Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Edward Newgate vs. Isaac Netero

Beyazsakal vs Netero

• Kullanılan toplam oy
    115
Bence değil hacı. OP'ta büyük patlamalar karakterleri öldürmeye yeterli değil. Ama HunterxHunter'da bomba ile karakterler ölüyor. Bu adamlar dağları yıkan yumrukları kafalarına yiyorlar. Oysa ki HxH'da ise bir insan uvzu olan kafa parçası bile birisine zarar verebiliyor.

Ama HunterXHunter'da ölü biri bile yeniden hayata geliyor. Bazı yeteneklerin tanrısal güçleri olabiliyor. Şu Killua'nın kardeşi gibi mesela. İstediği her şey yerine geliyor.

Kizaru ışık hızında tepki vermiyor. Ama hareket edince ışık hızında hareket ediyor. Ses hızı deniliyor. Ama Kizaru'nun hızının bir açıklaması olmasa bile şu an ki Luffy'nin hızı sesten hızlıdır bence. Ama bakıyorsun ki bu seride K.hakide var. Haki diye bir güç var direk sana kalkan görünmez bir zırh oluyor. WB'nin kokasının aşılıp aşılmayacağı bile belli değil. Bu durumda kıyaslayamıyorsun kolayca bence.
Senin yorumunu görene dek gözlerim kanadı yeminle.HxH ve OP bambaşka evrenler H.hakiye direnecek adam yok Hxh da

Uvogin tank top demedi adam çoğaltan hepsini karşıladı. Wb ama top mermilerine karşı durabildi mi?
WB hakisini kullanamıyordu. Yoksa kullanabildiği sürece bombaları ipleyeceğini sanmıyorum. Diyorum ya bu adamlar dağ yıkan yumruklara karşı duruyorlar. Hisoka gibi çok güçlü bir HunterxHunter karakterinin insan uzuvlarıyla nasıl yara aldığı ortada.

@Edwar D. Newgate

Bilmiyorum. Hunter X Hunter evreni farklı bir evren. Güçler çok çeşitli olabiliyor. Ama OP evreni fiziksel olarak daha üstte gibi. O yüzden ben kıyaslayamıyorum. Dinamikleri de farklı.

Op'taki güç için karikatür, parodi tadında diyorum zaten o yüzden, adam zerre önem vermiyor bu mevzulara. Bu durumda o abartı sahneleri değil, geneli baz almak lazım. Genele bakarsak da op'taki güç seviyesi düşüyor epeyce.

O zaman buraya tekrar yazayım da Oda görüp cevap verir belki :D

Bir adam ışık hızında tekme atabiliyorsa, bunu fark edebilen bir karakterin başka hiç kimseden tek bir darbe almaması lazım. Bu denli yüksek bir algı ile ışık hızına karşı koymuşken öteki insanlardan darbe almasını nasıl açıklayacaksın Oda-sama ?!
Sayın bayım şimdi kimin hakisi güçlüyse ona göre heralde ne bileyim =) aslında biraz dediğin gibi çizdim oldu oluyor haklısında bunu bu şekilde yargılamanı eleştiriyorum ben...

Hani cem yılmaz diyor ya '' kesin ip var mk '' ''adam gerçekten uçsa Peygamberliğini ilan eder zaten '' gösteriyi bu mantıkla izleme :D deşme çok yani...

Bazen At gözlüğüyle bakabilmek de bir marifet oluyor =) Bakıyoruz beyazsakalın bıyıkları daha uzun bu yüzden Neteroyu döver ... bu yani

Dresserosa arc'ından önce bende dahil bir çok hişi silahlanma hakisini pasif bir güç olarak düşünüyordu. Yani varsa vardır, yoksa yoktur. Varsa saldırı ve savumayı arttırır. Hatta Vergo gibi adamlar neden sürekli tam vücut haki formunda gezmiyor falan deniyordu ama Dresserosa arc'ında Luffy G4'ü kullanırken anladık ki sınırsız kullanımı olan pasif bir güç değil diğer serilerdeki çakra, ki, reiatsu...v.s gibi bitebilen bir şeydi. Yani WB savaşta sonsuza kadar haki kullanamazdı. Sürekli hakili gezmek yerine hakisini daha ciddi durumlar için sakladı.

Lav konusu ise çok göreceli. Lav basitçe erimiş kaya demek. Nerenin lavı? Erimiş kayanın cinsi ne? İnternette bakarsak lava ayak basmalarına rağmen hiç bir şey olmayan insanlar var. Bu durumda bizim dünyamızdaki insanların ısı dayanıklılığının OP'taki üst düzey karakterlerden daha fazla olduğunu kabul etmek doğru mu olur? Dünyanın merkezindeki erimiş kaya ile bir volkanın içindeki erimiş kayanın sıcaklığı tamamen farklı.

Lavla ilgili bir diğer konu ise Akainun lavının sadece sıcaklıktan ibaret olmaması. Akainu WB'nin karnını deşerken elini ısıtıyor ve yumruk atıyor. Isınmış el karnı deldikten sonra lavı salıp içeriyi yakıyor. Mangada WB'nin yüzü gittiğinde direk lav gelmiyordu. Akainu kolunu bir çeşit lav füzesine dönüştürüp WB'ye atmıştı. Başka bir değişle Akainu WB'ye saldırırken lavın bir hızı vardı.

Bir şeyin aşırı sıcak olması onun çok fazla hasar verecek olması gibi bir çıkarım yanlıştır. Evde kullanılan ampüller 3k dereceyi geçen bir sıcaklığa ulaşabiliyor. Elinizi yaklaştırırsanız hissedersiniz. Karşılaştırma açısından demir 1.8k'da falan eriyor. Peki ampüller neden evimizi buharlaştır mıyor? Burada ürettiği ısı, ne kadar süre ürettiği, yayılması, çevredeki ortam, ortamın ve ısıyı üreten şeyin ısı iletkenliği...v.s bir sürü etken var.

Elma vs Armut gibi bir şey ne bileyim ben. Evrenlerin dinamikleri birbirinden tamamen farklı ne desek fark yaratmaz. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık