Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Adi Adam

• Konbuyu başlatan owen587
  • Başlangıç tarihi

En Adi Adam

• Kullanılan toplam oy
    209
Fan olunca her bakış açısı mübahmış.
Teach'e adi diyenler favori karakterlerini (Ace, WB, Marco) harcadığı için adi diyor, bazısı da kendi favori karakterini üste çıkarmak için Teach'e adi diyor.

Teach bir korsandır. Korsan gibi davranır. Bir korsana güvenirsen saflık etmiş olursun, bu kadar basit.

Teach nasıl Doflamingo'dan daha adi olabiliyor mesela, Doflamingo, Caesar, Capone Bege, Kuro, Don Krieg, Vergo, Hody Jones, Teach ne yapmışta bu karakterlerden daha adi olabiliyor, cevabı dediğim gibi favori karakterlerini harcadığı için.

Adi kelimesi ile haini veya kötüyü karıştırmamak lazım. Adi kelimesinin tam karşılığı kutsal ejderlerdir.

Teach'e adi diyenler favori karakterlerini (Ace, WB, Marco) harcadığı için adi diyor, bazısı da kendi favori karakterini üste çıkarmak için Teach'e adi diyor.

Teach bir korsandır. Korsan gibi davranır. Bir korsana güvenirsen saflık etmiş olursun, bu kadar basit.

Teach nasıl Doflamingo'dan daha adi olabiliyor mesela, Doflamingo, Caesar, Capone Bege, Kuro, Don Krieg, Vergo, Hody Jones, Teach ne yapmışta bu karakterlerden daha adi olabiliyor, cevabı dediğim gibi favori karakterlerini harcadığı için.
Yanlış anlama ben doğrudan sana bir şey söylemedim. Genel olarak konuştum. Zaten konu hakkında da bir fikir belirtmiyorum. Herhangi bir karaktere de bir şey demiyorum.

Roger'da eklenebilir kanımca. Durulan korsan çağını tekrardan hareketlendirmiş ve bir sürü korsanın denize açılmasına sebep olmuştur. Bu da suç vb. durumları beraberinde getirmiştir.

Teach adi diye lanse edilecek bir adam değil. En azından meyve için yaptıkları onu adi yapmaz. Çünki korsanlar kötü karakterlerdir, çıkarları uğruna adam harcarlar. Korsan dediğin budur. Lakin Luffy akıllarda ki 'korsan' tabusunu yıktığı için Teach adi olarak anılıyor. Hayır Teach adi değil gerçek bir korsan. Luffy korsan değil. Özğürlüğü uğruna denizlere açılmış, vicdanı duyguları ağır basan haksızlığa karşı boyun eğmeyen saf, iyi niyetli bir karakter. Bunu anlayalım önce.
Konuya gelecek olursak korsan olup da adi olan tek adam Dof'tur. Çünki ailesini öldürmüştür. Sırf zenginliğini, rahatını elinden aldı diye babasını öldüren adam 'adi' sıfatına uyar. Onun dışında kutsal ejderler 'adi' sıfatına uyar.

Teach adi diye lanse edilecek bir adam değil. En azından meyve için yaptıkları onu adi yapmaz. Çünki korsanlar kötü karakterlerdir, çıkarları uğruna adam harcarlar. Korsan dediğin budur. Lakin Luffy akıllarda ki 'korsan' tabusunu yıktığı için Teach adi olarak anılıyor. Hayır Teach adi değil gerçek bir korsan. Luffy korsan değil. Özğürlüğü uğruna denizlere açılmış, vicdanı duyguları ağır basan haksızlığa karşı boyun eğmeyen saf, iyi niyetli bir karakter. Bunu anlayalım önce.
Konuya gelecek olursak korsan olup da adi olan tek adam Dof'tur. Çünki ailesini öldürmüştür. Sırf zenginliğini, rahatını elinden aldı diye babasını öldüren adam 'adi' sıfatına uyar. Onun dışında kutsal ejderler 'adi' sıfatına uyar.
Bir adam korsan diye yaptığı şeyler adilikten çıkıyor mu? Adilik bir kişinin kendini nasıl tanımladığına ya da bir kişinin başkaları tarafından nasıl tanımlandığına göre değişecek bir şey mi? Kötü bir adam kötü bir şey yapıyor diye adilik yapmamış mı oluyor? Olur mu hiç öyle şey?

Karasakalın gerçek bir korsan olması onun adi demiyelimde iki yüzlü alçak bir adam olduğunu değiştirmez.
hayali için arkadaşını arkasından pıçaklamak hem gerçek bir korsan hemde onu alçak bir adam yapar.
Asıl bu tutum garip o korsan tabii kötülük yapacak onun hakki o.
Tamam korsan ama adam arkadaşını arkadan puçaklamış biri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık