudum.

Biliyorum biliyorum biraz geç .d Ama hep gözümü korkuturdu kitap napayım?

Neyse okuduğum iyi oldu. Zira kitabın bir yerinde insan zihninde oluşan fikri yumurtaya ve sanırım sonra da civcive benzetiyordu. Tam hatırlamıyorum. Neyse bunu görünce çok hoşuma gitti. Çünkü bu metaforun aynısını Legion dizisinde kullanmışlardı ve başka birçok yerde de gördüğümü hatırlıyorum. Galiba bu metafor Dosto Reisin insanlara verdiği bir armağan. Bunu görmekten mutluluk duydum kitapta en çok.

Okumanızı öneririm kesinlikle. Bu metafor dışında kitabın insanlığa kattığı çok şey var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık