Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Bu mangada, Oda'nın eski asistanı, birçok popüler mangaka aracılığıyla nasıl iyi bir manga yapılabileceğini öğrenmeyi hedefliyormuş.
Amami, 2016 yılının Aralık ayında, popüler olmayan mangasının ipi çekildiği için sokakta yaşıyormuş. 30larında olmasına rağmen hiçbir geliri yokmuş.
Zor durumunun, Royal Straight Flush gibi olduğunu hatırlıyor. Editör, onun yeni bir manga çizmesine yardım etmeye çalışıyormuş. Amami, Oda'nın ona manga hakkında tavsiye verdiğini açıkladığı zaman editörü şaşırmış ve ona Oda'nın tavsiyesini çizmesini tavsiye etmiş. Oda'ya sorulduğu zaman ise memnuniyetle kabul etmiş.

Amami her daim büyük bir One Piece fanıymış. En sevdiği karakter Crocodile ve Fossa'ymış. Oda için üç yıl çalışmış. Amami ahım şahım bir asistan olmadığını söylüyormuş. Oda'ya şevkle birçok soru soruyormuş fakat Oda'nın onun için vakit harcamasını istemediği için vazçgemiş. Bunun yerine, Amami, Oda'nın diğer kişilerle olan konuşmalarını gizlice dinlemeye karar vermiş.

2016 yılında, Oda Amami'yi o sıralar sokakta yaşamasına rağmen nazik bir şekilde Noel Partisine çağırmış. Amami, Oda'nın evinde yapılan Noel partisinin mükemmel olduğunu düşünüyormuş.

One Piece dünyasında yapılmış bir partideymiş gibi hissetmiş. Elbette tüm yemekler lezzetli olsa da onun için partinin en değerli anının, asistanların Oda'ya dilediğince soru sorabilmesiymiş.

Amami, Oda'ya nasıl iyi bir manga yapılabileceğini sorduğu zaman, Oda ona editörü sinirlendirecek türden "çılgın" bir manga tavsiyesi vermiş. Japonya'da binlerce yayılanmış manga olmasına rağmen bunların yalnızca yüzde 30'unun yerinin sağlam olduğu(buradan emin değilim) söylendiği için öne çıkmak önemliymiş. Oda, ona gerçek doğasını ortaya koymaktan çekinmemesini söylemiş.

Oda'ya göre buna "İç çamaşırını çıkarma" tekniği deniyormuş.(!!) Ayrıca takipçilerin mangakanın çılgın doğası konusunda şüphe duymamaları gerektiğini söylemiş.

Editör, Oda hakkında olan bu bölümün Amami'nin mangasından daha ilgi çekici olduğunu düşünmüş. Editör, Amami'ye birçok mangaka ile manga teknikleri hakkında röportaj yapmasının iyi bir fikir olacağını söylemiş. Amami artık sokakta yaşayan biri olmadığı için mutluymuş.

Bir sonraki bölüm 19 Kasım'da yayınlanacakmış.

Oda, parasızlıktan ölme noktasına gelmiş bir başka geçmiş asistanını da kurtarmış. Oda'yı vahim bir durumda olduğunu söylemek için aradığı zaman Oda ona, hiç vakit kaybetmeden stüdyoya gelmesini söylemiş.

Oda ve eşi, asistanı yeniden işe alarak onu kurtarmaya karar vermiş. (Kaynak: One Piece dergisi, 2017)

Oda'nın kendi evinde düzenlediği takoyaki partisi, çok ses yaptıkları için polise şikayet edilmiş. (Kaynak: 22 Temmuz 2016'da yayınlanan bir televizyon programı)
Bunu okuduktan sonra Oda'yı daha bir sevdim. Ne büyük adam.

Bu arc'tan harika bir hikaye beklemiyorum artık. Reverie olabilir mi acep? Keşke öyle olsa bea çok umutluyum şu kısa arc'tan.

@amaneden
Belediye gibi çalışıyorsun teşekkürler.

Bu arc'tan harika bir hikaye beklemiyorum artık. Reverie olabilir mi acep? Keşke öyle olsa bea çok umutluyum şu kısa arc'tan.

@amaneden
Belediye gibi çalışıyorsun teşekkürler.
Hikaye diye çevirdim ama bölüm taslağından bahsediyor. Harika bir bölüm diyelim biz ona. Bakalım nasıl bir şey çıkacak. Arkın sonu ya da direğinin başıdır ama dediğin gibi.

Hikaye diye çevirdim ama bölüm taslağından bahsediyor. Harika bir bölüm diyelim biz ona. Bakalım nasıl bir şey çıkacak. Arkın sonu ya da direğinin başıdır ama dediğin gibi.
Ha tamam öyleyse. Hikaye diyince farklı anladım ben. Bu daha da iyi. Bakalım nasıl bir şey çıkacak...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık