Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 401 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    452
Gösterilen kadarıyla zamanında kendisi çoğu korsandan iyi olsa da Ace'in yaptığı hata sonucu yüz binlerce masum Denizci erinin canını hiçe saymıştır. Kendi tayfası için belki de doğmamış bir bebeği bile öldürebilecek zihniyettedir.
Bu olay WB'yi tipinden, gülüşünden veya ana karakterin rakibi olmasından dolayı kötü bilinen Teach'ten daha kötü birisi yapar. Neyse ki Akainu, Kizaru, Kuzan, Sengoku ve Garp gibi Denizciler var da bu zihniyetteki korsanlar tek tek temizleniyor.
Hocam WB'nin doğmamış bebeği öldürecek zihniyette olduğu düşüncesine nasıl vardın?
Doğmamış bebeği öldürmekten çekinmeyen denizciler varken.

Bu düşünceye sahipken ve Teach'den bile kötü olduğunu düşünürken aynı zamanda bir çok korsandan iyi olduğunu nasıl düşünebiliyorsun? Bu zihniyete sahip biri hiç bir iyi kalıbına girememeli.

Bu arada seni asla unutmayacağız : -(

Son düzenleme:
Gösterilen kadarıyla zamanında kendisi çoğu korsandan iyi olsa da Ace'in yaptığı hata sonucu yüz binlerce masum Denizci erinin canını hiçe saymıştır. Kendi tayfası için belki de doğmamış bir bebeği bile öldürebilecek zihniyettedir.
Bu olay WB'yi tipinden, gülüşünden veya ana karakterin rakibi olmasından dolayı kötü bilinen Teach'ten daha kötü birisi yapar. Neyse ki Akainu, Kizaru, Kuzan, Sengoku ve Garp gibi Denizciler var da bu zihniyetteki korsanlar tek tek temizleniyor.

Akainu ve Ohara diyorum ve susuyorum.

@justahuman @Shigeno Goro
Ohara'da suçlu Ohara Bilginleri'dir. Araştırmaya karşı değilim. Gizli yaparız dediler ama yapamayıp o kadar insanın ölümüne sebep oldular.

WB'nin kendi tayfasından önemsediği kişi sayısı taş çatlasa 10'dur. Hepsi de korsan. Bu kişiler için yüz binlerce masum askerin ve olay yerindeki sivil halkın canını alabilecek kadar ileri gitmiştir. Bir ara çıldırmıştı meyvesi ile.

Verilen emir netti. Denizciler dünya halkı için sistematik çalışmalı. Akainu da Ohara'da gerekeni yapmıştır. Oradan kaçacak kişiler dünyadaki diğer milyonlarca kişiyi tehdit etmektedir. Sadece Robin bile milyonlarca kişiye tehdit iken bir avuç Oharalı nasıl bir etki yaratacaktı?

Kısacası WB 10 kişi için 100 bin masum kişiyi yok edebilecek bir kişidir. Akainu ise milyonlarca masum insanı hiçbir zaman aklından çıkarmayan bir kişi.

Son düzenleme:
İyi ki varsın Akainu! Kaşınan Ohara Bilginlerine hak ettiği cevabı verdin insanları sinek gibi patlatarak. Komutanları için dünyayı ayağa kaldıran, harcayan WB'ün de kafasını uçurdun. Dünyanın 8. harikasısın.

Ohara'da suçlu Ohara Bilginleri'dir. Araştırmaya karşı değilim. Gizli yaparız dediler ama yapamayıp o kadar insanın ölümüne sebep oldular.

WB'nin kendi tayfasından önemsediği kişi sayısı taş çatlasa 10'dur. Hepsi de korsan. Bu kişiler için yüz binlerce masum askerin ve olay yerindeki sivil halkın canını alabilecek kadar ileri gitmiştir. Bir ara çıldırmıştı meyvesi ile.

Verilen emir netti. Denizciler dünya halkı için sistematik çalışmalı. Akainu da Ohara'da gerekeni yapmıştır. Oradan kaçacak kişiler dünyadaki diğer milyonlarca kişiyi tehdit etmektedir. Sadece Robin bile milyonlarca kişiye tehdit iken bir avuç Oharalı nasıl bir etki yaratacaktı?

Kısacası WB 10 kişi için 100 bin masum kişiyi yok edebilecek bir kişidir. Akainu ise milyonlarca masum insanı hiçbir zaman aklından çıkarmayan bir kişidir.
Tartışmaya mutlak doğru yoktur yaklaşımı ile yaklaşsan kabul diyecez ama sen olmamış bir şeyi düşüncenle bağdaştırıp aktarıyorsun.
Wb Squardo'ya sarıldı.En zayıfından en güçlüsüne tüm adamlarında dövmesi var.
Ve bu adam Ace'e babanın kim olduğunun ne önemi var.Denizi seven herkes denizin çocuğudur, diyor.
Daha örneklendirdim ama sildim hepsini aklıma geldi seninle tartışmak gibi bir hatayı daha önce yapmıştım.Tek istediğim bir tarafı destekleyeceksen karşı tarafı objectif gömmen.

Tartışmaya mutlak doğru yoktur yaklaşımı ile yaklaşsan kabul diyecez ama sen olmamış bir şeyi düşüncenle bağdaştırıp aktarıyorsun.
Wb Squardo'ya sarıldı.En zayıfından en güçlüsüne tüm adamlarında dövmesi var.
Ve bu adam Ace'e babanın kim olduğunun ne önemi var.Denizi seven herkes denizin çocuğudur, diyor.
Daha örneklendirdim ama sildim hepsini aklıma geldi seninle tartışmak gibi bir hatayı daha önce yapmıştım.Tek istediğim bir tarafı destekleyeceksen karşı tarafı objectif gömmen.
Gayet objektif olduğumu düşünüyorum. Social justice warrior dedikleri bir kavram var yabancıların. İlla olaylara onlar gibi pembe bakmaya gerek yok.
Yukarıdaki anket umrumda değil açıkçası. Az kişi de olsak bana göre doğru olan fikirleri söylemekten çekinmem.

Kısacası WB 10 kişi için 100 bin masum kişiyi yok edebilecek bir kişidir. Akainu ise milyonlarca masum insanı hiçbir zaman aklından çıkarmayan bir kişi.
MF'den WB'nin sadece 10 kişiyi önemsediğini çıkardıysan bu senin yorumun. Ben kesinlikle katılamam bu fikre kendisine baba diyen en çöp adamı bile ailesi kabul ediyor.
Varsın dediği gibi olsun bir adamın 10 oğlu için onlara zarar vermek isteyecek kişilerle savaşmasının doğmamış bebeği öldürecek zihniyet ile ne alakası var hocam ?

Ben sana doğmamış bebeği öldürme zihniyetini örneklendireyim.
Roger'in doğmamış bebeği için onlarca bebeği öldürmek..

Ohara örneğini kast etmemiştim yani.. Ancak o olay da yine denizcilerin haltı. Oharadakilerin amacı tarihi aydınlatmaktı ve bunu yaparken başka insanlarına kendilerine siper etme amacı gütmediler. Aksine denizciler kendilerine görev addettikleri kayıp yüzyılı araştıranları ayıklama işini düzgün beceremediklerinden toplu kıyımı tercih ettiler ve bu da yine doğmamış bebeği örneklendirmeye dahil edilebilir. Bunlar somut olaylar. Ancak savaş alanında birbirlerini öldürmek için çarpışanlar ile bunun ne gibi benzerliği olabilir ben bilmiyorum..

Denizcilerin geneli olayların iç yüzünden bir haber ve iyi niyetli iken Korsanların ise geneli hırs ve amacını gerçekleştirmek adına her türlü kötü davranışı sergileyebilecek kişiler.
Ancak buradan ne WB'nin kötü olduğuna ne de Akainu'nun iyi olduğuna dair ekmek çıkmaz bence.

Gayet objektif olduğumu düşünüyorum. Social justice warrior dedikleri bir kavram var yabancıların. İlla olaylara onlar gibi pembe bakmaya gerek yok.
Yukarıdaki anket umrumda değil açıkçası. Az kişi de olsak bana göre doğru olan fikirleri söylemekten çekinmem.
Bu fotoğraf devletleşmiş - otoriter kavramları temsil ediyor aslında.Ama bunu da es geçecem çünkü gerçekten bu savunma mekanizmasını bir tek bu coğrafyada görürüz.Taştırma kültürün leş, fikrinin değişmesi korkusu var sende bu da kurumsallaşmaya itmiş seni daha da bir şey yazmayacam.Sen de içini dök, bitir de bundan sonra vakit harcayacağımız şeyler bilinci ile eğlenelim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık