Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda'nın Diğer Manga, Mangaka, Marka ve Olaylar için Yaptığı Çizimler ve İmzalar

Kochikame'nin 40. yıldönümü için çıkan Kochikame Jump'ta yer alan renkli sayfada karakter çizimleri.

Sağdan sola çizilen karaterler ve çizen mangakalar:
- Daijiro Ohara: Masashi Kishimoto (Naruto)
- Ai Asato: Mizuki Kawashita (Ichigo 100%)
- Reiko Akimo: Eiichiro Oda (One Piece)
- Kankichi Ryotsu: Osamu Akimoto (Kochikame)
- Keiichi Nakagawa: Hirohiko Araki (Jojo's Bizarre Adventure)
- Hayato Honda: Masanori Morita (Rookies)
- Takeshi Kitano: Mitsutoshi Shimabukuro (Toriko)
- Neruo Higurashi: Yusei Matsui (Assassination Classroom)

Oda Kumamoto depremi ve Kumamoto'nun yeniden inşası için aşağıdaki renkli sayfayı yayınlanmıştı. Çizilen renkli sayfa ayrıca Kumamoto şehri aylık dergisinde (Aralık sayısı) yayınlandı. Oda en sağdaki çizimi ise Tohoku Bölgesi'nde ve Kumamoto'da olan depremler için yaptı.

Oda'nın yorumu: Depremlerden dolayı zarar gören Tohoku ve Kumamoto'un yeninden inşası için destekte bulunalım. "Pes etmeyin, millet!!"

Oda resmi sitedeki "Oda'nın Karalama Köşesi"nde Apple Kalem ile çizdiği One Piece-man Çikolata tanıtım reklamını paylaştı. Burada bahsi geçen çikolata 1980'ler ve 90'lar arasında Japonya'da oldukça popüler olmuş Bikkuriman Çikolataları'ndan baz alınmış.

Oda, mektupları bazen ortadan kaybolduğu için Apple Kalem'inde bir sorun olup olmadığı merak ediyormuş. Ayrıca Oda, Apple Kalem ile Youtube'da oldukça popüler olan "Pen-Pineapple-Apple-Pen" ile ilgili kelime oyunu yapıyor.

Oda Karalama Köşesi için dijital bir cihaz kullansada bu tür cihazları (tablet vs.) manga çizerken kullanmaya niyetli olmadığını söylüyor.

Oda'dan Ipad Pro ve Apple Kalem ile Nami Çizimi:
Not: Oda'nın yorumu ve video resmi sayfadaki Karalama Köşesi'nde paylaşıldı. Arkaplanda çalan şarkı Pikotaro'nun Youtube'da popüler olan şarkısı "Pen Pineapple Apple Pen"den "Pen iPad Pro Apple Pencil"a değiştirilerek DJ/yapımcı Yasutaka Nakata tarafından remix yapıldı.

Oda'nın yorumu: Apple Kalem!!
Yeni bir boyama/çizim aracı buldum. Apple Kalem!! Ipad Pro ise harikulade!!
Muhtemelen henüz bu cihazdan tamamen faydalanmam ama eğlenmek için bir şey çizmeye çalıştım. Yazılımın çizim sürecimi kaydettiğini farkettim. İlginç geldi, bu yüzden videoyu arkadaşım Yasutaka Nakata'ya gösterdim. O da eğlenmek için çizimime uygun olacak bir şarkı hazırladı. Beklenenden daha güzel oldu. Bu karalama bölümünde de sizlerle paylaşmak istedim.

Umarım sizlerde bu videoyu sadece eğlenmek amacıyla yaptığımızı anlayacaksınız.

Dip Not: Bu yazıyı yaklaşık bir ay önce yazmıştım. Videoyu yükleyecektim ama Shueisha ve Toei bir süre beklememi söylediler. Telif hakları konusunda sıkıntıları vardı. Nihayet videoyu yüklememe izin verdiler. Sadece eğlenmek amacıyla yapılmış videomdan dolayı siz çalışanları rahatsız ettiğim için gerçekten özür dilerim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık