Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En İyi Gözlem Hakisi Kullanıcısı

En İyi Gözlem Haki Kullanıcısı Kim?

• Kullanılan toplam oy
    273
Gördüklerimiz arasından
Katakuri > Enel > Fuji dir
Fakat tahminen yonkolardan birinde çıkar. Favorim Şenks

Enel mavi denizdekileri bilmediği için, kendi içinde kıyas yapması, onu diğerlerinden altta yapmaz. Kaldı ki hem gözlem hakisinin menzili geniş, kim nerde ne demiş biliyor adam; hem yanlış hatırlamıyorsam bir saat sonra falan, kimin savaşta sağ kalıp sağ kalmayacağını tahmin ederek geleceği görme yetisinde aştığını gösteriyor. Hiçbir karakter, bu iki yönden de K.hakisini net şekilde göstermedi.
Herkesin dediğini bilmesine meyve gücü etkili ve sağ kalan kişiler konusunda yanıldı. Nola'nın içinde olan Luffy'yi hissedemedi.

@Master of Puppets iki seçenek sundum. ikisinden biri olması lazım. benim üzerimde yoğunlaştığım yanlışsa o zaman KH Hakinin kendi içinde ayrıldığı gibi dallara ayrılıyor mu diyorsun? Ya da ne diyorsun? :bilmem:
Sezgi kuvveti, sezgi kapasitesi ve sezgi alanı gibi dallara ayrıldığı kesin gibi zaten şu anda. Enel'in yancıları Aisa gibi geniş alanı yoktu mesela, onlar da mantra kullanıcısıydı.Kimisi gelecek hareketi iyi tahmin ederken kimisi daha uzak mesafelerden kestirebiliyordu, Godatsu malı mesela dibindeki düşmanı bilemiyordu.

Herkesin dediğini bilmesine meyve gücü etkili ve sağ kalan kişiler konusunda yanıldı. Nola'nın içinde olan Luffy'yi hissedemedi.
Insanları cezalandırmada meyve gücü etkili, ama bilmede meyvesi nasıl etki ediyor anlamadım. Luffy yılanın icinde diye yanıldıgi için haklısın biraz pürüz yaratıyor. Ama benim kastettigim su: seride simdiye kadar kim 1 saat sonrasını tahmin etti? Kim alan ve kisileri gözlem yeteneğini bu kadar efektif kullanabildi? Öyle olsa Katakuri o Sunny'i lime lime ederdi, Fuji daha millet rıhtıma akın etmeden anlardı auralarini vs. Kurgu icin bir seyler tolere ediliyor, pürüzler oluyor ama genel tabloya bakınca Enel'i pek sevmesem de hakkıni teslim etmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Hissetmekle alakalı değil demek ki. Bir görüntü görmüş geleceğe dair. Nola'nın içinde olduğu için de Luffy'i görememiş öyleyse.
Geleceğe dair bir görüntü görse bile, o an geldiği zaman Luffy'nin varlığını hissetmeliydi. Geçmişte göremese bile, o anda farkına varırdı. Tabi bu bir eksik değil. Sanji de köpek balığının ağzındaki Kin'emon'un bedenini hissedemedi. Sanırım iki varlık bir olunca, ayrım yapılamıyor.

@Master of Puppets Godatsu malı dedin de ölmemiş olması yine sinirimi bozdu. Mantığını anladım dediğin gibi bunları gördük. O zaman Kata sürekli dövüşlerde KH kullana kullana bir süre sonra 10 saniye sonrasını falan görmeye başlamış diyebiliriz. Kesitler görüyor gibi duruyor gerçi. Shirley de öyleydi mesela o gerçi bayağı bir uzağı görüyordu ama kesit olarak görüyordu.

Insanları cezalandırmada meyve gücü etkili, ama bilmede meyvesi nasıl etki ediyor anlamadım. Luffy yılanın icinde diye yanıldıgi için haklısın biraz pürüz yaratıyor. Ama benim kastettigim su: seride simdiye kadar kim 1 saat sonrasını tahmin etti? Kim alan ve kisileri gözlem yeteneğini bu kadar efektif kullanabildi? Öyle olsa Katakuri o Sunny'i lime lime ederdi, Fuji daha millet rıhtıma akın etmeden anlardı auralarini vs. Kurgu icin bir seyler tolere ediliyor, pürüzler oluyor ama genel tabloya bakınca Enel'i pek sevmesem de hakkıni teslim etmek gerekiyor diye düşünüyorum.
Enel benim sevdiğim karakterlerden biridir. Ancak yıldırım hızı ve aşmış Kenbunshoku Haki gücüne rağmen normal tekme tokat atan Luffy'den göz göre göre dayak yemesi daha büyük soru işareti.

Bence içlerindeki en iyi kullanıcı Fujitora. Adam körlüğünün dezavantajını kapayacak kadar ustalaşmış. Kenbunshoku hakiyi bir duyusu yerine kullanıyor resmen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık