Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En İyi Anime Adaptasyonu?

En iyi uyarlamalar?

• Kullanılan toplam oy
    66
Sezonluk olduğu için sanırım MHA'nın animesini çok güzel yapıyorlar.
Bu tar bir listede Jojo varsa ona da oy veririm her türlü.
HxH'nin mangasını okumadım ama anime çok güzeldi. Mangasına göre ne kadar iyi bir adaptasyon bilemiyorum.
Çok fazla okumadım mangasını ama bazı bölümlerin çizim kalitesi bir ilkokul çocuğunun resim defterindeki karalamalardan farksızdı. Gerisini sen hesap et dostum.

Konu anladığım kadarıyla en iyi uyarlama en iyi anime değil. Steins Gate bir manga uyarlaması değil o yüzden nasıl değerlendireceğimi bilemedim. Hiç beğenmesem de My Hero Academia çok iyi bir uyarlama. Jojo'nun animesi özellikle ilk 3 part mangasından çok daha iyi 4. part mangasından kötü 5. part ise eşit derecede güzel. One Punch Man mangasının yanına yaklaşamaz. Attack on Titan ilginç bir şekilde hem güzel hem değil mangasının çizimleri kötüde olsa çok farklı bir havası var ama ben animeyi tercih edenlerdenim. Hunter x Hunter mangasının ötesinde bir uyarlama. Mob da Hxh gibi çok iyi. Monster manganın neredeyse birebir aynısı. Death Note güzel bir anime olsa da mangasından çok farklı tarafları var(kötü anlamda). Sanırım Jojo, Hxh ve Mob diyeceğim.

HxH ve Mob diyorum ben de. Opm ilk sezonu da dahil olabilir bunların yanında. Diğerlerinin çoğunun animesini izlememe rağmen mangalarını okumadığım için bir şey diyemiyorum.

Konu anladığım kadarıyla en iyi uyarlama en iyi anime değil. Steins Gate bir manga uyarlaması değil o yüzden nasıl değerlendireceğimi bilemedim. Hiç beğenmesem de My Hero Academia çok iyi bir uyarlama. Jojo'nun animesi özellikle ilk 3 part mangasından çok daha iyi 4. part mangasından kötü 5. part ise eşit derecede güzel. One Punch Man mangasının yanına yaklaşamaz. Attack on Titan ilginç bir şekilde hem güzel hem değil mangasının çizimleri kötüde olsa çok farklı bir havası var ama ben animeyi tercih edenlerdenim. Hunter x Hunter mangasının ötesinde bir uyarlama. Mob da Hxh gibi çok iyi. Monster manganın neredeyse birebir aynısı. Death Note güzel bir anime olsa da mangasından çok farklı tarafları var(kötü anlamda). Sanırım Jojo, Hxh ve Mob diyeceğim.
Animeler sadece mangadan uyarlanmaz ki. Steins: Gate de uyarlama sonuçta.

Aslında bir çoğu güzel ama HxH anime olarak baş yapıt, adamın çizimi belli yani o çizimden muazzam bir anime çıkarmışlar.
Attack On Titan da çizimlerini pek sevmem ama anime uyarlaması akıyor yani izlettirir her türlü. Son olarakda Haikyuu onunda çizimleri değişgenlik gösteriyor ama animesi muazzam onun haricinde. Bleach, SnS ve Gintamada gayet iyi.

Animeler sadece mangadan uyarlanmaz ki. Steins: Gate de uyarlama sonuçta.
Mesajda animeler sadece mangadan uyarlanır yazmadım ki. O mesajda yazdığım serilerin çoğunu okudum veya mangasına bir göz attım. Stein Gate ise bir visual novel uyarlaması ve ben oynamadım. Kaynak eseri bilmeden nasıl adaptasyon olduğunu nasıl değerlendireyim?

Çoğu animeyi izledikten sonra neredeyse hepsinde mangadan devam ettim. Edemediklerim
Gintama
HxH
SnK.
Bunların animedeki kalite çoğu yerde mangayı bile geçer. Müzik, seslendirme, yönetim derken her şey zirve olur.

Gintama arkları mesela çoğu zaman uzun bir anime filminin bölümlere ayrılmış hali gibidir, çoğu kere bu arklara yeni müzikler eşlik eder, bu müzikler sonradan animenin geniş müzik repertuarına katılır. Son müzikle arkın sonunda çoğu kere koydukları arkı özet geçen videoyu izlerken sanki sinema çok güzel bir filmden çıkmışcasına zevk alırsınız.

Keza Shingeki No Kyojin. Mangaya göre efsane derecede güzel olan bir uyarlama. Özellikle manevra teçhizatının kullanılmasındaki çıkan estetik görüntüleri seviyorum. 2. sezonda malum yerde kimlikler ortaya çıktıktan sonraki toplu saldırı mesela, örnek verecek olursak.

HxH için yorum yapmaya gerek var mı bilemiyorum. Gerçi bazı yerlerin hızlı işlendiği şikayeti görmüştüm ama şahsen en zevk aldığım uyarlamalardan biridir.

Son düzenleme:
Mesajda animeler sadece mangadan uyarlanır yazmadım ki. O mesajda yazdığım serilerin çoğunu okudum veya mangasına bir göz attım. Stein Gate ise bir visual novel uyarlaması ve ben oynamadım. Kaynak eseri bilmeden nasıl adaptasyon olduğunu nasıl değerlendireyim?
Hmm ben yanlış anlamışım o zaman. Visual novel'ların az çok bir standardı oluyor sanki mangaların aksine ama sen de haklısın.

Aslında bir çoğu güzel ama HxH anime olarak baş yapıt, adamın çizimi belli yani o çizimden muazzam bir anime çıkarmışlar.
Attack On Titan da çizimlerini pek sevmem ama anime uyarlaması akıyor yani izlettirir her türlü. Son olarakda Haikyuu onunda çizimleri değişgenlik gösteriyor ama animesi muazzam onun haricinde. Bleach, SnS ve Gintamada gayet iyi.
Bir ara SNK da izle izlemediysen Daisuki chan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık