Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En iyi başlangıç Pokemon'u?

En iyi başlangıç Pokemon'u?

• Kullanılan toplam oy
    47
Fire red oynayacaksanız, bulba reisle gitmek en mantıklısıdır. İlk iki gym kaya ve su oluyor. Üçüncüsü de elektrik oluyor, ona da güçlü sayılır. Oyunda çok rahat ilerliyorsun.

Emrald oynanacaksa torchic bence daha doğru seçim, yine ilk gym kaya ve ikinci gym dövüş tipi kullanıyor. Ancak üçüncü gym elektirik kullanıyor bunun için mudkipte tercih edilebilir. Evrimleşmiş hala yer tipi çünkü.

Platinium oynayacaksanız, chimcar reisi öneriyorum. İlk gym yine kaya ikincisi ise yanlış hatırlamıyorsam bitkiydi. Reis ikinci evriminde dövüş tipi oluyor ve akıyor.

Diğer oyunlarını çok sevmiyorum.

Eğer ilk kankam gerçek hayatta bunlardan biri olsaydı sorusuna gelirsek ise de chimcar reisi seçerdim.

Gen 1'de en iyisi söylendiği gibi Gym'leri geçerken bence Bulba. Ancak ben genelde Charmander seçerek zorlaştırıyordum.

Gen 2'de Totodile seçiyordum ancak Cyndaquil'de neredeyse aynı hatta daha bile iyi. Chikorita ile aşırı zorlanıyorsun. Cyndaquil, Typhlosion oldu mu Charizard ile birebir aynı seviyeye geliyor, bir tek uçuş tipine sahip değil ancak Typhlosion kaya tipi saldırıya sahip, büyük avantaj.

Gen 3'de hepsi iyi ancak ben Torchic seçerdim, hem dedikleri gibi eşleşme olarak ilk Gym'lerde avantajlı hem de Blakizen olunca hem ateş / hem dövüş tipi haline dönüşüyor, dövüş tipleri çok kullanışlı, ateş ile beraber olunca aşırı güçlü. Bana göre Blaziken, Charizard'dan biraz daha iyi ama Charizard'da uçuş tipi olduğu için birebir dövüşte dövüş tipine karşı avantajı olabiliyor.

Blaziken harici Typhlosion genel olarak hem Blaziken hem Charizard'dan daha kullanışlı kaya tipi saldırıya sahip olmasından ötürü bence. Mudkip'te Swampert olunca aşırı güçlü oluyor, aynı anda hem su hem de toprak tipi olmasından ötürü, Swampert'te Blastoise'ten iyi bence.

1- Cyndaquil
2- Mudkip
3- Bulbasaur
4- Torchic
5- Charmander

Gen 3'ten sonrasını pek bilmiyorum, hatta @Silver söyleyince baktım Gen 8 bile çıkmış haberim yok, onu da ekledim diğer seçeneğine.

Son düzenleme:
https://www.pokemon.com/us/pokedex/

Üşenmedim 898 pokemonun tamamına baktım. 151'den sonra yaptıkları tam bir itibar katliamı olmuş. O noktadan sonra her nesilde adam akıllı pokemon sayısı %10'u geçmiyor ve gittikçe düşüyor sonlara doğru tamamen leş bir hal alıyor. Ulan nasıl bu kadar zevksiz ve yaratıcılıktan uzak olabiliyorsunuz fanlardan rica etseniz çok daha güzellerini tasarlayıp yollarlardı iki günde anasını satayım

Gen değiştikçe Pokemonların çocuksu hale gelmesi ve çizimleri acayip değişmiş. O dikkatimi çekti.

Her seferinde çarmendır seçtiğim için Misty denen hain tarafından günlerce tokatlanıyordum :artiz: Yine olsa yine seçerim gerçi.

1. Nesil charmander
2. Nesil totodaile
3. Nesil treecko
4. Nesil chimchar
5. Nesil Snivy
6. Nesil Froakie
7. Nesil Litten
8. Nesil Scorbunny
Genel olarak Treecko

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık